Ratni zlochini

sloboda

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.246
Zanima me zashto za ratne zlochine u Hagu ne odgovaraju Jurij Balujevski i Vladimir Putin, komandanti ruske vojske u Checheniji:?: Srebrenica je dechija igra za ono shto je tamo chinjeno.
 
U Checheniji nisu birana sredstva, korishcena je avijacija, artiljerija protiv civila, bombardovani su gradovi sa velikim zhrtvama. Vrshene su odmazde na civilima za gubitke u ratu...
 
Pitanje na pochetku teme je retorsko, zna se zbog chega niko ne sme da dira Ruse, Amere, Francuze... Sve to a pro po nashem izruchivanju svih koji su bili bilo shta u vlasti. Mi smo jedini narod van Afrike kome stranci moraju da sude, a ne mi sami.
 
Pitanje na pochetku teme je retorsko, zna se zbog chega niko ne sme da dira Ruse, Amere, Francuze... Sve to a pro po nashem izruchivanju svih koji su bili bilo shta u vlasti. Mi smo jedini narod van Afrike kome stranci moraju da sude, a ne mi sami.
Kad imaš vlast sa afričkim autoritetom u zemlji i inostranstvu, onda ti je to normalna pojava!!!!
 
zenevska konvencija ne precizira ratne zlocine pocinjene u gradjanskom ratu,ali kz paravojne formacije tretira u odnosu na regularnu vojsku kao teroriste,a za iste zk ne vazi
 
Zashto se nije reagovalo na genocid u Ruandi? Koliko se ja secam negde oko milion ljudi je ubijeno na ochigled Evrope i SAD.

U Srebrenici su pobijeni muslimani iz osvete. Ta cifra od 8000 je smejurija jer je pitanje da li je Srebrenica sa okolinom imala toliko alibaba. Ochigledno je da je u pitanju propaganda. Samo isprani mozgovi veruju takvim glupostima. Tuzno je samo shto nashi ljudi pocheshe da veruju tim bljuvotinama. Josh tuznije je to shto su ljudi u BGD-u stajali u centru grada sa natpisima poput "Ne zaboravi Srebrenicu". Povraca mi se! Shto nisu nosili natpise tipa " Pamtimo i mi Srebrenicu, Ozren, Kravice..." Fuj! To su ti isti koji hoce poshto poto u EU.
Najvece zlochince pustishe na slobodu i nikom nishta dok nashe ljude hapse na sve strane. Ovako nisu hapsili ni Naciste posle drugog svetskog rata. Mi kao da smo sami sa sobom ratovali... Jel u ovakvu EU hocete?
 
zenevska konvencija ne precizira ratne zlocine pocinjene u gradjanskom ratu,ali kz paravojne formacije tretira u odnosu na regularnu vojsku kao teroriste,a za iste zk ne vazi

Interesantno je to da su Talibani dok su se borili protiv Rusa bili "freedom fighters" na chelu sa Bin Ladenom da bi 20-tak godina kasnije postali teroristi. Te iste Talibane su Ameri naoruzavali protiv Rusa a sad ih istrebljuju kao buba shvabe. Sadama su oni doveli na vlast da bih ga posle 20 i kusur godina ske.njali i okupirali Irak. Lista je po prilichno duga. Uvek isti recept. Uvek isti scenario.

Zenevska konvencija takodje zabranjuje kasetne bombe i osiromasheni uranijum. Za chlanice NATO to ne vazi.
 

Back
Top