Marilyn Monroe - ubistvo ili samoubistvo - 46 god. kasnije...

Da li je M.M ubijena ili ne?

  • ubistvo

  • samoubistvo

  • ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.779
Merilin Monro (1.6.1926 - 5.8.1962)

Danas se navrsava punih 46 godina od tragicne smrti Merilin Monro.
Postoje mnoge verzije njene poslednje noci, od onih koje ukazuju na samoubistvo (zvanicna verzija), do onih koje i te kako ukazuju na ubistvo (nepostojanje obrisa lekova u crevima i zelucu), koje idu cak i dotle da su u ubistvo umesani i Kenedijevi.
Cinjenica je da je M.M. vodila svoj dnevnik, u kome se pominju i Kenedijevi, i da je dnevnik u toku noci nestao, da bi se kasnije pojavio u FBI-ju sa velikim brojem prelepljenih pasusa i recenica.
I do dan- danas nije razjasnjena ta misterija, i iako je ona bila i autodestruktivna licnost (alkohol, barbiturati), moguce da je bila umesana i u "drzavne tajne", pogotovu one koje se ticu pregovora sa mafijom (preko kolege Frenka Sinatre), i zato platila ceh...
Da li je to "cena" demokratije, ili je tek puko samoubistvo jedne psihicki labilne glumice...?

U znak secanja na Merilin... 5.8.2008 god.

 
Poslednja izmena:
Ubili su je jer je postala pretnja za Kenedijeve. Mora da je to bio neko viši od Kenedijevih, gotovo sam sigurna. Ali možda su i braća bila umešana...

Možda za jedno 50 godina saznamo ko je ubio Merilin i Džona, ( ja mislim da su verovatno oboje ubijeni od iste organizacije) kada ta tajna više ne bude ugrožavala nikoga.

Ja mislim da je u njenom slucaju neko njih (Kenedijeve) hteo da zastiti.
A u njihovom slucaju to je bio potez iz samog vrha (vlade), jer jos tad nikom nije odgovarala miroljubiva politika, sto se kasnije dokazalo u vidu rata u Vijetnamu.
Medjutim, mozda je i doslo iz iste "kuhinje", samo koliko vremena treba da prodje da saznamo to? Mozda nikad...
 
Merilin je pritiskala Džona da je oženi, verovala je da će postati prva dama... Pretila je da ugrozi Džonovu karijeru. Kako je mogla da bude tako naivna da poveruje da će se predsednik SAD- a razvesti od svoje žene i oženiti nju?

Merilin je nedostajala ljubav u životu, ona je samo nju želela. Zbog nje je verovala Džonu.
Interesantno je to da je Norma Džin ( koje je njeno pravo ime) imala prezime Mortenson što u prevodu znači smrt u snu , tako je i umrla.
 
Nisam gledala, citala sam...
Stvar je u tome sto je ona te noci zvala za pomoc, ali pomoc je, izgleda, prekasno stigla. A za to sto je prekasno stigla, zasluzan je NEKO...:think:

(potencijalne) samoubojice vrlo cesto traze pomoc (mjesecima...danima...satima...) prije ili u toku samog...cina...nema u tome nista neobicno...
ko zna se zapravo dogodilo, ali da je bila olicenje mentalne stabilnosti/dusevnog zdravlja...tesko. :confused:
 
(potencijalne) samoubojice vrlo cesto traze pomoc (mjesecima...danima...satima...) prije ili u toku samog...cina...nema u tome nista neobicno...
ko zna se zapravo dogodilo, ali da je bila olicenje mentalne stabilnosti/dusevnog zdravlja...tesko. :confused:

Ovo je bilo prvi put...
A da je bila mentalno nestabilna, jeste, sto nije nikakvo cudo s obzirom na genetiku, i zivotne uslove iz detinjstva...
 
Znam, ali zasto nisu pronadjeni tragovi lekova u zelucu i crevima? Ma kakav bio neciji metabolizam...?
Autopsija je radjena tog jutra, znaci, moralo je da bude vidljivo.

cek cek...u pitanju je ubojstvo + zavjera, a rezultati autopsije su dostupni/validni...
znaci, amaterska posla...?

btw inace, da bi se covjek samoubio lijekovima, kvalitetno, ne moze se prosto progutati saku neceg i zaliti konjakom...a ne ne...:)
 
A kakvi su tragovi nadjeni?

Nikakvi, o tome je i rec...!

cek cek...u pitanju je ubojstvo + zavjera, a rezultati autopsije su dostupni/validni...
znaci, amaterska posla...?

btw inace, da bi se covjek samoubio lijekovima, kvalitetno, ne moze se prosto progutati saku neceg i zaliti konjakom...a ne ne...:)

U to vreme bili su barbiturati, a ne lekovi kao danas, tako da se njima moglo ubiti, tj. otrovati.
 
barbiturati se koriste i danas...i u najvecem broju uspjesnih suicida medikamentima upravo oni su u pitanju...:)

Pa, eto, znaci i danas je moguce, a kamoli tad, ali je problem sto nisu nadjeni tragovi tih lekova...

Kako onda znamo da je ubijena, a ne umrla prirodnom smrcu?

Ma daj, ne pricaj kojesta, ili se uozbilji, ili bezi sa teme, sa 36 godina da umre prirodnom smrcu!:roll:
 
Pa, eto, znaci i danas je moguce, a kamoli tad, ali je problem sto nisu nadjeni tragovi tih lekova...

ok, taj izvjestaj to bi (mozda jbga...) bilo ovo...
http://www.trutv.com/library/crime/notorious_murders/celebrity/marilyn_monroe/autopsy.html

a "okolnosti" te zakljucak (moguci...) bi bile...ovo...

"The preliminary autopsy was conducted by Dr. Thomas Noguchi. As the results of various tests were analyzed, Coroner Theodore Curphey determined that Marilyn died from an overdose of barbiturates. Remnants of the drug pentobarbital (sleeping pills) were found in her liver and chloral hydrate was found in her blood. He claimed that there was no distinguishable physical evidence of foul play. Marilyn's death was listed as a "probable suicide."

http://www.trutv.com/library/crime/notorious_murders/celebrity/marilyn_monroe/7.html

Ma daj, ne pricaj kojesta, ili se uozbilji, ili bezi sa teme, sa 36 godina da umre prirodnom smrcu!:roll:

hm...pa dogadja se to...srcane mane, prsnuca krvnih sudova u mozgu, trombovi...:confused:
 

Back
Top