Mnogo neobičan problem sa grafičkom, molim za pomoć!!!
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Mnogo neobičan problem sa grafičkom, molim za pomoć!!!

Ističe se cvele2 (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Problem je u tome što mi se odjednom skupila slika na monitoru i ne mogu nikako da je proširim. To se desilo bukvalno od jednom, lično sam gledao kako se skuplja sama od sebe!!
    - Pogledao sam u kontrole monitora da vidim jeli do njega problem, ali tamo idalje stoji širina slike na 100, kao i ranije. Znači, ne mogu više od ovoga da proširim sliku preko monitora.
    - Onda sam probao da menjam rezoluciju i refresh rate, stajalo mi je podešeno 1024x768 na 85 Hz. Ni to nije pomoglo.
    - Dalje sam pomislio da je neki virus odgovoran za to, mada AVG koji mi je stalno aktivan bi trebao automatski da ga detektuje, ali nije. Ipak sam skenirao ceo komp i ni to nije pomoglo.
    - Sledeće sam pokušao da preko System Restore-a vratim podešavanja dan ranije kada je sve bilo ok i ni to nije pomoglo.

Problem postaje tim veći što sam otkrio da slika ostaje tako suzbijena i kada ugasim Windows, prilikom boot sekvence, pa čak i u Kubuntu-u (koji takođe imam instaliran) je slika isto tako skupljena!! Ima li neko nekakvu ideju o čemu se radi?

Da dodam još nešto na gornji tekst:

To mi se desilo kada sam pokrenuo program Evil MSN, programčić za malo zezanja preko MSN-a. Nisam noob što se tiče kompjutera i proverio sam program pre korišćenja za viruse. AVG je pokazao da je čist. I tako sam pokrenuo program i izabrao opciju MSN Booter, koja kada se unese e-mail žrtve, toj žrtvi kontinuirano ispisuje željenu poruku, nešto kao spam. E sad, program me je obavestio da će se sistem malo usporiti prilikom toga, zbog velike količine podataka koji se šalju žrtvi. To malo usporenje je bilo totalno gubljenje kontrole nad Windows-om i gore pomenuto suženje slike. Pošto je žrtva u mom slučaju bila moja sestra, rekao sam joj da se odmah diskonektuje, da bi kod mene prestao program to da radi. I prestao je, ali slika je od tad ostala ista. AVG idalje nije prijavljivao nikakve nepravilnosti.

Drugar jedan koji se u te stvari razume malo više od mene mi je rekao da program zahteva u tom trenutku da procesor radi pod najvećim naponom i stoga preusmerava svu energiju na njega, pri čemu onda smanjuje voltažu ili uopšte količinu struje koju grafička koristi. Opet mi ovo deluje mnogo neobično, ali sam ipak pomislio da nisu možda izmenjeni neki parametri u BIOS-u koji kontrolišu iskorišćavanje el. energije. Pošto ne znam koje su to opcije, resetovao sam BIOS na fabrička podešavanja, jer bi tako možda izbrisao te nove izmene, ali problem je i dalje ostao isti.

Ako dodajes koristi dugme 'izmeni'.
    Poslednji put ažurirao/la mornar_popaj : 30.07.2008. u 15:28

Veoma poznat BLANKED (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

Podrazumevano Re: Mnogo neobičan problem sa grafičkom, molim za pomoć!!!

Au, a da li si siguran da nije do monitora?
    Mozda je kvar u monitoru, pa ti pokazuje pogresno da je sirina 100.
    Proveri kabl.

Problem postaje tim veći što sam otkrio da slika ostaje tako suzbijena i kada ugasim Windows, prilikom boot sekvence
    Ne bih rekao da je problem sa nekim drajverom, ovakav problem nastaje samo ako nesto nije u redu sa monitorom, ili sa grafickom.

Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

E pa sad nisam video ovaj tvoj drugi post,da sam na tvom mestu pokusao bih da deinstaliram sve drajvere graficke, izvadim je iz slota, vratim je i pustim da je windows opet detektuje i instalira potreban software

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Pogledaj prvu poruku ponovo, neko je tu drugu poruku ubacio u prvu. Ne bih rekao da je do drajvera jer kako si i sam rekao, tada ne bih imao problema kada je Win ugašen. A ovo za monitor ću proveriti, mada ne znam kako...

Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

Pa sada kada si dopunio svoj post sve manje sumnjam da je problem do monitora, ali pokusaj da proveris.

Iskljuci monitor iz kompjutera, i ukljuci ga samo u struju, pojavice ti se TEST screen,mada ako je problem do kabla to ti nece pomoci.
    Najbolje bi bilo kada bi proverio na nekom drugom racunaru.

Procitaj moj drugi post, i uradi tako kako sam ti preporucio u njemu ako to vec nisi ucinio.

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Brate, hvala ti za ovo! Uradio sam šta si mi rekao i jeste monitor u pitanju!

Ne znam samo šta mu bi da ovo uradi... Hansol 730 E
    Mada pokazivao je neke neobične aktivnosti u poslednje vreme, plus čuo sam kako baš i ne hvale Hansolove monitore.

Ipak, hvala ti mnogo za pomoć!

Pozz

Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

No problemo.

Primećen član
    Učlanjen
    28.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

LOL ko drugome jamu kopa sam u nju upada.Batali bato ti te evil programcice pa neces imati problemaa

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Čim se problem događa i u Windowsu a i prilikom POST sekvence, znači u pitanju je hardware a ne Windows, virusi, programi i ostale trice & kučine.

A tog drugara koji ti je pričao o preusmeravanju energija i smanjivanju voltaža pozdravi, i reci da nauči prvo kako radi stabilizacija izlaznog napona i regulatori struje, više o tome nek pročita ovde:

http://www.pavouk.org/hw/en_atxps.html

Slične teme

1. Meni neobican problem
    Autor manijebitno u forumu Hardver
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 28.02.2008., 12:59
  2. Opet problem sa grafickom!Molim za pomoc!
    Autor rayman u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.11.2006., 10:19
  3. neobican problem
    Autor limba u forumu Zdravlje
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 08.12.2005., 21:57
  4. Problem sa IE 6.0!!! Molim za pomoc!!!
    Autor Kex u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.07.2005., 19:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •