SRAMNO: Tadićevi batinaši prebijaju novinare

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Last Samurai

Primećen član
Poruka
601
NOVINAR BETE: POLICIJA ME TUKLA IZ ČISTA MIRA!

Izvor: Press, 31.07.2008; Strana: 9
BEOGRAD - Novinar agencije Beta Miloš Đorelijevski, koga je policija brutalno pretukla preksinoć u Beogradu, kaže da je „napadnut iz čista mira“! Đorelijevski ima vidljive masnice od pendreka po celom telu, a kaže da su se policajci nad njim bukvalno iživljavali, iako im je pokazao novinarsku legitimaciju.

-Samo sam radio svoj posao, nisam hteo da bežim. Verovao sam ministru Ivici Dačiću, koji je rekao da policija treba da tretira novinare kao službena lica! Međutim, policajci su me više puta udarili pendrekom po glavi, licu i telu! I to pošto sam im se uredno predstavio kao novinar! Mirno sam stajao s nekoliko kolega, i svi smo u rukama držali novinarske legitimacije, ali su nas pripadnici policije ipak napali. Više njih me je tuklo po licu i telu, uz psovanje majke i mnoge druge uvrede - priča Đorelijevski. On kaže da je više puta pitao zašto ga tuku!

- Pitao sam ih zašto me tuku kad ništa nisam uradio, a oni su samo nastavili da me udaraju! Smejali su se i non-stop govorili: „Ne piše ti na čelu, p... ti materina!“ Ali tu nije bio kraj! Kada sam pokušao da dođem do Urgentnog centra, naišao sam na Terazijama na kordon od više desetina policajaca. Legitimisao sam se, pokazao im pres-karticu i rekao da idem u Urgentni centar. Na tu moju priču pripadnici policije počeli su da viču: „P... jedna, napadaš s leđa!“U tom trenutku, jedan od njih je pokušao da me udari pendrekom u testise, ali sam se izmakao. Tada me je drugi šutnuo! - priča Đorelijevski svoju strašnu priču dok pokazuje modrice od policijskih pendreka.

- Imam nekoliko velikih otisaka od pendreka na telu, možda šest ili sedam. U suštini, nije mnogo strašno. Malo mi je gornja usna natekla, a imam i nekoliko kopči, pošto su me u ušivali u Urgentnom.

http://www.mediacenter.org.yu/code/navigate.asp?Id=6&eventId=42471
 
Cuj ti njega, policija vrsi teror?
Mora da smo gledali neke razlicite demonstracije?:think:
ne znam sta si i gde ti gledao, ali ovaj novinar mora da je sam sebe krvnicki prebio bez ikakvog razloga, samo da napakosti velikom vodji !
sram ga bilo !

a kad novinara sa legitimacijom tako prebijaju, sta su radili ostalima ?
nije to teror -to je demokratija!
 
ne znam sta si i gde ti gledao, ali ovaj novinar mora da je sam sebe krvnicki prebio bez ikakvog razloga, samo da napakosti velikom vodji !
sram ga bilo !

a kad novinara sa legitimacijom tako prebijaju, sta su radili ostalima ?
nije to teror -to je demokratija!

Cek bre, prvo je bilo ok da se biju novinari jer su sa u92(iako nisu imali oznake), a sad je teror ako bijes novinara?
 
Cek bre, prvo je bilo ok da se biju novinari jer su sa u92(iako nisu imali oznake), a sad je teror ako bijes novinara?
zamenjujes teze iz mog posta (i to neuspesno) jer ne umes da odgovoris na postavljeno pitanje. ali nema veze :)

evo jos jednom: taj decko je uhapsen. da li ce biti uhapseni i ovi batinasi? hoce li neko snositi odgovornost? da li je istina o 'huliganima i divnoj policiji' bas takva kao sto rezimski mediji hoce da je prikazu? koliko ih je objavilo ovu vest, a koliko je danima besomucno kenjjalo "o napadima na novinare"? demokratija?

izvini, previse pitanja odjednom ;)
 
zamenjujes teze iz mog posta (i to neuspesno) jer ne umes da odgovoris na postavljeno pitanje. ali nema veze :)

evo jos jednom: taj decko je uhapsen. da li ce biti uhapseni i ovi batinasi? hoce li neko snositi odgovornost? da li je istina o 'huliganima i divnoj policiji' bas takva kao sto rezimski mediji hoce da je prikazu? koliko ih je objavilo ovu vest, a koliko je danima besomucno kenjjalo "o napadima na novinare"? demokratija?

izvini, previse pitanja odjednom ;)

Ne zamenjujem teze, zezam se malo.;)

Ovako, za ovo batinjanje nece panduri biti uhapseni naravno, ali mogu biti kaznjeni.
Da li ce biti, to ne znam.
Sto se tice terora, to je malo gruba rec.
Sto se tice medija, svako objavljuje ono sta hoce.
I to je demokratija.
:)
 
Ma našli radikali nekog jadnog nepoznatog novinara koji verovatno nema leb da jede , častili ga kintom pa čovek izašao da kaže kako ga je policija tukla......................:rotf::rotf::rotf:
tebi je krvnicko prebijanje neduznog novinara smesno? a onog iz b92?

ili da tebi neko razlupa njusku, ili nekom clanu tvoje porodice, i to bi ti bilo smesno???
kakvi ste vi ljudi,,,,pardon "ljudi".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top