PROMENE U BEOGRADU

hehhehehehe....a pazi ovo sad....umrla sam od smeha...
elem....u parku rekoh vec negde, ima dva dela....donji je sa igralishtem za decu a gornji je kao za pse,tj. vlasnike sa psima..
na drvetu kod chesme u donjem delu pise
" molimo vlasnike pasa da pse vode vezane do gornjeg dela i tamo ih puste kako psi ne bi obavljali nuzdu u donjem delu gde se deca igraju.Ako se incident ipak dogodi,molimo da pokupite za vasim psom."
U potpisu Vlasnici pasa koji vole decu
:???:
:hahaha:
sta sve nece ljudima pasti na pamet,mada i razumem ih....ima gomila mentola koja umesto u gornjem delu pse pusta u donjem :otkacio: i ne kupe za njima....
Ali stvar je u tome sto ljudi dolaze iz donjeg dela u gornji i seru kod svakog drveta pa onda nasi psi pojedu ili se uvaljaju...kako koji....
a iskreno ljudsko je mnogo opasnije i gadnije od pseceg...
mozda mi njima dole da napisemo da kada se iseru gore kod nas da pokupe? :lol:
zar je toliko teshko vlasnicima da kupe kese za zamrzivach i skupe za svojim psom? a ovima jel toliko teshko da odu do meka ili kafica u wc?
:otkacio:
stoka
 
h
mozda mi njima dole da napisemo da kada se iseru gore kod nas da pokupe? :lol:
zar je toliko teshko vlasnicima da kupe kese za zamrzivach i skupe za svojim psom? a ovima jel toliko teshko da odu do meka ili kafica u wc?
:otkacio:
stoka

Slazem se.

U mom kraju ima ljudi koji prosto u uglu zgrade obave malu nuzdu,ej,kod zgrade.

A mi hocemo da grad bude metropola:roll:

Srecom,moj pas nema naviku da jede izmet,al stvarno ne znam sto je problem pokupiti .Mislim da su meni dzepovi puni onih zelenih kesa za skupljanje:p:p(one papirne su uzas)
 
Promenio bih Trg Slavija, jer to je trenutno najseljačkiji trg ne samo u Beogradu, već i u celoj Srbiji. Zašto? Pa zato što je ostalo gradilište ograđeno zidićem, nedaleko od one ogromne staklene banke, koje je nesređeno (raspadnuti zidić se može sružiti malo jačim udarcem nogom), računajući u tom bloku i onu odvratnu poluraspalu zgradurinu koja sadrži neku kafančinu i fotokopirnicu koja nije ništa naročito a reklamira se na pola Slavije; dalje, na mestu bivše Mitićeve rupe, gde je sada parkić nastao na mestu gde je nekada 10 godina stajala ograda, trebalo bi sagraditi neku poslovnu zgradu; zatim ukloniti onaj odvratni parking i tu izgraditi neku poslovnu zgradu; urediti sve okolne fasade; i najzad ukloniti spomenik Dimitriju Tucoviću i postaviti spomenik despotu Stefanu Lazareviću ili nekoj drugoj istorijskoj ličnosti zaslužnoj za Beograd (ili neku modernu fontanu) - kako bi to bio trg dostojan velegrada a ne seoski platz. Razmislite dobro o ovome kada sledeći put prošetate Slavijom.
 
Slazem se.

U mom kraju ima ljudi koji prosto u uglu zgrade obave malu nuzdu,ej,kod zgrade.

A mi hocemo da grad bude metropola:roll:

Srecom,moj pas nema naviku da jede izmet,al stvarno ne znam sto je problem pokupiti .Mislim da su meni dzepovi puni onih zelenih kesa za skupljanje:p:p(one papirne su uzas)

ma uzmes bre kese za zamrzivach kupis...one manje....
praktichne su....
mada ak0o cemo i o ekologiji sada,onda su papirne najbolje...
 
Promenio bih Trg Slavija, jer to je trenutno najseljačkiji trg ne samo u Beogradu, već i u celoj Srbiji. Zašto? Pa zato što je ostalo gradilište ograđeno zidićem, nedaleko od one ogromne staklene banke, koje je nesređeno (raspadnuti zidić se može sružiti malo jačim udarcem nogom), računajući u tom bloku i onu odvratnu poluraspalu zgradurinu koja sadrži neku kafančinu i fotokopirnicu koja nije ništa naročito a reklamira se na pola Slavije; dalje, na mestu bivše Mitićeve rupe, gde je sada parkić nastao na mestu gde je nekada 10 godina stajala ograda, trebalo bi sagraditi neku poslovnu zgradu; zatim ukloniti onaj odvratni parking i tu izgraditi neku poslovnu zgradu; urediti sve okolne fasade; i najzad ukloniti spomenik Dimitriju Tucoviću i postaviti spomenik despotu Stefanu Lazareviću ili nekoj drugoj istorijskoj ličnosti zaslužnoj za Beograd (ili neku modernu fontanu) - kako bi to bio trg dostojan velegrada a ne seoski platz. Razmislite dobro o ovome kada sledeći put prošetate Slavijom.

pa ja napisah da me nervira sto ima sve manje zelenila,a gle njega...on bi park da pretvori u poslovnu zgradu :roll:
jes lud? :lol:
 
Promenio bih Trg Slavija, jer to je trenutno najseljačkiji trg ne samo u Beogradu, već i u celoj Srbiji. Zašto? Pa zato što je ostalo gradilište ograđeno zidićem, nedaleko od one ogromne staklene banke, koje je nesređeno (raspadnuti zidić se može sružiti malo jačim udarcem nogom), računajući u tom bloku i onu odvratnu poluraspalu zgradurinu koja sadrži neku kafančinu i fotokopirnicu koja nije ništa naročito a reklamira se na pola Slavije; dalje, na mestu bivše Mitićeve rupe, gde je sada parkić nastao na mestu gde je nekada 10 godina stajala ograda, trebalo bi sagraditi neku poslovnu zgradu; zatim ukloniti onaj odvratni parking i tu izgraditi neku poslovnu zgradu; urediti sve okolne fasade; i najzad ukloniti spomenik Dimitriju Tucoviću i postaviti spomenik despotu Stefanu Lazareviću ili nekoj drugoj istorijskoj ličnosti zaslužnoj za Beograd (ili neku modernu fontanu) - kako bi to bio trg dostojan velegrada a ne seoski platz. Razmislite dobro o ovome kada sledeći put prošetate Slavijom.
Ponovo izgraditi porušene zgrade bioskopa "Slavija" i Apoteke, spomenik Dimitriju Tucoviću premestiti negde u njegovu ulicu, kosti, koje su, za one koji ne znaju - tu, ispod spomenika, na sred Slavije sahraniti na Novom groblju, a ovde podići spomenik na primer - Jovanu Ristiću, jednom od najvećih srpskih političara, koji ga, o sramote, još nema.
 
Dobra ideja Milunka.

pa ja napisah da me nervira sto ima sve manje zelenila,a gle njega...on bi park da pretvori u poslovnu zgradu :roll:
jes lud? :lol:

Dobro, mada i nije neki park, ako bi i ostao ovakav kakav je ništa se ne dobija; no bar bi mogli okrečiti okolne fasade. A onaj parking hitno pomeriti.

Nisam lud no sam inovativan.

00020185.gif
 
Ja bih ostavio Miticevu rupu.

Pa i ne mogu joj nista, jer to je, ako se secam neka pravna zavrzlama.
Naime, kad su Miticu posle rata nacionalizovali imovinu ne znam zasto rupu nisu stavili na spisak.:???:
E, onda, kad se neko 20 i kusur godina kasnije dosetio kako bi tu moglo nesto da se sagradi - paz da nece! Ne moze bez dozvole naslednika...:hahaha:
Zato je i zvrjala toliko, a parkic je bio neko prelazno resenje, dogovor neki...
Bar je meni to tako objasnjavao moj pokojni tata. Ako neko tacno zna, bilo bi lepo da na objasni...
 
Ponovo izgraditi porušene zgrade bioskopa "Slavija" i Apoteke, spomenik Dimitriju Tucoviću premestiti negde u njegovu ulicu, kosti, koje su, za one koji ne znaju - tu, ispod spomenika, na sred Slavije sahraniti na Novom groblju, a ovde podići spomenik na primer - Jovanu Ristiću, jednom od najvećih srpskih političara, koji ga, o sramote, još nema.

A on je tu sahranjen upravo zato sto je u bioskopu Slavija bio Radnicki dom u kome se sastajao sa svojim istomisljenicima!:sad2:
 

Back
Top