Bele lazi

SlatkaSestra

Aktivan član
Poruka
1.057
Jel znate ono "zaboravio" da kaze da ima tu i tamo ima neku devojku/kombinaciju? ..
... i ,kao, ta "filozofija" glasi "Ja samo sebi polazem racune !" ...
Sta mislite generalno o tom belom laganju ? Sta ko kome duguje,ili ne duguje,da pomene? ...stvarno sam se iznenadila takvom drskoscu ...:o
 
Pa to nije belo laganje, po mom mišljenju. Meni je belo laganje kada laž ne može da povredi ili je izrečena zato što je istina katastrofalna, a nije baš nužno da se zna istina.
A ako neko prećuti neku vezu ili šemu, a misli nešto ozbiljno sa tobom, onda je laž. Pa ako bi je ostavio ne bih se mnogo ljutila. A tako ljudi lažu valjda da bi ispitali kako je sa nekim drugim, a da imaju rezervu. U suštini ne mora biti loša stvar, već ta osoba traži neku sigurnost, pa ispituje. Ali ako je neko ko jednostavno funkcioniše tako što ima sto kombinacija, onda ne znam koliko je potrebno da laže, pošto je jasno da nisakim ne može ozbiljno.
 
Pa to nije belo laganje, po mom mišljenju. Meni je belo laganje kada laž ne može da povredi ili je izrečena zato što je istina katastrofalna, a nije baš nužno da se zna istina.
A ako neko prećuti neku vezu ili šemu, a misli nešto ozbiljno sa tobom, onda je laž. Pa ako bi je ostavio ne bih se mnogo ljutila. A tako ljudi lažu valjda da bi ispitali kako je sa nekim drugim, a da imaju rezervu. U suštini ne mora biti loša stvar, već ta osoba traži neku sigurnost, pa ispituje. Ali ako je neko ko jednostavno funkcioniše tako što ima sto kombinacija, onda ne znam koliko je potrebno da laže, pošto je jasno da nisakim ne može ozbiljno.

aj probaj ovo malo povezat i ispreturat...bas me zanima koga ces "dobiti" kad zavrsis... :)
 
stvarno ne mora da ti polaže račoone...ako mu nije stalo...ili to sve sa tobom tek u začetku...zato..bilo bi najbolje da ga ne goošiš.......jer ništa niko nikome ne doogoje...ako veza nije ozbiljna...
 
stvarno ne mora da ti polaže račoone...ako mu nije stalo...ili to sve sa tobom tek u začetku...zato..bilo bi najbolje da ga ne goošiš.......jer ništa niko nikome ne doogoje...ako veza nije ozbiljna...

Pa , da , zavisi koliko ozbiljno shvatate ljude uopste - tako ispada ...nije veza ozbiljna - al cim nekog povredi takvo laganje , to je po meni ozbiljan prekrsaj , tj kvalifikuje ga za "skot"-a ... sta znaci , ja sam kriva sto sam ocekivala nesto... a to sto se sve vreme ponasaMO kao zaljubljen par nije moglo da me oda ?! pa da on kaze ,cekaj oladi , takva i takva stvar ...nego ispada da mi je dao sansu da ga odusevim , pa ko je meni kriv sto nisam uspela,nego te druge ispadose bolje ...da ga je.bem ,kad ga ovako srocim zvuci logicno:) ...odnosi jesu puni "kalkulacija" , zato karte na sto ,valjda ...
 
Poslednja izmena:
vidi ti sa kim se porediš....i na koga si ljoobomorna...na neke tamo dronfoolje...imaj dostojanstva...da je bitno, rekao bi ti..kad bi bio načisto...otkačio bi ih..to svi "mi" radimo....ne mora da znači da je gloomatao i da te je folirao....ša znam....al postoje dva pitanja.....koliko imate godina.... i koliko veza traje....??
 
Pa , da , zavisi koliko ozbiljno shvatate ljude uopste - tako ispada ...nije veza ozbiljna - al cim nekog povredi takvo laganje , to je po meni ozbiljan prekrsaj , tj kvalifikuje ga za "skot"-a ... sta znaci , ja sam kriva sto sam ocekivala nesto... a to sto se sve vreme ponasaMO kao zaljubljen par nije moglo da me oda ?! pa da on kaze ,cekaj oladi , takva i takva stvar ...nego ispada da mi je dao sansu da ga odusevim , pa ko je meni kriv sto nisam uspela,nego te druge ispadose bolje ...da ga je.bem ,kad ga ovako srocim zvuci logicno:) ...odnosi jesu puni "kalkulacija" , zato karte na sto ,valjda ...

jao ni ti što stavljaju karte na sto nisu uvek idealni. ne treba da se sekiraš zbog toga. znam da je lako meni da ti to napišem, nego tebi da to prihvatiš, ali veruj mi proći će i bićeš srećna što nisi izabrana. ne kažem da je on nužno loš, ali nije za tebe. bolje pre nego kasnije.
a to skrivanje ili ne skrivanje. dakle, ne mislim da je bela laž u svakom slučaju, a ovo što munja kaže sam htela da napišem gore, ali je ispalo stumbano i ko zna kako. dakle, neko može imati više šema, pošto istražuje. to ne znači da je loš čovek, niti da duguje objašnjenja. ali ako imate vezu koja je navodo ozbljna, ne u tvojoj glavi samo, već i on tako kao smatra, onda je ispravno da ih otkači ili barem kaže, pa ako tebi ne smeta da tako ostane. pretpostavljam da svi koji imaju te šeme odjednom i rade tako. kada dođu do one osobe koja im se najviše dopadne, otkače ostale.
e sad, koliko je tu bilo priče o ozbiljnosti vaše veze? mislim da je u tome odgovor na to da li te je lagao ili nije. ne ono, mislim da je sve ozbiljno, pošto se čujemo sto puta dnevno, već stvarnih znakova ili razgovora, ne znam. ljudi se razlikuju.
 
Naravno da ja ne bih nazvala nasu vezu ozbiljnom ...zasto ja da budem ona dosadna zenska koja ce stalno da zapitkuje "A jel si ti ozbiljan sa mnom " .. trajalo je oko 2 meseca (imamo 25 god ,ako je to bitno) i ne mislim ja da je on za to vreme vidjao neku drugu devojku , nego je bio "na prekidu" sa tom i sa jos jednom (pojma nemam tacno) ....razumete - ja imam prava da "isplaniram" da budem s njim i da se nece desiti nagli prekid -tipa pomiri se sa nekom drugom devojkom il ode u inostranstvo .. jednostavno cenim potpunu iskrenost ,ima ona smisla-manje se pati...
 
Jel znate ono "zaboravio" da kaze da ima tu i tamo ima neku devojku/kombinaciju? ..
... i ,kao, ta "filozofija" glasi "Ja samo sebi polazem racune !" ...
Sta mislite generalno o tom belom laganju ? Sta ko kome duguje,ili ne duguje,da pomene? ...stvarno sam se iznenadila takvom drskoscu ...:o

To da ima drugi devojku/kombinaciju .pored tebe i nije bela laz ..to je ..zajebancija..tebe
 
Jel znate ono "zaboravio" da kaze da ima tu i tamo ima neku devojku/kombinaciju? ..
... i ,kao, ta "filozofija" glasi "Ja samo sebi polazem racune !" ...
Sta mislite generalno o tom belom laganju ? Sta ko kome duguje,ili ne duguje,da pomene? ...stvarno sam se iznenadila takvom drskoscu ...:o


Navedeni primer nije "bela laž", nego drskost.
"Bela laž bi bila kada bi nekome rekli da mu se ne primećuje jako "pivski" stomak, ili da neko nema veliko d.... , i tako, nešto, čisto da ga ne povredimo.
A ako neko "samo sebi polaže račune", mora to da toleriše i drugima. To je jako dobar način da ostane sam.
 
Bijela laz odnosno primjer za nju kada djevojka pita svoju jacu polovinu npr. da li mu se svidja njena frizura , a on iako mu se ne svidja slozi se sa njom da joj odlicno stoji.Primjer je banalan ali takve slicne lazi , koje imate i u ozbiljnijim situacijama govore samo o tome da on/ona nije htio povrijediti nju/njega .
Nisam siguran koliko je dobro cutati kod vaznijih stvari, sve u svemu kad situacija nije toliko ozbiljna kao u slucaju koji sam naveo moze da posluzi i sto je najbitnije kod tih lazi nemate onoliki osecaj krivice (ukoliko se otkije da ste lagali) u odnosu na "prave" lazi
 
Ne pitaj me druze moj ne pitaj o zeni toj
nemoj drugu srce slomiti
kada znas da, da se ona
meni nikad nece vratiti

Ref. 2x
Bele ruze, bele ruze
bele ruze opet cvetaju
a u mome srcu, druze
crne kise opet padaju

Kafana je prepuna
a ja nigde nikoga
nemam para
nemam drugova

Samo stari cigani
moju pesmu sviraju
bele ruze
opet cvetaju:(
 
Evo da pitam jos nesto (potstakla me Vragana) : da li kad se nekom desi nesto lose , ipak mislite da je on/ona to nekako zasluzio/la ? ... kao npr. cime sam ja zasluzila ovog lazljivca ? mozda sam bila nekriticna u vezi nekih njegovih osobina koje se mogu povezati sa lazljivosccu ,il tako nesto ....
 
zasložila si samoljoobivošću.....koliko kapiram, vi ste raskinooli..??.tebi nije do njega ko njega, nego što je dirnuo tvoj ego...uu. ebote.....imao drooge, govorio ti o ljoobavi ...a kresao tamo neke...koje su onda "bolje"....tebi ego piše blanko čekove unapred.....a veza 2 meseca...misim, i da ste izašli 60 poota, opet niša ne bi znala o njemu..samo kroki portret....i zato je dečko bio u pravu.........
 

Back
Top