Isplati li se Srbiji deal - RS za Kosovo.

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
Ako bi EU i svet postavili na pregovaracki sto deal, priznajte Kosovo i RS prikljucite matici. Da li bi se to Srbiji i veliko-srpskoj ideji isplatilo. Da li bi onda kao narod imali stabilniju maticu i da li bi to bilo dobro za poziciju Srbije u geo-strateskom, politickom i diplomatskom smislu. I najvaznije pitanje, da li bi se u narodu RS i Srbije pronaslo dovoljno volje za ovako nesto?
 
Ako bi EU i svet postavili na pregovaracki sto deal, priznajte Kosovo i RS prikljucite matici. Da li bi se to Srbiji i veliko-srpskoj ideji isplatilo. Da li bi onda kao narod imali stabilniju maticu i da li bi to bilo dobro za poziciju Srbije u geo-strateskom, politickom i diplomatskom smislu. I najvaznije pitanje, da li bi se u narodu RS i Srbije pronaslo dovoljno volje za ovako nesto?

Da li se RS isplati da se ujedini sa Srbijom? Ljudi sve vise napreduju, Rusi ulazu samo tako, pobegli su federaciji jedno 100 godina itd itd
 
jos jedna glupost i pokusaj da se preko RS zamaze davanje nezavisnosti kosovu i izdaja tog dela srbije.

od nezavisnosti RS nema nista jer to nedaju vase gazde amerikanci i eksplicitno su vam zapretili da ne dirate bosnu

NE lupetaj i ne ser,injaj. Lepo sam pitao, ako nemas mozga, ideje i zeludac za to, odjasi negde. Ako imas, lepo napisi. Konkretno pitanje, da li se isplati. Ti si Kosovo izdao, sad cuti ili budi produktivan.
 
ta RS je proizvod i pobeda radovana karadzica vojislava seselja i sloboda milosevica koje su se borili i izborili za nju.

a sta ste vi demokrate uradili?

Sa vama na vlasti Srbija zna samo za PORAZE

Izgubili Crnu goru, izgubili Kosovo, utabavate puit nezavisnosti Vojvodine , sa vama na vlasti Srbi su narod najvecih gubitnika na svetu
 
NE lupetaj i ne ser,injaj. Lepo sam pitao, ako nemas mozga, ideje i zeludac za to, odjasi negde. Ako imas, lepo napisi. Konkretno pitanje, da li se isplati. Ti si Kosovo izdao, sad cuti ili budi produktivan.

pa pitanje ti je glupo. ti bi sad da pobedu karadzica iskoristis tako da prikrijes sopstvene poraze a to je gubitak crne gore , kosova i utabavanje nezavisnosti vojvodine.

istog onog karadzica kojeg ste koliko juce izdali i izrucili .

od toga nema nista.
 
Србија је погрешном политиком изгубила Косово одавно, а све је довршено агресијом НАТО-а и стационирањем армије САД код Урошевца 1999. године. И може/мора да га врати када буду повољније околности у свету. Србија, ако води рачуна о својим националним интересима и свом даљем опстанку, треба потпуно да се затвори у односу на Косово, са евентуалним припајњем Северног дела Космета, јер ће нам шиптари у противном за пар година доћи до Ниша.
Ово је врло занимљив али тешко остварив предлог, пре свега то неће дозволити велике силе, али у првом реду Ватикан, који је увек настојао да Србе очисти западно од Дрине.
Спајањем са РС, дошло би до јачања националног бића Срба, који нам је јако потребан у овом тренутку, а поред тога то би било јако добро за домаћу привреду, пре свега зпог реке Дрине, око које постоје неки пројекти Београда и Бања Луке, али Сарајево (Техеран) то кочи.
Нажалост домаћи политичари који су под контролом запада, неће покренути такву иницијативу.
 
ta RS je proizvod i pobeda radovana karadzica vojislava seselja i sloboda milosevica koje su se borili i izborili za nju.

a sta ste vi demokrate uradili?

Sa vama na vlasti Srbija zna samo za PORAZE

Izgubili Crnu goru, izgubili Kosovo, utabavate puit nezavisnosti Vojvodine , sa vama na vlasti Srbi su narod najvecih gubitnika na svetu

Ne lupaj!!! Milosevic je zarad zapada zaveo sankcije REPUBLICI SRPSKOJ POTOM ...... A Seselj je bio niko i nista ....
republika Srpska je proizvod srpskih boraca i srpske vlade sa zapadne strane .... a RSK i Kosovo su proizvod Milosevica jer je on rukovodio sa njima za razliku od RS
 
Србија је погрешном политиком изгубила Косово одавно, а све је довршено агресијом НАТО-а и стационирањем армије САД код Урошевца 1999. године. И може/мора да га врати када буду повољније околности у свету. Србија, ако води рачуна о својим националним интересима и свом даљем опстанку, треба потпуно да се затвори у односу на Косово, са евентуалним припајњем Северног дела Космета, јер ће нам шиптари у противном за пар година доћи до Ниша.
Ово је врло занимљив али тешко остварив предлог, пре свега то неће дозволити велике силе, али у првом реду Ватикан, који је увек настојао да Србе очисти западно од Дрине.
Спајањем са РС, дошло би до јачања националног бића Срба, који нам је јако потребан у овом тренутку, а поред тога то би било јако добро за домаћу привреду, пре свега зпог реке Дрине, око које постоје неки пројекти Београда и Бања Луке, али Сарајево (Техеран) то кочи.
Нажалост домаћи политичари који су под контролом запада, неће покренути такву иницијативу.

Pa... Da kazem da se u nacelu slazem sa tobom. I smatram da ako postoji snaga i zajednistvo Srba, da se za ovo moze izboriti. Znam da vam se ne svidja sadasnji kurs Srpske Vlade, ali, to je najjaca i najstabilnija opcija koju je Srbija imala posle ratova. Nasi politicari i oni iz RS, mogu da odigraju to. Kosovu nema spasa
 
Pa... Da kazem da se u nacelu slazem sa tobom. I smatram da ako postoji snaga i zajednistvo Srba, da se za ovo moze izboriti. Znam da vam se ne svidja sadasnji kurs Srpske Vlade, ali, to je najjaca i najstabilnija opcija koju je Srbija imala posle ratova. Nasi politicari i oni iz RS, mogu da odigraju to. Kosovu nema spasa

Подржаћу сваког политичара који искрено покрене ту иницијативу..
Време је да се Срби, врате једни другима.
 
Pa... Da kazem da se u nacelu slazem sa tobom. I smatram da ako postoji snaga i zajednistvo Srba, da se za ovo moze izboriti. Znam da vam se ne svidja sadasnji kurs Srpske Vlade, ali, to je najjaca i najstabilnija opcija koju je Srbija imala posle ratova. Nasi politicari i oni iz RS, mogu da odigraju to. Kosovu nema spasa

super nam je vlast zato imamo verovatno najvecu nezaposlenost u evropi
 
Ako bi EU i svet postavili na pregovaracki sto deal, priznajte Kosovo i RS prikljucite matici. Da li bi se to Srbiji i veliko-srpskoj ideji isplatilo. Da li bi onda kao narod imali stabilniju maticu i da li bi to bilo dobro za poziciju Srbije u geo-strateskom, politickom i diplomatskom smislu. I najvaznije pitanje, da li bi se u narodu RS i Srbije pronaslo dovoljno volje za ovako nesto?

pa verovatno bi doshlo do spajanja, ako bi se narod pitao.

ako tako odluche, ja nemam nista protiv
 
pa da bi do ujedinjenja doslo mora prvo da se pokrene inicijativa za tako nesto u medjunarodnoj zajednici tj medju velikim silama.

te zapadne velike sile su jasno rekle da su one eksplicitno protiv toga i da do toga ne moze doci bez sukoba sa njima.

naravno tadic nema muda za sukob , tako da od toga nema nista barem ne sa ovom vlascu u srbiji.

no ipak RS radi pametno i stvara paralelne institucije i funkcionise prakticno kao nezavisna drzava.

Al sa ovakvim impotentnim rukovodstvom u Srbiji trenutno nema sanse za tako nesto.

Drugo odakle sad ovo , zar nisu demokrate odbacile ovu "velikosrpsku ideologiju" kao zlikovacku i stetnu?

Zar ne izrucise mnoge srbe u Hag upravo zbog toga?
 
Ako kažeš da je bitan prije svega teritorij onda bi bila stabilna
matica jer je ostvareno ono što je "bitno".
A onda bi se vjerojatno postavilo pitanje,
kako možemo biti stabilni bez Kosova, pa onda bez...............

Nikakav vid trgovine nije moguc.......
Linije drzavnih granica su veoma retko povlacene sporazumima, i veoma veoma retko na obostrano zadovoljstvo...
Mislim da je realnija teorija podele.....Jer prosto pripajanje Srpske Srbiji znaci da razaras drugu drzavu, na racun trece(Kosova)....
Ovako.....Podelis Kosovo, na severni deo koji ce se pripojiti Srbiji, i na eksteritorijani status nasih manastira.......I isto to proglasis za BIH..........
U toj varijanti to mozda i ne bi bila losa ideja...................
Koliko znam, to su otprilike postavke kojih se drzao Djindjic....I mislim da je bas taj koncpet mnogo vise zasluzan za njegovu smrt, od ovih danas "vazecih"....
Tako da ,gledajuci sa te strane, izgleda da je jos uvek opasno podrzavati taj koncept.....
 
Poslednja izmena:
Nikakav vid trgovine nije moguc.......
Linije drzavnih granica su veoma retko povlacene sporazumima, i veoma veoma retko na obostrano zadovoljstvo...
Mislim da je realnija teorija podele.....Jer prosto pripajanje Srpske Srbiji znaci da razaras drugu drzavu, na racun trece(Kosova)....
Ovako.....Podelis Kosovo, na severni deo koji ce se pripojiti Srbiji, i na eksteritorijani status nasih manastira.......I isto to proglasis za BIH..........
U toj varijanti to mozda i ne bi bila losa ideja...................
Koliko znam, to su otprilike postavke kojih se drzao Djindjic....I mislim da je bas taj koncpet mnogo vise zasluzan za njegovu smrt, od ovih danas "vazecih"....
Tako da ,gledajuci sa te strane, izgleda da je jos uvek opasno podrzavati taj koncept.....

Pitanje od postavljača teme je bilo da li bi bila stabilna matica.
Pa sam tako i odgovarao, inače vrlo dobro je poznato da nije dobro zagovarati
sjeverno Kosovo koje nema nikakve priznate institucije i granice, dok RS
itekako ima i one se svakim danom sve više utvrđuju (to je činjenica).
Status koji ima RS u BiH je kako mi se čini povoljan za Srbe u BiH i zbog čega
traže nekakvo pripajanje Srbiji, Hrvatima je u BiH mnogo teže i imat će težak put da izbore
ravnopravan status. Inače status je bitan a ne pripojenje ovamo ili onamo.
 

Back
Top