Ne mogu otvoriti fotke

boban2

Početnik
Poruka
15
Kao i ranije prebacio sam fotke sa foto-aparata Samsung S-760 na comp uz pomoć čitača SD kartica. Fotke su prebačene i mogu samo da vidim veličinu fajla ali ne mogu nikako da ih otvorim ni jednim programom za pregled slika,dok sam to ranije mogao! Kako da ih otvorim ako su JPG tip i ranije sam to mogao otvarati?
 
А шта ће ти "читач СД картица". Када спојиш фотоапарат, у таскбару ће ти се појавити иконица да је спојено и само кликни на њу и пребаци слике.
 
Ako se promeni ekstenzija (bez konvertovanja,kompresovanja,optimizacije) i dalje se slika moze otvoriti.

Tu je doslo do greske prilikom kopiranja. Pokusaj da ih prekopiras ponovo.Probaj sa komanderom recimo...ili na neki drugi nacin.Drinjaca je pomenuo jedan.
 
Hm,slike su tu,ali adresa ili nesto drugo je pogresno dodeljeno.Pokusaj nekako da ih kopiras (ne premestis,nego kopiras) u drugi folrder,particiju...probaj sa nekim programom za back up da napravis bckup na drugoj particiji.
Cini mi se da je nekom uspelo da ih spasi kada je instalirao Linux...U win-u se slike nisu mogle otvoriti ali u linux-u je bilo sve ok.
Ovaj problem se retko desava,tako da ne znam ime programa koji prepoznaje takve fajlove...Ali slican je programu koji spasava fajlove sa ostecenih cd-ova...bar po funkciji slican.Mozda da probas na google da nadjes nesto.
 
Ako se promeni ekstenzija (bez konvertovanja,kompresovanja,optimizacije) i dalje se slika moze otvoriti.

Ne moze se otvoriti slika pri promeni extenzije.

Ako je format npr *.jpg,i ti joj dodas karakter *.jpgt program ne moze da prepozna o kom fajlu je rec.

@boban2

probaj da otvoris sliku npr. preko notepad-a, i onda je sacuvaj pod na primer pod imenom slika.jpg i onda probaj da je otvoris.
Ako ni tada ne moze, onda su ti slike ostecene i bojim se da im nema pomoci
 
Kako moze notepad da unisti sliku kada on samo menja naziv extenzije, sadrzaj ostaje isti?

PS>
otvori neku sliku u notepad-u i promeni joj ext. npr u gif. zatim je ponovo vrati na .jpg i reci mi ima li nekih ostecenja?
 
Obelezis sliku, zatim "open with notepad" zatim "file" pa "save as" i naziv "slika.jpg" slika ce se otvoriti bez ikakvih problema.
Provereno milion puta

PS.
Ja nisam ni rekao da kopira sadrzaj u notepad.
To je vec nesto drugo.
 
OK.
povlacim rec.

Evo u cemu je bio ebeni problem.

Menjao sam milijardu puta takve slike, ali preko doticnog Notepad++.
Tako da mi na um uopste nije palo da postoji u ovom slucaju neka razlika.

@boban2 nikako ne pokusavaj da radis preko obicnog Notepad-a, popaj je ovog puta bio sasvim u pravu.

PS.
Ovaj put moram da se pokrijem i da se ne pojavljujem ovde jedno 1000 godina. :):rumenko::rumenko::rumenko::dash::dash: :banovati:
 
Poslednja izmena:

Back
Top