Kako pronaci rodjake u inostranstvu sa kojima nisi u kontaktu

Interesuje me da li neko zna kako da pronadjem rodjake u Nemackoj.Mi se cak licno i ne poznajemo.Imam neke podatke o njima t.j o njoj to je sestra moga dede.

Ovo je samo ideja, ja nisam probala, ali znam da je palilo: neka mesta/gradovi/okruzi imaju nacionalna udruzenja - klubove. Skoro svako od tih udruzenja ima net prezentaciju ili se relativno lako moze doci do njihovog telefona. Pa probaj.,.,.
 
Mozda rodjaci ne zele da budu nadjeni.
Narocito ako su se tamo snasli.
Ipak su oni pobegli odavde, a sada ih "zavicaj" iz koga su pobegli zove i hoce nesto od njih!!!

Ma onaj ko je zapravo otisao verovatno da nije ni ziv posto je 1913 godiste.Bio je zarobljenik u ratu.Kad su ga pustili on nije hteo da se vrati. Vise nije ni dolazio samo se javljao neko vreme.Inace upitanju je moj pradeda.On je tamo dobio cerku sa nemicom.Sobzirom da moj deda t.j njegov sin nema brata ili sestru mislila sam da bi bilo jako lepo da ga iznenadim i nadjem mu tu jedinu sestru. On nam je slao slike ali to je jedino.
 
Imamo sličan problem, moj deda je za vreme rata kao ratni zarobljenik sa Nemicom dobio sina. Vratio se u Srbiju ali njih nije poveo. Čuo sam za dosta takvih primera od prijatelja o njihovim dedama. Probao sam preko nemačkog Crvenog krsta i ništa. Nisam imao sve podatke jer ujak nije hteo da mi ih da, a baba je odavno pocepala njene slike i pisma. Možda bi mogli da probamo preko našeg Crvenog krsta. Pomalo sam i zaboravio celu priču, ali si me lepo podsetila. Ako uspeš molim te obavezno mi javi jer mi ovo puno znači da bi zaokružio neku svoju priču.
Mislim da imaš dobre šanse preko Crvenog krsta.
 
Imamo sličan problem, moj deda je za vreme rata kao ratni zarobljenik sa Nemicom dobio sina. Vratio se u Srbiju ali njih nije poveo. Čuo sam za dosta takvih primera od prijatelja o njihovim dedama. Probao sam preko nemačkog Crvenog krsta i ništa. Nisam imao sve podatke jer ujak nije hteo da mi ih da, a baba je odavno pocepala njene slike i pisma. Možda bi mogli da probamo preko našeg Crvenog krsta. Pomalo sam i zaboravio celu priču, ali si me lepo podsetila. Ako uspeš molim te obavezno mi javi jer mi ovo puno znači da bi zaokružio neku svoju priču.
Mislim da imaš dobre šanse preko Crvenog krsta.

Probala sam ali sobzirom da imam neku tamo adrasu rekli su da probam preko nje.Mozda ti imas vece sanse.
 

Back
Top