Kako pronaci rodjake u inostranstvu sa kojima nisi u kontaktu
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Kako pronaci rodjake u inostranstvu sa kojima nisi u kontaktu

Zainteresovan član Miss O (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Wink Kako pronaci rodjake u inostranstvu sa kojima nisi u kontaktu

Interesuje me da li neko zna kako da pronadjem rodjake u Nemackoj.Mi se cak licno i ne poznajemo.Imam neke podatke o njima t.j o njoj to je sestra moga dede.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

Podrazumevano Re: Kako pronaci rodjake u inostranstvu sa kojima nisi u kontaktu

Sve za ljubav

Iskusan Panamaman (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Iz koje Drzave ili Grada, jos bolje pa ti mogu pomoci.

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

facebook, myspace, ima raznih sajtova na netu gde možeš da pokušaš, ali ako nisu nigde ulogovani, onda je to teži proces, ako uopšte i mogući.

Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Sve za ljubav,ne mada sam razmisljala. Drzava:Nemacka to znam i znam ovoWattenscheid

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Miss O Pogledaj poruku
    Interesuje me da li neko zna kako da pronadjem rodjake u Nemackoj.Mi se cak licno i ne poznajemo.Imam neke podatke o njima t.j o njoj to je sestra moga dede.
    Ovo je samo ideja, ja nisam probala, ali znam da je palilo: neka mesta/gradovi/okruzi imaju nacionalna udruzenja - klubove. Skoro svako od tih udruzenja ima net prezentaciju ili se relativno lako moze doci do njihovog telefona. Pa probaj.,.,.

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Citat Original postavio Miss O Pogledaj poruku
    cim te oni ne traze nema nista od toga

Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio PAWLLE Pogledaj poruku
    cim te oni ne traze nema nista od toga
    Pitanje je koliko su oni upuceni u celu pricu.

Mirabel: Hvala u svakom slucaju

Ističe se
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Facebook. Nadjite grupe sa prezimenima, pa se oglasite tamo...
    Ja sam tako nashla neke rodjake koje sam trazila...

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    177
    Reputaciona moć
    862

Mozda rodjaci ne zele da budu nadjeni.
    Narocito ako su se tamo snasli.
    Ipak su oni pobegli odavde, a sada ih "zavicaj" iz koga su pobegli zove i hoce nesto od njih!!!

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ambasada verovatno moze da ih nadje, ako su jos uvek nasi drzavljani. Nisam 100% sigurna, ali mislim da mogu da ih nadju cak i ako ovi nisu dali svoje podatke direktno ambasadi - policija za strance verovatno saradjue sa njima... ili ja to tako zamisljam. Ali ako ih nadjes preko policije, verovatno im nece biti drago.

Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku
    Mozda rodjaci ne zele da budu nadjeni.
    Narocito ako su se tamo snasli.
    Ipak su oni pobegli odavde, a sada ih "zavicaj" iz koga su pobegli zove i hoce nesto od njih!!!
    Ma onaj ko je zapravo otisao verovatno da nije ni ziv posto je 1913 godiste.Bio je zarobljenik u ratu.Kad su ga pustili on nije hteo da se vrati. Vise nije ni dolazio samo se javljao neko vreme.Inace upitanju je moj pradeda.On je tamo dobio cerku sa nemicom.Sobzirom da moj deda t.j njegov sin nema brata ili sestru mislila sam da bi bilo jako lepo da ga iznenadim i nadjem mu tu jedinu sestru. On nam je slao slike ali to je jedino.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

možda da koocaš u googlu prezime-grad.....telefonski imenik..i rokaj..... ili preko sajtova i forooma koji rade naši tamo u dijaspori.....ili neka narodna pevačica kad ima ezgu u dizeldorfu..ti pošalješ pisamce preko nje ili platiš...da pozravi tamo za vreme koncerta tvoje rođake....ili probaš emisiju sfe za ljoobav ....ili tako nešo..

Početnik
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sigurno će ti biti smiješno, ali ja sam svoju rođaku iz Holandije našla preko Skypea. Nismo se vidjele 11god, ali sad smo stalno u kontaktu i ona već sad dolazi u Tuzlu. Pokušaj sve, nemaš šta izgubiti. I SRETNO!

Obećava label2 (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

okaci oglas sa podacima na www.trazimo.info.

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imamo sličan problem, moj deda je za vreme rata kao ratni zarobljenik sa Nemicom dobio sina. Vratio se u Srbiju ali njih nije poveo. Čuo sam za dosta takvih primera od prijatelja o njihovim dedama. Probao sam preko nemačkog Crvenog krsta i ništa. Nisam imao sve podatke jer ujak nije hteo da mi ih da, a baba je odavno pocepala njene slike i pisma. Možda bi mogli da probamo preko našeg Crvenog krsta. Pomalo sam i zaboravio celu priču, ali si me lepo podsetila. Ako uspeš molim te obavezno mi javi jer mi ovo puno znači da bi zaokružio neku svoju priču.
    Mislim da imaš dobre šanse preko Crvenog krsta.

Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio McDragutin Pogledaj poruku
    Imamo sličan problem, moj deda je za vreme rata kao ratni zarobljenik sa Nemicom dobio sina. Vratio se u Srbiju ali njih nije poveo. Čuo sam za dosta takvih primera od prijatelja o njihovim dedama. Probao sam preko nemačkog Crvenog krsta i ništa. Nisam imao sve podatke jer ujak nije hteo da mi ih da, a baba je odavno pocepala njene slike i pisma. Možda bi mogli da probamo preko našeg Crvenog krsta. Pomalo sam i zaboravio celu priču, ali si me lepo podsetila. Ako uspeš molim te obavezno mi javi jer mi ovo puno znači da bi zaokružio neku svoju priču.
    Mislim da imaš dobre šanse preko Crvenog krsta.
    Probala sam ali sobzirom da imam neku tamo adrasu rekli su da probam preko nje.Mozda ti imas vece sanse.

Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Moonja,Anitamostar20,label2 hvala na idejama.

Slične teme

1. SAJTOVI NA KOJIMA MOZETE NACI MJESTO U INOSTRANSTVU
    Autor JAZZER u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 30.06.2008., 15:54
  2. Kako pronaci...
    Autor mogway u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.12.2006., 18:00
  3. Kako pronaći...
    Autor Zagor BG u forumu Softver
    Odgovora: 4