Ljubav?

Zvezda vodilja

Zainteresovan član
Poruka
301
Da li je imate dovoljno u zivotu od suprutnog pola?

Ja, sto je vise zelim, sam sve samlja i samlja...Tuzan i bolan osecaj...

Mislim naravno na ljubav koja vam promeni zivot, koja se tek desi, obori vas s´nogu totalno i ponese u svoje carstvo. I strast koja tu ljubav cini jos samo vise neodoljivom.

Ili to postoji samo u starim knjigama i filmovima?


Ljubim vas.
 
Dragi Karlito, tu negde u nekoj medjuzoni....

Mislim definitivno da je greska u meni. A i izbor je definitivno suzen, ili ga ja ponovo tako vidim. A kako resiti problem Boga pitaj.

Pa rekoh da cujem vas kakvo je stanje stvari, mozda pomogne.
 
Da li je imate dovoljno u zivotu od suprutnog pola?

Ja, sto je vise zelim, sam sve samlja i samlja...Tuzan i bolan osecaj...

Mislim naravno na ljubav koja vam promeni zivot, koja se tek desi, obori vas s´nogu totalno i ponese u svoje carstvo. I strast koja tu ljubav cini jos samo vise neodoljivom.

Ili to postoji samo u starim knjigama i filmovima?


Ljubim vas.

Престани да је толико желиш. То је лек. ;)

За сада сам имала три такве љубави у животу...а надам се да ће их бити још...иако је тренутно нема...

Управо сам исфуговала плочице, немам ти ја времена да мислим на:
...'''Још би нам могла десити се љубав, десити, велим...'';)
 
Престани да је толико желиш. То је лек. ;)

За сада сам имала три такве љубави у животу...а надам се да ће их бити још...иако је тренутно нема...

Управо сам исфуговала плочице, немам ти ја времена да мислим на:
...'''Још би нам могла десити се љубав, десити, велим...'';)
Sutra će zakucati dimničar na tvoja vrata.:lol:
 
Da, upravo to, imao nemao na kraju sve nekako ispadne kako ne treba.I boli bre. I ne shvatam zasto ljudi komplikuju nesto tako cisto i vredno, dakle ipakse nikome ne desava tek tako, svaki cas u zivotu.

Zar ne bi trebalo da je onda cuvamo i negujemo kad se nekada vec desi. I bez komplikacija, straha, bezanja, lazi, precutkivanja, Boga pitaj cega vec ne sve...

Hellen davno sam ti nekada na nekoj temi rekla, svaka cast. I na tih nekoliko koje su ti se desile. Ja ih ukupno imam svega nekoliko, a za strast ni da ne pominjem. :) :dash:

Pozdrav.
 
Jedan od potencijalnih problema sto se tice ljubavi i zena, jeste da nas od malena uce da postoji tzv. "onaj pravi" (princ na belom konju), koga cemo prepoznati po navali strasti, neobicnom uponavanju ili prosto necemu "sudbonosnom" sto obavija tu vezu.

Glupost. Takve stvari se desavaju samo u filmovima. Cesto covek sa kim cete imati veliku ljubav naidje tek tako, nista sudbonosno, nista seci vene pri upoznavanju i sl. A oni princevi sa kojima je sve izgledalo savrseno i sjajno i strastveno... zapale bez frke. Ne zaboravite, decake ne uce o sudbonosnom susretu sa jednom jedinom zenom njihovog zivota... I to je veoma pozitivna stvar, zato sto je REALNO.

Dakle, ne treba brkati seksualnu strast sa ljubavlju.
Ni naizgled idealne situacije, recenice, izlasci- nisu ljubav.
A bogami, ni prost osecaj da si "sa nekim" i zaljubljenost u ljubav ne treba mesati sa pravom ljubavlju.
 
Poslednja izmena:
Da li je imate dovoljno u zivotu od suprutnog pola?

Ja, sto je vise zelim, sam sve samlja i samlja...Tuzan i bolan osecaj...

Mislim naravno na ljubav koja vam promeni zivot, koja se tek desi, obori vas s´nogu totalno i ponese u svoje carstvo. I strast koja tu ljubav cini jos samo vise neodoljivom.

Ili to postoji samo u starim knjigama i filmovima?


Ljubim vas.

Izgleda kada o tome razmisljas i zelis, nema, a kad te bas briga i opustis se, e onda te iznenadi iza coska, pa se onda opet isprepadas i ne znas opet sta ces...
 
Jedan od potencijalnih problema sto se tice ljubavi i zena, jeste da nas od malena uce da postoji tzv. "onaj pravi" (princ na belom konju), koga cemo prepoznati po navali strasti, neobicnom uponavanju ili prosto necemu "sudbonosnom" sto obavija tu vezu.

Glupost. Takve stvari se desavaju samo u filmovima. Cesto covek sa kim cete imati veliku ljubav naidje tek tako, nista sudbonosno, nista seci vene pri upoznavanju i sl. A oni princevi sa kojima je sve izgledalo savrseno i sjajno i strastveno... zapale bez frke. Ne zaboravite, decake ne uce o sudbonosnom susretu sa jednom jedinom zenom njihovog zivota... I to je veoma pozitivna stvar, zato sto je REALNO.

Dakle, ne treba brkati seksualnu strast sa ljubavlju.
Ni naizgled idealne situacije, recenice, izlasci- nisu ljubav.
A bogami, ni prost osecaj da si "sa nekim" i zaljubljenost u ljubav ne treba mesati sa pravom ljubavlju.



BAs....:ok:
 
Ovo sa filmskom ljubavlju je veoma ozbiljno. Znam dosta devojaka koje su zbog toga sebi iskomplikovale zivot.

Recimo... Ona je usamljena i razocarana u muskarce blablabla. Omiljena knjiga joj je ta-i-ta, omiljena pesma ta-i-ta. Jedino ona u toj pesmi i toj knjizi vidi neko svoje znacenje, koje drugi ne razumeju. Dok svi obozavaju odlazak na more, ona sanja o odmoru u maloj kucici na planini....

I onda, jednog dana (veceri, svejedno), sticajem nekih cudnih okolnosti, upoznaje NJEGA. Odmah proradi hemija sto se kaze, a jos vise kada puste njenu omiljenu pesmu, gde se ispostavi da ON, od svih ljudi na svetu, u toj pesmi vidi znacenje koje vidi i ona. Ispostavi se i da je njemu idealan odmor mala kucica na planini. I tako neke cudne podudarnosti. Ona odlepi od srece, on je fin, sjajan, savrsen.

Smuvaju se, uzivaju u vezi. Ona svima prica o tome da je, cim ga je upoznala, znala da je on "pravi", jer, zaboga, toliko su slicni, i on je toliko razume. Dan kada su se upoznali bio je sav pun nekih sudbonosnih detalja, koji nikako ne mogu biti slucajnost...

I to tako ide neko vreme. Dok on jednog dana jednostavno ne raskine, prevari je, ili, jednostavno, prestane da bude pun tih "slatkih podudarnosti". Devojka je sokirana- kako? Kako se njen sjajan muskarac odjednom promenio? Mislila je da je ova veza ono pravo, a on se poneo kao svaki bezveze momak. Kako je to moguce, kada je sve izgledalo tako divno, puno znakova da je on "TAJ"?

(odgovor potrazite u iducem broju :P)
 
Jedan od potencijalnih problema sto se tice ljubavi i zena, jeste da nas od malena uce da postoji tzv. "onaj pravi" (princ na belom konju), koga cemo prepoznati po navali strasti, neobicnom uponavanju ili prosto necemu "sudbonosnom" sto obavija tu vezu.

Glupost. Takve stvari se desavaju samo u filmovima. Cesto covek sa kim cete imati veliku ljubav naidje tek tako, nista sudbonosno, nista seci vene pri upoznavanju i sl. A oni princevi sa kojima je sve izgledalo savrseno i sjajno i strastveno... zapale bez frke. Ne zaboravite, decake ne uce o sudbonosnom susretu sa jednom jedinom zenom njihovog zivota... I to je veoma pozitivna stvar, zato sto je REALNO.

Dakle, ne treba brkati seksualnu strast sa ljubavlju.
Ni naizgled idealne situacije, recenice, izlasci- nisu ljubav.
A bogami, ni prost osecaj da si "sa nekim" i zaljubljenost u ljubav ne treba mesati sa pravom ljubavlju.
Холивудске и шпанске лимунаде, Дизнијеви цртаћи...све нас је то сјебало, па мислимо како ми само треба да ћамимо ћекајући у највишој кули, а наш принц ће дођи на белом коњу, узеће нас у наручје и живећемо срећно до краја живота....

Ни у једној бајци нисмо видели како Успавана Лепотица гунђа принцу због усмрделих чарапа, нити како се Пепељуга и принц грче у кредитима, нити како Снежана живи у једнипособном дворцу заједно са свекром, свекрвом и заовом...(додуше, њој ће бити лакше, она је навикла да дели стан са 7 мушкараца) :mrgreen:
 
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Problem je sto mnoge zene imaju pogresnu predstavu o tome koji su znaci da je neko dobar za njih. Fizicki izgled, zajednica interesovanja, "sudbonosni susret" ... sve to ne znaci nista ukoliko (ni)je rec o pravoj ljubavi. Hocu da kazem, neko upozna ruznjikavog momka u studentskoj citaonici, koji, mozda, uopste ne voli iste knjige i filmove. Mozda ne budi nista "specijalno" u njoj. Upozna ga i zaboravi sledeceg trenutka.

A ono... ispostavi se da je on "taj". Neko je, cini mi se, bas o tome pisao na forumu. Ne znam da li je bilo ozbiljno, ali posluzilo je kao dobra ilustracija.
 
Da li je imate dovoljno u zivotu od suprutnog pola?

Ja, sto je vise zelim, sam sve samlja i samlja...Tuzan i bolan osecaj...

Mislim naravno na ljubav koja vam promeni zivot, koja se tek desi, obori vas s´nogu totalno i ponese u svoje carstvo. I strast koja tu ljubav cini jos samo vise neodoljivom.

Ili to postoji samo u starim knjigama i filmovima?


Ljubim vas.


Postoji, samo to ne ostaje u toj fazi zauvek, pa se pojedine persone nađu Iznenađene, i misle da je na filmu bolje... Samo što se filmovi i romani obično završe kad on i ona nađu, a to je u stvari tek početak.
 
Naravno da ljubav postoji samo prolazi zajedno sa nama kroz neke teske i lepe faze nasih zivota. Zato je najlepsa na pocetku kada je jos neopterecena zajednickim problemima onih koji se vole. Najveca i najdublja je na kraju kad uglavnom dvoje ( mislim na one sa dugim stazom zajednickog zivota) i bez reci znaju sve.
Najmanje lepa ali ipak neophodna je u godinama kad se skoluju deca, otplacuju krediti, kad nas hvata panika od zivota i starosti, kad smo optereceni jer smo u tom periodu obicno potrebni i roditeljima a i deci.
 
"Ljubav je samo rec i nista vise...
Tajna il strepnja su vec nesto drugo
i sapat neznih reci uz kapi kise...
Ljubav je samo rec i nista vise...
Ponekad je samo pogled uzrok bezbroj budnih noci...
I kad oci suze vlaze i nevesto kad se laze,
ili kada telo boli, to je ljubav to se voli...."
Zar bas to nikako da ti se desi?
 

Back
Top