ADSL & SBB

Photon

Zainteresovan član
Poruka
309
Hocu da uzmem ADSL ili SBB, ali me zanima kod koga je najpovoljnije?
Prijavio sam se za Telekom ADSL, ali sam ubrzo otkazao zato jer se uzima minmum na jednu i po godinu.
Sto su mi rekli taman kada sam hteo da potpisem ugovor.
Ono sta me najvise zanima je kod kog provajdera se moze uzeti na nekih 3 meseca, pa ako zelim mogu da produzim, a ako ne da vratim opremu.
Druga stvar koja me zanima kod koga se ne placa prikljucak, video sam za SBB do 31 Avgusta ne naplacuju prikljucak, ali ne znam za ADSLi kod kog provajdera.
 
SBB ne naplacuje dok traje akcija,a kod njih mozes da uzmes prepaid flat rate i tako mozes da menjas paket svakog meseca.
Npr. - jedan mesec uzmes 512/64 a drugi uzmes 256/128 itd..
 
Ja imam SBB Flat Surf 1024/128 (paket je u trajanju od 30dana u svako doba dana i noci, neogranicen protok) i radi mi savrseno u ovih 8 meseci koliko ga koristim nijednom, ama bas nijednom mi nije zastao, zablokirao. Skidam filmove ko lud sa konstantnom brzinom oko 120-123 kbs torrent (a i dobro sam uTorrent podesio), a preko IDM-a skida u maksimali 128 nekad i preko 130kbs. Evo sad sam skinuo WoW od skoro 6GB bez problema. Evo za ovih 8 dana od kad sam uplatio paket skinuo sam 38GB. Stvarno nemam nikakvih zamerki, ljudi stvarno dobro rade posao.
 
Evo par slicica

1027kbsrn3.jpg


Ovde stoji Beocity ADSL, ali jakoristim SBB nego njihov site koristim za merenje brzine.

brzinaneta1024bd8.jpg


Eto u Paketu pise bzina 1024, a meni prelazi tu brzinu

Nadam se da sam malo pomogao. :bye:
 
@dacahim

Zamolio bih te samo da, kada postavljaš slike ovde na forumu, one budu u max rezoluciji 640x480, ili pak, ukoliko želiš da zadržiš tu originalnu (veću) rezoluciju (da bi se npr.neki tekst bolje video), onda na forumu postavi link za thumbnail sličicu, jer oni koji koriste još uvek dial up priključak za internet, imaće problem sa učitavanjem stranice, a i sama stranica tako izgleda mnogo preglednije! Pozzz ;)
 
Ja ti preporucujem SBB, jer mozes da skidas fajlove sa svih kompova koji su prikljuceni na SBB i pritom brzina ti mnogo veca. Ali takodje oni mogu da skidaju sa tvog kompa, ali ti to nece usporiti net. Uzmi SBB:ok:
 
Imao sam prvo sbb a sad ptt-ov adsl..neko rece da sbb ne secka..to je istina..kod adsl-a se to cesto desava..cak je protok bio slabiji dok im nisam napisao mail i u svakom trenutku zahtevao konstantan priliv brzine koju placam..desavalo se sigurno 4-5 puta za 2 godine da se kao nesto radi i da nemam net uopste po ceo dan..sve u svemu uzmi samo onaj koji daju besplatan modem na koriscenje..sa sto kracim obavezama po tebe i naravno sto jeftiniji:ok:
 
http://www.apexdc.net/

Takodje treba da znas kako da ga podesis, a izmedju ostalog moras nesto i da sherujesh. Sto se tice samog skidanja u lokalu, ne moras da skidas samo sa domaceg hub-a, vec to mozes da radis i sa drugih, bilo domacih bilo stranih hubova. Idealno bi bilo da pronadjes negde detaljno uputstvo za podesavanje.
Drugi popularni nacini downloada su torrenti i rapidshare, o ovim nacinima mozes da pogledas teme na ovom forumu koje se bave time.
 

Back
Top