KREATIVNO I NEOBICNO FARBANJE JAJA

  • Začetnik teme KUVARICA JACA
  • Datum pokretanja
Evo nasih jaja, razna tehnike su koriscene, ali jedna me je odusevila,a mnogo je prosta. Jaja se klasicno ofarbaju bojama, kada se osuse i ohlade, na ruku se stavi srebrni ili zlatni prah za bojenje fondana ili slaga i omaze se celo jaje. Na slikama su to ona metalik jaja.

attachment.php


attachment.php
 
Vreme za dizanje ove teme...
Nego, žene, da li je neka od vas koistila pangrafovu gel boju sa mramornim efektom. Na uputstvu piše da se utrljava na još toplo kuvano jaje. Koliko toplo treba da bude , nadam se ne vrelo ?

upravo sam htela to da pitam. ja imam sa srebrnim sjajem i nekim sljokicama i tu cak i ne pise dal treba hladno ili toplo jaje da bude.

a i ovako me muka hvata kada pomislim da mogu da mi puknu jaja u toku kuvanja. :sad2: bas mi trebale sljokice i srebrni sjaj. :sad2:
 
Ofarbala...slike ću postaviti kasnije. Fazon je u tome da jaja budu što toplija, koliko možeš da istrpiš. Ja sam iz vode vadila po 4 komada na krpu i odmah ih radila. Pripremi više najonskih rukavica, kapneš dve kapi boje na rukavicu, uzmeš jaje i istrljaš. Boje se lepo primaju a od toga koliko nejednako istrljaš, zavisi kako će biti išarane. Meni je baš svugde primilo boju, ona jaja koja su bila toplija, čak su i malo reljefasta jer je više boje povuklo na nekim delovima.
 
Да ја сам тако офарбала јаја ове године и много су добро испала...Само да додам да сам ја исто пробала са хладном фарбом али се после не може скинути восак :sad2: Боље их је офарбати у обичној боји за јаја у којој требају да се још кувају,не скине се восак при кувању...И треба узети перо за туш зато што има онај мали део у ком се скупља восак,па је лакше цртати :bye:
 

Back
Top