Wireless u Čačku
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Wireless u Čačku

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Wireless u Čačku

Ima li u ča provajdera wireless interneta ? Znaju li se cene, makar okvirno ... da li je i koliko skuplje od adsl-a ili kablovskog ?

Planiram da predjem u čačak za vreme studija, a kako mnogi stanovi dolaze bez telefonske linije, moram da razmišljam o alternativnim načinima povezivanja na net...

hvala unapred
    Nik
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Ističe se
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Wireless u Čačku

Imalo je nesto ranije i veze ja bila ocaj, a kostalo je bogastvo
    Uzimaj xDSL bez razmisljanja iz vise razloga, stabilnija veza i protok, jetinije je dosta i uglavnom su ti sve flat paketi sto za wireless ne mozes da nadjes i da hoces, ako ne to imas kablovski pa ti biraj
    Zavisi za sta zelis
    Poslednji put ažurirao/la gost 129146 : 03.08.2008. u 23:43

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Ja bih najradije DSL, ili adsl, ali ako nemam telefonsku liniju moram da pokušam sa kablovskim. Ali u kraljevu duga neće da mreži obične kuće, ne isplati im se da prevlače kabl, nego samo stambene zgrade, tako da i to verovatno otpada osim ako u čačku ne mare malo više o svojim potencijalnim mušterijama
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Zainteresovan član zex1 (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

U Cacku wireless nudi Bluenet. Samo ti mogu reci da deru kozu. Setup naplacuju 2500 dinara, a za mesecnu pretplatu moras izdvojiti 5000 dinara za protok od 512 kb/s. Evo ti njihov sajt pa vidi kakve pakete nude. www.blueisp.co.yu . Mislim da se wireless kod nas u Srbiji nikome ne isplati. Verovatno ces u tom stanu u kome budes ziveo imati prikljucak na kablovsku, pa mozes komotno da se prikacis na kablovski net. Ukoliko budes imao i telefonski prikljucak onda uzmi 'Telekom ADSL' . Samo ce ti trebati saglasnost vlasnika telefona i imaces solidnu internet vezu. Kod njih je mesecna pretplata na protoku od 512kb/s oko 1430 dinara sa uracunatim pdv-om. Pozz i dobro nam dosao.

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

hm, samo nešto ... imam ovde u kv-u kablovsku distribuiranu od Duge (sad je valjda media nešto) iz čačka... Kad sam uveo kablovski net, oni su mi doveli još jedan, mrežni utp kabl i priključili me u mrežu i odatle na internet. Jel tako i u čačku ili je tamo prisutan pravi cable internet ?

edit :
    hvala na dobrodošlici, bolje vas našao

Učlanjen
    12.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Stvarno ne znam na koji nacin Duga ili ti Telemark prikljucuje svoje korisnike na kablovski net . Znam samo da je jedan moj dobar ortak koji je koristio njihov net i ovaj forum bio vrlo nezadovoljan . Merio je protok na njihovom netu i umesto 512 kb/s koliko je on placao dobio je nekih 380 kb/s.

Nov član
    Učlanjen
    06.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Re: Wireless u Čačku

Nijedan protok nije garantovan nego maksimalan (osim zakupljenih vodova i takvih paketa). U Čačku, BlueNET je preskup wireless, SBB odličan kablovski, Duga prosečan, a ADSL standardan.
    SBB nudi paket koji nije flat već kupiš odredjen broj MB (npr. 700 MB) koje moraš potrošiti za najviše 2 meseca i košta 600 din.
    U Telekomu možeš uzeti 3G NET paket (2 Mb flat), 1 GB prenetih podataka za 999 din + PDV.

Obećava sirNemanjapro (avatar)
    Učlanjen
    15.10.2003.
    Reputaciona moć
    52

Ako nisi u blizini sireg centra grada mislim da neces moci da racunas na WiFi.
    A cene su definitivno ne primerene.

Dobra stvar je sto mozes da odes u HB i citav dan presedis sa laptopom na netu. Imaju WiFi za goste.
    "Starenje je obavezno, a odrastanje je potpuno uslovno"

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

još i kad bi davali laptope za goste

nego, našao sam gajbicu i imaću telefon koji se vodi na pravno lice, ali je srećom uvodjenje adsl-a i kod pravnih lica isto kao i kod fizičkih
    Ostaju samo još da se vide tehničke mogućnosti...

a te pakete s plaćanjem prenetih podataka ne podnosim, potrošio bih 5 puta više nego da platim normalan flat

Poznat Oktobar1864 (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Eunetov adsl je čini mi se malo jeftiniji od Telekoma...
    samo nz, čini mi se da je eunetu nestabilnija mreža...
    mada opet valjda sve ide preko tlkma...

Domaćin
    Učlanjen
    27.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Serijski_Ubica Pogledaj poruku
    još i kad bi davali laptope za goste

nego, našao sam gajbicu i imaću telefon koji se vodi na pravno lice, ali je srećom uvodjenje adsl-a i kod pravnih lica isto kao i kod fizičkih
    Ostaju samo još da se vide tehničke mogućnosti...

a te pakete s plaćanjem prenetih podataka ne podnosim, potrošio bih 5 puta više nego da platim normalan flat
    Aline i pretplata !!! tkacio:

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

ma leteci tanjiri u cacq!

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio schuhart Pogledaj poruku
    Aline i pretplata !!! tkacio:
    ispravi me ako grešim, ali mislim da je kod telekoma ista cena i pretplate :
    http://www.telekom.nadlanu.com/isp/Poslovni/Cenovnik.aspx?ac=solo&br=2

sad, ja bih najradije izbegao telekom, nadam se da i ostali provajderi imaju slične cene za "poslovna" lica

Domaćin
    Učlanjen
    27.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Serijski_Ubica Pogledaj poruku
    ispravi me ako grešim, ali mislim da je kod telekoma ista cena i pretplate :
    http://www.telekom.nadlanu.com/isp/Poslovni/Cenovnik.aspx?ac=solo&br=2

sad, ja bih najradije izbegao telekom, nadam se da i ostali provajderi imaju slične cene za "poslovna" lica
    Promenili su, eto i ja mogu da budem ne obavesten! Mada u radnji imam SBB.

Početnik LEMILICA (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ljudi bre ja koristim dugin wireless i sljaka kao lud,nikako vas nerazumem o cemu pricate izasto komplikujete price tipa duga -sbb-adsl----......!Brate pozovi dugu na 349 100 trazi marka i pitaj sta te zanima!A ove price-imao moj drug i rekla mi baba iz komsiluka okaci macku o rep

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio LEMILICA Pogledaj poruku
    ljudi bre ja koristim dugin wireless i sljaka kao lud,nikako vas nerazumem o cemu pricate izasto komplikujete price tipa duga -sbb-adsl----......!Brate pozovi dugu na 349 100 trazi marka i pitaj sta te zanima!A ove price-imao moj drug i rekla mi baba iz komsiluka okaci macku o rep

dugin wireless ? ja sam zvao marka iz duge kad sam imao problema sa kablovskim, nisam znao da imaju i svoj wireless

ali kad si već stari korisnik, kako se kreću cene flat paketa, koliko je skuplje (ako uopšte jeste) od adsl-a ?

Učlanjen
    12.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

http://www.duga-net.com/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=5&id=23&Itemid=48 4500 dinara samo za prikljucak. ''Opsirnije'' na linku . LEMILICE reci nam kakav je protok na duginom wirelessu, kolika je mesecna pretplata ? Kakve pakete nude? Na njihovom sajtu je smesno. Nista nisu objasnili. Samo kazu ''javite se''. pozz
    Poslednji put ažurirao/la zex1 : 22.08.2008. u 19:54

Slične teme

1. KUD-ovi u Cacku
    Autor Bloody Baroness u forumu Srbija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.04.2008., 09:12

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •