MISSING NTLDR

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

alter

Početnik
Poruka
2
instalirao sam XP sp2 instalacija je prosla normalno. Nakon instalacije jos par potrebnih programa i restarta os je odrekao poslusnost. Izbacio je poruku " NTLDR in MISSING" i zahtev za restart. Nakon svakog novog restarta izbacuje istu poruku. Moze li mi iko pomoci?
 
instalirao sam XP sp2 instalacija je prosla normalno. Nakon instalacije jos par potrebnih programa i restarta os je odrekao poslusnost. Izbacio je poruku " NTLDR in MISSING" i zahtev za restart. Nakon svakog novog restarta izbacuje istu poruku. Moze li mi iko pomoci?
Pošto vidim da znaš da instaliraš 'fresh' Windows, znaćeš da uđeš i u Recovery Consolu preko koje ćeš izvršiti popravku Wina. Naime, došlo je iz nekog razloga do oštećenja pomenutog fajla tzv. Windows-ovog boot loadera (NT Loader, NTLDR) i zato Windows ne može da se podigne. Uradi sledeće:

1. ubaci Windows XP butabilni CD i restartuj komp;
2. kada se pojavi Windows XP Setup Menu pritisni R za repair Windowsa;
3. otkucaj broj koji se odnosi na tvoju windows instalaciju (obično je to br.1) i lupi Enter;
4. pitaće te za "administrator password" ako imaš šifru upiši je, ako ne samo Enter;
5. u Command promptu ćeš otkucati sledeće:
copy e:\i386\ntldr c:\ pa Enter,
copy e:\i386\ntdetect.com c:\
pa Enter,
gde je "e:\" CD-ROM drive letter, a "c:\" hard drive letter (root folder sistemske particije);
6. ako te kojim slučajem upita da 'overwrite-uješ' ove fajlove, klikni Y pa Enter;
7. izvadi Windows XP CD, otkucaj exit i stisni Enter za restart PC-a!

I to je to, rešen problem!
smiley_emoticons_wink.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top