Зашто не употребљавамо ћирилицу?

Натерати стране компаније да пишу на ћирилици?


  • Ukupno glasova
    34
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
513945074_93dabbb0c2-1.jpg

Kineski

phpz0ksmepm.jpg

Ruski

thai-coke-can.jpg

Thai

2007_44-24.jpg

Arapski

1268058947_4ad176a8e3-1.jpg

Jermenski

bigimg36522.jpg

Hebrejski

1287682318_268136f6a8-1.jpg

Sanskrit
 
Sta ti sad to znaci?:eek:

Већина земаља у свету инсистира да се и логотипи страних компаниај пишу на домаћем језику. Тако у Русији Кока кола и Пепси морају да се пишу на Руској ћирилици.
Рецимо Мекдоналдс:

russian-mcdonalds.jpg
 
Већина земаља у свету инсистира да се и логотипи страних компаниај пишу на домаћем језику. Тако у Русији Кока кола и Пепси морају да се пишу на Руској ћирилици.
Рецимо Мекдоналдс:

russian-mcdonalds.jpg

Jaooooooo, izvini, nisu mi se otvorile slike ni anketa (spor internet)!
Naravno, svakako da treba, jer to ih brze vodi potrosacu, a i red je da ispostuju zemlju u kojoj posluju...
 
И мислим да то у Русији нема везе са "културним патриотизмом", већ једноставно са тим да су они свет и систем за себе, и да већина грађана највероватније не зна ни латинична слова, а камоли енглески језик. Да то стране компаније не чине, производ се не би продавао, или би се продавао горе, а то у Србији није случај. Ми смо уствари контрапример - сервирај нешто што неразумљивије, и самим тим је "напредније", "новије" и "више оригинал". Могу да се кладим да би производња ћириличне кока-коле у Србији био чист финансијски промашај.
 
Jaooooooo, izvini, nisu mi se otvorile slike ni anketa (spor internet)!
Naravno, svakako da treba, jer to ih brze vodi potrosacu, a i red je da ispostuju zemlju u kojoj posluju...

OK :)

Банк Сосьете Женераль Восток
Банка Сосијете Женерал Восток (Русија)
http://www.bsgv.ru/
 
И мислим да то у Русији нема везе са "културним патриотизмом", већ једноставно са тим да су они свет и систем за себе, и да већина грађана највероватније не зна ни латинична слова, а камоли енглески језик. Да то стране компаније не чине, производ се не би продавао, или би се продавао горе, а то у Србији није случај. Ми смо уствари контрапример - сервирај нешто што неразумљивије, и самим тим је "напредније", "новије" и "више оригинал". Могу да се кладим да би производња ћириличне кока-коле у Србији био чист финансијски промашај.

Koka-kola - da, kao i jos neki "brendovi", izuzetno zapadnjacki...
"Koka-kola, MaLboro, suzuki...
to je zivot, to nije reklama,
nikom nije lepse nego nama...":mrgreen:
 
И мислим да то у Русији нема везе са "културним патриотизмом", већ једноставно са тим да су они свет и систем за себе, и да већина грађана највероватније не зна ни латинична слова, а камоли енглески језик. Да то стране компаније не чине, производ се не би продавао, или би се продавао горе, а то у Србији није случај. Ми смо уствари контрапример - сервирај нешто што неразумљивије, и самим тим је "напредније", "новије" и "више оригинал". Могу да се кладим да би производња ћириличне кока-коле у Србији био чист финансијски промашај.

Донекле.
Свуда у свету кда неко види оригинални натпис на Кока Коли зна шта је то па ипак морају да преводе на Руски, Јерменски, Кинески...
Код нас како кажеш....
"Немачка медицина је најбоља медицина"
 
Pobrkala si nesto, valjda i treba da se cita kao sto je napisano.

[]

Usla zena u apoteku skoro i pita "Da li imate babu kremu", za unuce...

Пише МАК Доналдс- чита се "МакДонаљдс"
Не транскрибује се писмо већ се преводи у духу језика. у руском се каже МАК Донаљдс....

Acili, pa nemas meki znak, znaci, treba bas Makdonalds, a sad kako ga oni izgovaraju, ne znam...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top