da li satelitska antena moze da se gleda bez resivera ili ss2?
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: da li satelitska antena moze da se gleda bez resivera ili ss2?

Nov član
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano da li satelitska antena moze da se gleda bez resivera ili ss2?

da li antena moze direktno da se poveza na televizor kao obicna antena p da se gledaju samo programi koji nemoraju da se dekodiraju?

Aktivan član nature (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: da li satelitska antena moze da se gleda bez resivera ili ss2?

Citat Original postavio nikolamaljugic Pogledaj poruku
    da li antena moze direktno da se poveza na televizor kao obicna antena p da se gledaju samo programi koji nemoraju da se dekodiraju?

kako to mislis da izvedes,ne moze naravno

Aktivan član
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: da li satelitska antena moze da se gleda bez resivera ili ss2?

Citat Original postavio nikolamaljugic Pogledaj poruku
    Moram priznati da si me slatko nasmejao ) hehe naravno da ne moze,kolega ti je vec odgovorio..ja ti savetujem da uzmes dreambox 500s kineza za male pare i ceo svet je tvoj....bilo da je kanal kodiran ili ne

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Moze da se gleda na krovu

Primećen član nissan (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Nema veze za satelitskom televizijom a ima sa zemaljskom TV (nema nis na ovu temu) evo o cemu se radi kupio sam antenu (yagi) ali pise da je za digitalnu TV i da treba digitalni zemaljski receiver a mene interesuje da li ovakvu antenu mogu koristiti za prijem analognog signala ( kod mene ce "uskoro" doci ta digitalna tehnologija 10-15 god.) i da li mi je i tad potreban ovaj receiver ili moze bez njega nego samo neko pojacalo i ta antena

Moderator DanijelVR (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

jednostavno isprobaj povezi je na tv i videces da li hvata ove analogne kanale ukoliko ne onda je potreban resiver za pracenje kanala ali digitalnih ne analognih a to ce malo da potraje dok krenu sa digitalizacijom

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Nije bas jednostavno isprobati,trebam se penjat na krov sve to povezati pa ako nece onda sve opet skidaj,zato sam i postavio pitanje ovdje ako neko zna da mi pomogne

Učlanjen
    02.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

pa zar moras da stavljas antenu na krov jednstavno stavi je na prozor drzi u ruke i isprobaj u nekom smeru da li ce da ti uhvati signal
    nisam imao prilike da koristim te nove antene pa nemogu ti odgovoriti da li ili ne hvata signal

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Isprobao sam i moze ali kako sam koristio kabal od nekih 3-4 m neznam kad je bacim na krov tada ce trebati nekih 20 m (i vise) kabla do prizemlja pa opet pitam da li smijem koristiti pojacalo u tom slucaju (smiju li se te antene spajat na pojacalo) ?

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Moze li na istom nosacu da stoje i satelitska i zemaljska TV antena (ometa li prijem analognog signala sat.antena)

Učlanjen
    02.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

ne ometa prijem zemaljskog signala ako nemas uz antenu pojacivac nemoj stavljati da nesto ne pregori

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Mozes da gledas satelitsku antenu ali signal neces da imas

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio DanijelVR Pogledaj poruku
    ne ometa prijem zemaljskog signala ako nemas uz antenu pojacivac nemoj stavljati da nesto ne pregori
    Nema pojacivac vjerovatno (dok nema nikakav utikac za struju) a signal ce da bude los kad povezem antenu sa TV preko 25 m dugog kabla jesam li u pravu

Učlanjen
    02.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio sax83 Pogledaj poruku
    Mozes da gledas satelitsku antenu ali signal neces da imas
    kako si dosao do zakljucka da nece da ima signal?
    nece staviti antenu ispred tanjira sigurno to verovatno zna posto ima satelitsku duze vreme verovatno

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Danijel,nije on to mislio na mene nego odgovara na pitanje
    da li satelitska antena moze da se gleda bez resivera ili ss2
    a ja naravno da necu postaviti antenu ispred tanjira (ipak tolika neznalica nisam) a i napisao sam moze li na istom nosacu da stoji i satelitska i zemaljska,nego sta bi sa onih 25m kabla i antenom cini mi se da cu i to morati isprobat pa ako nece onda je ostaviti da ceka bolje dane (digitalnu tv)

Učlanjen
    02.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

najbolje da isprobas mozda ona u sebi ima pojacivac

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Montirao sam antenu i sve je ok,ali me zanima nesto drugo posto sad hvatam dosta kanala iz hrvatske,srbije i bih a kako citam hrvatska ce od 1.1.2011 zavrsiti sa analognim emitovanjem televizijski signala zemaljskim putem i u potpunosti preci na iskljucivo digitalno emitovanje zemaljski signala da li to znaci da se vise nemoze nista gledati pomocu ovih antena (dzaba digitalna antena i receiver) ,hocel to biti nesto slicno kao i kod sat.televizije(kodirani kanali) ali nista free,neznam da li ste me shvatili sta hocu da pitam

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DanijelVR Pogledaj poruku
    jednostavno isprobaj povezi je na tv i videces da li hvata ove analogne kanale ukoliko ne onda je potreban resiver za pracenje kanala ali digitalnih ne analognih a to ce malo da potraje dok krenu sa digitalizacijom
    ma hvata bre....

Aktivan član nature (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

moze ako kabl sa satelitske vezes sa karburatorom i sve to sve privezes na napon od 220v,radi sigurno provereno

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Pazi stvarno samo kod mene nema karburator kod mene je dizel,ma moze verovatno i na bosch pumpu

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

da li ti gledas televizor bez ekrana????

Slične teme

1. Satelitska antena
    Autor Marko-li u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.12.2008., 00:49
  2. satelitska antena
    Autor Mirko BGD u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.02.2005., 22:28

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor