Koliko su danasnji tinejdzeri ambiciozni?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 80

Tema: Koliko su danasnji tinejdzeri ambiciozni?

Zainteresovan član Bandzi FmMONO (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Koliko su danasnji tinejdzeri ambiciozni?

....i da li su uopste?

Sta danasnju omladinu najvise zanima?
    Poslednji put ažurirao/la Bandzi FmMONO : 04.08.2008. u 02:04

Domaćin jecawaste (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano Re: Koliko su danasnji tinejdzeri ambiciozni?

Kako nisu,ambiciozni do bola.

Ali nazalost,malo njih je zaista spremno da radi da bi postigli svoje ciljeve.Uglavnom sve ostaje na "zelji".

Ali oni koji su zaista namerili,trude se,svaka im cast

Ističe se zeksiv (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    57

Ne znam za druge, ali mislim da sam ja vrlo ambiciozan - nije da se hvalim. I radim na tome da ostvarim te ambicije, mada uvek može mnogo više.....

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Ja jesam.
    I to poprilično.
    Kod mene se na stadijumu želja ostaje jako malo, odmah se prelazi na realizaciju.
    Namerio sam se...

To šta ih zanima.... Spisku sa svoje strane dodajem i .

Primećen član Joy_sunset (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Mislim da su sadasnji tinejdzeri jedino ambiciozni u prici i realizovanju odlaska iz ove zemlje na trajno. Svi bi da idu odavde Ameriku, Italiju, nije bitno gde, samo da odu odavde.

Poznat Tusenfryd (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    129

Što se mene tiče - strašno.

Kako i zašto neću da pišem osim ako nekog izričito ne zanima. Neću da smaram

RiRi11 nije na forumu
    I got my middle finger up, cuz I don't realy give a fuck. .i.
    Domaćin RiRi11 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Jesam, i to mi je jedan od najvaznijih ciljeva u zivotu.... Mada dosta mojih drugarica racunaju na veze, tata plati diplome, uvuce me u neku dobru firmu, zaradjujem malo bogatstvo, a nisam mrdnula prstom.... To me uzasava.

Obećava
    Učlanjen
    24.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

ne bih mogla da odgovorim da li su, jer bi trebalo sprovesti istrazivanje, u svakom drugom slucaju generalizovala bih neargumentovano. ali, postoji jedna istina. mladi usvajaju ono sto im se ponudi, formiraju misljenja prema onome sto im se servira. mladima konacno treba omoguciti, eventualno pospesiti uslove za samoostvarenje, sto ce direktno uticati i na budjenje ambicija i motivaciju.

Obećava ledena (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Sto se mene tice jesam.........kad zacrtam nesto.......to i ostvarim....ali uvek.....

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio Electra Pogledaj poruku

[font=Verdana]Занима мене

Иначе, на тему - морам признати да има амбициозних тинејџера. Ни мање ни више него што их је било у моје време, али их има. Основни проблем незаинтересованих тинејџера је у томе што већина њих не може да спозна себе у тим годинама тј не могу да пронађу ништа довољно занимљиво што би их преокупирало. Узрок свему томе су наравно родитељи.

Ја се сећам када су мени моји говорили пробај сине све што ти се понуди, а што мислиш да је исправно, иди сине тренирај све што тренирају твоји вршњаци итд итд... и тако сам ја са својих рецимо 14 година тј осмог разреда, тренирао све спортове који су у то време могли да се тренирају и увидео који ми спорт иде који не као и то да нисам рођен да се професионално бавим спортом већ само рекреативно. Такође, бавио сам се многим најразличитијим пословима како физичким тако и јелте умним и увидео која област ме највише занима, која област ми најбоље иде као и то да ли да уопште идем на факс или да останем на средњој итд...

Дакле, проблем амбициозности тинејџера потиче од родитеља који свесно или не свесно не пружају деци све могућности и не омогућују им да сагледају све опције и онда многи не спознају себе шта би у животу радили и чиме би се бавили и онда наравно блејаче по крају, дрогЕрају се, пушУ итд...
    [/font]

Primećen član Joy_sunset (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

I mene isto zanima

Učlanjen
    14.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Prvo, moram priznati da sam se mesecima lomio da postavim ovu temu, i nije lose za sada
    Interesovalo me je, iz prostog razloga sto sam svakodnevno u komunikaciji sa mnogim ljudima, ali posebnu paznju sam obratio na tinejdzere, koji, nazalost, retko ostavljaju dobar utisak nakon prvog razgovora, jer mnogi, vec posle dve reci, ne mogu da sklope dve kvalitetne recenice. Pitam se, da li mladi ljudi danasnjice imaju zelje za ucenjem i usavrsavanjem, kad neki od njih cak ni maternji jezik nisi savladali. Znam da bi mnogi na najlaksi nacin sebi da obezbede "bolji zivot" ali se i postavlja pitanje, gde je tu kvalitet zivota, kada nema osnovnih saznanja a kamoli usavrsavanja u nekoj odredjenoj oblasti.

Dovla je u pravu kada kaze su danasnji tinejdzeri ni manje ni vise ambiciozni od predhodnih generacija. Dokaz je delimicno moja generacija. U srednjoj skoli, fakulteti su bili glavna tema za razgovor. Medjutim, vecina je temu samo nacela i nikad ispricala do kraja. Zao mi je kada vidim danas neke moje drugare kako se pate na gradjevinama, buvljacima...jer znam da su svi mogli mnogo, mnogo bolje...
    Poslednji put ažurirao/la Bandzi FmMONO : 04.08.2008. u 11:24

Domaćin blackmore95 (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Mislim da ima dosta ambicioznih
    Barem u mojem drushtvu
    Ali ima i mnogo onih koji ne mogu nikako da se pronadju

Ja mislim da sam ambiciozan(kad zacrtam neshto , ima da ispunim)

Poznat Miss_007 (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2008.
    One step closer to you, means one step closer to heaven, baby......
    Reputaciona moć
    111

ja sam jako ambiziozna...

Aktivan član Max007 (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio blackmore95 Pogledaj poruku
    Mislim da ima dosta ambicioznih
    Barem u mojem drushtvu
    Ali ima i mnogo onih koji ne mogu nikako da se pronadju

Ja mislim da sam ambiciozan(kad zacrtam neshto , ima da ispunim)
    Takodje.

Učlanjen
    14.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio @ngel@ Pogledaj poruku
    ja sam jako ambiziozna...
    To je lepo...samo kakvi su ti pogledi na zivot? Sta ocekujes u buducnosti?

Poznat Miss_007 (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2008.
    One step closer to you, means one step closer to heaven, baby......
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio Bandzi FmMONO Pogledaj poruku
    To je lepo...samo kakvi su ti pogledi na zivot? Sta ocekujes u buducnosti?
    vec dosta vremena se bavim glumom i manekenstvom. mislim da imam potencijal i velike sanse da uspem. za 1,2 godine cu probati sa elitom. bavicu se profisionalno manekenstvom i paralelno cu vec zavrsiti neki fakultet, najverovatnije cu upisati ili turizam ili franzuski jezik.

Elita MadonnaGirl (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    279

Ja sam ambiciozna, ali mislim da sam među retkima. Videla sam milion slučaja koje ništa ne interesuje, i koji ništa u životu neće da rade "jer ima ko da radi za njih"
    Što se mene tiče, to mi je možda i najveća vrlina koju imam. Nenormalno sam ambiciozna

Zainteresovan član Lilith89 (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    138
    Reputaciona moć
    40

Jesam.Ali nisam rob svojih ambicija.Idem polako i promisljeno ka njihovom ostvarenju.
    A istina je da je danas ambicioznih ljudi(ne samo tinejdzera vec uopste)jako malo.
    To je tuzno.Ali u ovoj drzavi vlada takva atmosfera,nekako beznadezna i teska da jednostavno ljudi zaboravljaju i odbacuju svoje zelje.
    Naravno,drzava nije jedini krivac,krivi su ljudi koji se povode za masom.

Poznat Tusenfryd (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    129

Citat Original postavio Bandzi FmMONO Pogledaj poruku
    Pitam se, da li mladi ljudi danasnjice imaju zelje za ucenjem i usavrsavanjem, kad neki od njih cak ni maternji jezik nisi savladali.
    Znam da smo te svi razumeli, ali moraću da te ispravim. Svi smo mi savladali maternji jezik, greška je reći suprotno. Ono što ti želiš da kažeš je da se ljudi ne izražavaju na standardnom jeziku ili bar onako kako priliči nekom od petnaest, šesnaest... dvadeset godina.
    Izvinjavam se stvarno zbog ovoga, ali stvar je u tome što maternji jezik ne može da savlada samo neko sa patološkim poremećajima a na to sigurno nisi mislio.

Citat Original postavio MadonnaGirl Pogledaj poruku
    Ja sam ambiciozna, ali mislim da sam među retkima. Videla sam milion slučaja koje ništa ne interesuje, i koji ništa u životu neće da rade "jer ima ko da radi za njih"
    Što se mene tiče, to mi je možda i najveća vrlina koju imam. Nenormalno sam ambiciozna
    Meni se čini da prevelika ambicioznost može itekako biti mana. Kad kreneš da gaziš preko svega i svakoga da bi stigao do onoga što želiš. To mi se ne dopada.

E sad ja...
    Ne znam odakle da krenem.
    Da imam zacrtan cilj u životu - nemam, i mislim da retko ko može da ga ima jer svašta može da utiče na to da ti se planovi ako ne izjalove a ono bar izmene. Ali zato znam okvirno šta želim, znam da želim mnogo i radim na tome da se to ostvari.
    Volim da učim nove stvari. Volim da učim stvari koje me zanimaju (ovo se odnosi na školu i fakultet, sreća pa na fakultetu ima toga dosta). Ne volim da učim stvari koje me ne zanimaju ali posredno i u njima nalazim satisfakciju - to je, dakle, bio prosek u srednjoj i skupljanje bodova za fakultet da ne dolazim u situaciju zvanu samofinansiranje koja mi je apsolutno neprihvatljiva, ne toliko zbog novca nego zbog sebe, a sada opet nabijanje proseka, za što bolju stipendiju, na primer, za što bolji dom, za što bolje šanse za zaposlenje (što naravno ne zavisi samo od proseka ali će mi jednog dana možda biti prednost pred nekim).
    Zacrtan cilj u životu nemam i zbog toga - iskreno - što studiram smer (a i fakultet uopšte!) koji me može odvesti svuda, i koji mi može omogućiti svašta, pa svakom po afinitetima i mogućnostima i uopšte želji da se probija i probije. Na forumu faksa sam pročitala nešto što mi se mnogo svidelo i istovremeno me mnogo ubedačilo - ''naš fakultet ti daje širinu, znanje i mogućnosti da radiš svašta za šta ti nije potreban naš fakultet''. Želim to da iskoristim na najbolji mogući način ali ne želim sebe da pokopam tako što ću se zaposliti kao lektor na neodređeno vreme znajući da sam učila teorije o jezičkom znaku i milion divnih drugih stvari koje mi tad neće trebati. Zanimanje lektora je u redu - ali ne za mene za ceo život. Bar sada to mislim i zato želim da ga isprobam, ali ako je moguće, u toku fakulteta, ili bar na neko kratko vreme. Želim da se bavim književnim prevođenjem. Želim da istražujem jezik. Želim da budem jedan od mostova između Skandinavije i Srbije - malecni, ali postojan. Želim da se bavim jezičkom politikom. Ne želim da mi zanimanje bude leksikograf i da radim na pravljenju rečnika koji se pravi unazad već pedeset godina i pitanje je da li će biti gotov kad moje dete bude bilo na fakultetu, ali želim da se oprobam u tome. Želim da se bavim naukom. Želim da nekome prenosim svoje znanje.

Šta radim po tom pitanju? Učim, čitam, bacakam se na par strana. Za par godina ću zaista morati sama da zarađujem pa je red da pripremu odradim što bolje i zarađujem od nečega što volim i što mi ide.
    I još nešto... veze, veze!
    Nemate pojma kad će vam ko zatrebati zbog čega. Dobro je ni sa kim ne biti u lošem odnosu. Ne zezam se. Dobro je znati, na primer, ko je šta iz vaše škole upisao. Ne zato da biste negde jeftinije prošli ili došli preko reda nego zato što će vam trebati informacija za koju znate ili pretpostavljate ko bi je mogao imati. Mislim na poslovnu, ali ne mora da bude samo to.

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Jesam zar se ne vidi?? Ovde na forumu oprobavam svoje liderske sposobnosti,definitivno sam zagrajan da postanem politicar!! Jos drndam gitaru i zeleo bih da se muzikom bavim ozbiljno tj. profesionalno!! n_n

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio †Overkill† Pogledaj poruku
    Jesam zar se ne vidi?? Ovde na forumu oprobavam svoje liderske sposobnosti,definitivno sam zagrajan da postanem politicar!! Jos drndam gitaru i zeleo bih da se muzikom bavim ozbiljno tj. profesionalno!! n_n
    Spoj ta dva.Budi Mlađan Dinkić.

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Citat Original postavio Nadrealista Pogledaj poruku
    Spoj ta dva.Budi Mlađan Dinkić.

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

I još nešto... veze, veze!
    Nemate pojma kad će vam ko zatrebati zbog čega. Dobro je ni sa kim ne biti u lošem odnosu. Ne zezam se. Dobro je znati, na primer, ko je šta iz vaše škole upisao. Ne zato da biste negde jeftinije prošli ili došli preko reda nego zato što će vam trebati informacija za koju znate ili pretpostavljate ko bi je mogao imati. Mislim na poslovnu, ali ne mora da bude samo to.
    Dobro, jeste, s tim što su ipak potrebne godine i neko iskustvo da bi se uopšte došlo do takve situacije da su potrebne takve vrste usluga/informacija.

Citat Original postavio Dovla Pogledaj poruku
    [font=Verdana]

Иначе, на тему - морам признати да има амбициозних тинејџера. Ни мање ни више него што их је било у моје време, али их има. Основни проблем незаинтересованих тинејџера је у томе што већина њих не може да спозна себе у тим годинама тј не могу да пронађу ништа довољно занимљиво што би их преокупирало. Узрок свему томе су наравно родитељи.
    [/font]
    Sa ovim se apsolutno ne slažem. Prvo, roditelji mogu uticati na interesovanja svoje dece, ali to u najvećem broju slučajeva dovodi do čak suprotnog efekta, da deca jednostavno omrznu to, jer često smatraju da roditelji kroz njih ispunjavaju neke njihove neostvarene ambicije.
    Drugo, najbolje je da sama osoba izabere sebi neko interesovanje, biće joj mnogo lepše i lakše kasnije zbog toga.
    Izmedju ostalog, stara kineska poslovica kaže: izaberi posao koji voliš i nećeš morati da radiš do kraja života.

Učlanjen
    14.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Znam da smo te svi razumeli, ali moraću da te ispravim. Svi smo mi savladali maternji jezik, greška je reći suprotno. Ono što ti želiš da kažeš je da se ljudi ne izražavaju na standardnom jeziku ili bar onako kako priliči nekom od petnaest, šesnaest... dvadeset godina.
    Izvinjavam se stvarno zbog ovoga, ali stvar je u tome što maternji jezik ne može da savlada samo neko sa patološkim poremećajima a na to sigurno nisi mislio.
    .
    Ne znam kako prilici tinejdzerima da se izrazavaju, ali ono sto cujem je ocajno.
    Pitam skoro jednu tinejdzerku kako se provela na moru...kaze ona...znaci, ledilo, bilo je..ono...znaci......

Slične teme

1. Na danasnji dan :-(
    Autor White Rabbit u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 02.11.2007., 17:35
  2. Na danasnji dan....
    Autor BARON1985 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.08.2006., 08:58
  3. Na danasnji dan.......................
    Autor gost 47473 u forumu Politika
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 26.03.2006., 15:08

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •