"Blaženi siromašni duhom,...."
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 134

Tema: "Blaženi siromašni duhom,...."

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano "Blaženi siromašni duhom,...."

Svi ste to čuli i tumačili ovako ili onako.

Naš patrijarh kaže:"Јер, мудрост без доброте прелази у злоћу, а безазленост без мудрости прелази у глупост. Ни једно ни друго више, него да будемо "мудри као змије, а безазлени као голубови".

Ove reči duboko ulaze u suštinu siromaštva duhom, koje ne predstavlja ni glupost ni zloću, već mudrost sa dobrotom i bezazlenost sa mudrošću.

Eto, recite nešto što će oplemeniti naš odnos, što će nas vezati kroz razumevanje, hajde da se nađemo i prepoznamo u ovim rečima, rečenim na svoj način.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: "Blaženi siromašni duhom,...."

Taj citat je izgovorio apostol Pavle a ne patrijarh Pavle. Malo si pobrkala stvari.

Primećen član
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Sta znaci "siromasnost duhom"?

Zlo je samo po sebi nedostatak dobrote, i znaci nedostatak mudrosti.
    Dobro je samo po sebi mudrost, i znaci mudrost.
    "bezazlenost ali ne neka velika sklonost cinjenju dobrihdjela" u slucaju da je u pitanju i "bezdobrost" bi se mogla nazvati "prikrivena zloba". Ili jos bolje "samo postojanje stanja stvari u kome postoji rec 'bezazlen' a ne postoji 'bezdobar' je uspeh sotone", i sto bi pop Nikola reko: "djavo zeli da se prerusi u dobrog, ali kad ne uspe onda se brze-bolje preoblaci u bezazlenog, djavo je sam stvorijo 'rijec' bezazlenost, koja i nema smisla, jer ne postoji osoba koja 'nije ni zla ni dobra', cak i ako ti ne vrsis zlo djelo ti mozes biti zao, ili cak i ako ne vrsis dobro djelo ti mozes biti dobar, to je biheviorizam, i ne treba gledati po djelima".

Molitva kaze "sagrijesih mislju, rijecju, djelom i propustom". Eto cime "bezazlen" grijesi. Uspjeh sotone je i to sto danas svi zaboravljaju da je i "propust da se spreci zlo/tj. ucini dobro, ili ucini dobro isto sto i grijeh".

Ja sam ateista, al eto volim tako neki put da se pravim da sam vjernik, da bih pokazao kako se cudim tome sto vecina vjernika i ne zna da je "i propust" grijeh, a ja, ateista, znam. To sto je neko drugi 'glup' ne znaci da sam ja 'pametan' automatski, ali, cudno je to da 90% vjernika ne zna za "grijeh propustanjem da se nesto uradi".

Bas to i omogucuje genezu ubilacke i smrtonsne rijeci "bezazlenost". Bezazlenost, bar po Katolickoj mitologiji, ne postoji...

Jako je cudno sto pop i sam ne slaze se sa tim ili ne veruje u to da bezazlenost ne postoji, jer je iskljucuje i to sto je "propust" isto jedan grijeh. Ukoliko se ubaci "propust da se cini dobro/spreci zlo je grijeh" onda je bezazlenost nemoguca.

Logicno je da bi svaka zrela osoba trebala da ne koristi rijec "bezazlenost", jer bi trebala da zna i da je propust neki put znak zla. I da je bezazlenost moguca jedino kao "privid", i da to mozemo misliti da je samo neko koga ni malo ne poznajemo.

To se ne desava, vec upravo stariji najvise koriste (i truju) rec 'bezazlenost'. I prenose je deci koja se sa njom kao cigrom nekom zaraze, i onda cak i kad je ne izgovore misle njome.

Rijec "bezazlenost" je sotona ovog vijeka. Treba je unistiti i pretvoriti samo u ruznu uspomenu na ljudsku glupost.

_

Dalje, rijec "bezazlenost" se ne moze (po Isusu sigurno ne moze) koristiti cak ni da oznaci "djela". "To je bilo bezazleno" i sl.. jer isus jasno kaze da nije biheviorista, djelo ne moze biti dobro ili zlo, to moze biti samo jedan covjek.

Isto je pokusano u narodu sa rijecju "perverzija". Ne postoje perverzije. To kazu oni kojima je proucavanje toga u opisu radnog mjesta (psihijatri). Postoje perverzne osobe, ali ne i perverzne radnje.
    Rijec "perverzija" su oni izmislili, i oni izmenili.

Zgranut sam informacijom da je jedan pop tako naivan da pomisli da postoje "bezazleni" u smislu "nit dobri nit losi" ljudi. To me jako cudi.

Aktivan član Modruna (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ја не бих била ја кад не бих свуда утрпала дон Хуана:

"Не постоји целокупност без туге и чежње, јер без њих не може бити трезвености нити доброте. Мудрост без доброте, и знање без трезвености -- бескорисни су!"

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio WEISHAUPT Pogledaj poruku
    Taj citat je izgovorio apostol Pavle a ne patrijarh Pavle. Malo si pobrkala stvari.
    Citat "budite mudri kao zmije a bezazleni kao golubovi" je u patrijarhovom tekstu pod navodnicima, tako da je citat koji sam dala izgovorio patrijarh, pozivajući se na tu poznatu rečenicu i stavljajući znake navoda.

Reci nešto vezano za temu, jer je jasno šta je ko izgovorio.

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Modruna Pogledaj poruku
    Ја не бих била ја кад не бих свуда утрпала дон Хуана:

"Не постоји целокупност без туге и чежње, јер без њих не може бити трезвености нити доброте. Мудрост без доброте, и знање без трезвености -- бескорисни су!"
    Što da ne, vrlo lepo.

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio KadBiBio Pogledaj poruku
    .
    On kaže da budući mudri , a idući ka bezdobru, možemo preći u zle, a budući bezazleni, a nemudri u glupe, tako da ne treba biti ni ovo prvo ni drugo, nego "mudar kao zmija, a bezazlen kao golub", a evo i celog teksta, da ne bude zabune:

"Међу вуковима опстати овци је тешко, али није немогуће, јер нам Господ каже на који начин ми можемо и међу вуковима опстати као овце Његове. А то је: да будемо мудри као змије и безазлени као голубови. Мудрост ће нас сачувати да не постанемо плен, да нас вуци не раскину, односно да нас непријатељи не онемогуће. А безазленост и доброта ће нас сачувати да ми не постанемо вуци.

Треба имати, дакле, мудрост. Развијати мудрост Богом дану, све више и више, а паралелно са тим развијати и доброту. Јер, мудрост без доброте прелази у злоћу, а безазленост без мудрости прелази у глупост. Ни једно ни друго више, него да будемо "мудри као змије, а безазлени као голубови".

"И мене су гонили, и вас ће гонити", говори Господ. С тим морамо бити начисто и припремити се да и при том останемо онако како треба, какви су и преци наши били: људи Божији, народ Божији. И онда, кад дође крај живота нашега, ући ћемо у радост блаженства Царства Небескога. То и јесте смисао и циљ нашег живота. Бог вас благословио!"

Патријарх Српски Г. Павле

Primećen član
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

nemoze se ici "ka nezlu", vec ka zlu ili ka dobru zato sto ne postoji "bezazlenost", A Postoji zlo i dobro. Amin, alleluja, alleluja.

Domaćin
    Učlanjen
    24.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@KadBiBio
    Ja sam ateista, al eto volim tako neki put da se pravim da sam vjernik, da bih pokazao kako se cudim tome sto vecina vjernika i ne zna da je "i propust" grijeh, a ja, ateista, znam.
    @KadBiBio
    To me jako cudi
    Poslednji put ažurirao/la gost 105733 : 30.07.2008. u 09:01

Primećen član
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

mozes ic na medjunarodno takmicenje u "losem" vadjenju iz konteksta.@Karnayn

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio Taisa Pogledaj poruku

Naš patrijarh kaže:"Јер, мудрост без доброте прелази у злоћу, а безазленост без мудрости прелази у глупост. Ни једно ни друго више, него да будемо "мудри као змије, а безазлени као голубови".

Ove reči duboko ulaze u suštinu siromaštva duhom, koje ne predstavlja ni glupost ni zloću, već mudrost sa dobrotom i bezazlenost sa mudrošću.

Eto, recite nešto što će oplemeniti naš odnos, što će nas vezati kroz razumevanje, hajde da se nađemo i prepoznamo u ovim rečima, rečenim na svoj način.
    Zavoli nekog ko je dobar a ne lep, jer dobrota sreću stvara a lepota je razočarava.

Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije;
    odgoj - on je najlakši;i iskustvo - ono je najneugodnije.

Nepravedno nije ono što možemo zaboraviti.
    Ko je uljudan preko mere, postaje dosadan.
    Ko je oprezan preko mere, izgleda strašljiv.
    Ko je odvažan preko mere, uzrokuje nered.
    Ko je iskren preko mere, deluje okrutno.

Ljudi mogu veličati istinu, istina ne može veličati ljude.

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Bezazlen = nezlobiv. Reč bezalen upotrebljena u Bibliji odnosi se na dete još neukaljano nikakvom prljavštinom (zlom) i takvu bezazlenost zahteva Bog od ljudi. To je istovremeno maksimalno povenjenje (vera) u Njega. Ko iskustvom nije spoznao značenje ovog termina, o veri može imati samo pretpostavke, a nikako istinsko znanje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

"Bezazlen" je rec koja postoji, dobro.
    "Bezdobar" je rec koja ne postoji, dobro.

Ako za nekoga kazemo da "nije zao" to ne znaci da smo rekli da je dobar, jer, ako je neko dobar, ja cu za njega reci "on je dobar", necu reci "on nije zao". Zato sto ja volim da hvalim/kudim (kritikujem) ljude, kazem svoje misljenje.

Druga stvar je sto su nekad i dobri zli, a i "ni djavo nije onako crn kao sto se slika" sto bi reko Papa, pa za ljude sigurno ne mozes reci da su "bezazleni". Deca uopste nisu bezazlena, da ti samo znas kako Jovana pravi budalu od Milane(ova je mladja), krade joj igracke samo da nebi ova imala, bije je kad niko ne vidi...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

to da su deca "bezazlena" je samo tvoja fantazija.

Zainteresovan član pasoje (avatar)
    Učlanjen
    03.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Najvaznije je naravno da ustanovimo Nedvosmisleno znacenje termina a to sto smo
    Potpuno omasili temu hvatajuci se tehnickih stvari a ne Znacenja poruke koju je
    Pavle odaslao, to nije vazno, to je u najmanju ruku smesno.

Biti mudar nije nikakvo vanzemaljsko stanje, biti mudar je ustvari biti jak, psihicki,
    mentalno, biti inteligentan, ali ne zbog toga sto si diplomirao menadzment,
    mislim na inteligenciju koja obuhvata siroko znanje o zivotu, znanje o uzroku i posledici svega sto mislimo i radimo, znanje u kojem nema naklapanja i nagadjanja.
    Takvi ljudi, logicno, na ostale gledaju kao kobac na pilice, i tesko je odupreti se
    lakoci varanja i zloupotrebljavanja osecanja i drugih osobina drugih ljudi.
    Zato Pavle pominje bezazlenost, jer kad dodjes do znanja i snage Nije Lako
    biti bezazlen. Prva stepenica je doci do snage, bez snage nema price o oprastanju, zrtvovanju, nesebicnosti i velikoj ljubavi.. Zato ne moze biti dobar onaj koji je slab.
    Druga stepenica je tu snagu upotrebiti za
    opste dobro (ili cak dobro drugih). Znam da ovo zvuci nenormalno ali onaj koji je jak
    on vise uziva u Davanju nego u primanju. Takav zivot ne samo da donosi veliku radost,
    vec nas cini nevine kao decu.
    Tako da covek postane maximalno premazan ali istovremeno potpuno neopasan,
    tj. bezazlen. Tu lezi snaga mudrosti i tu lezi odgovor zasto je tako malo mudrih ljudi.

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Upravo je ono što sam želela da postignem ovom temom sadržano u poslednjih pet postova, a i pre njih.

Tako ste divno napisali istinite stvari, toliko je duha u njima i mudrosti i dobrote. Očekujem još puno izjava mudrosti i ljubavi vaše, pa makar vam se učinilo da je tema omašena, znajte da nije, jer te vaše reči su tema.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat "budite mudri kao zmije a bezazleni kao golubovi" je u patrijarhovom tekstu pod navodnicima, tako da je citat koji sam dala izgovorio patrijarh, pozivajući se na tu poznatu rečenicu i stavljajući znake navoda.

Reci nešto vezano za temu, jer je jasno šta je ko izgovorio.
    Šta imam ja da kažem vezano za temu? Niti sam pravoslavac (hrišćanin), niti sam blažen, niti siromašan duhom.

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio WEISHAUPT Pogledaj poruku
    Šta imam ja da kažem vezano za temu? Niti sam pravoslavac (hrišćanin), niti sam blažen, niti siromašan duhom.
    Nigde ne piše da moraš biti hrišćanin, niti ovo drugo, možda si dobar pa ćeš se prepoznati sa nekim dobrim.
    Ove reči su univerzalne, važe za sve i za sva vremena, ako ništa drugo, biće nam bolje među vukovima. Ako si vuk, što sumnjam, eto možeš sve da nas pojedeš.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ma sve je OK dok ne ugrožavamo drugoga.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ovo poslednje je poništilo sve mudro što si do sada rekao....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ja nikada nisam rekao ništa mudro.

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4352

On kaže da budući mudri , a idući ka bezdobru, možemo preći u zle, a budući bezazleni, a nemudri u glupe, tako da ne treba biti ni ovo prvo ni drugo, nego "mudar kao zmija, a bezazlen kao golub", a evo i celog teksta, da ne bude zabune:

"Међу вуковима опстати овци је тешко, али није немогуће, јер нам Господ каже на који начин ми можемо и међу вуковима опстати као овце Његове. А то је: да будемо мудри као змије и безазлени као голубови. Мудрост ће нас сачувати да не постанемо плен, да нас вуци не раскину, односно да нас непријатељи не онемогуће. А безазленост и доброта ће нас сачувати да ми не постанемо вуци.

Треба имати, дакле, мудрост. Развијати мудрост Богом дану, све више и више, а паралелно са тим развијати и доброту. Јер, мудрост без доброте прелази у злоћу, а безазленост без мудрости прелази у глупост. Ни једно ни друго више, него да будемо "мудри као змије, а безазлени као голубови".

"И мене су гонили, и вас ће гонити", говори Господ. С тим морамо бити начисто и припремити се да и при том останемо онако како треба, какви су и преци наши били: људи Божији, народ Божији. И онда, кад дође крај живота нашега, ући ћемо у радост блаженства Царства Небескога. То и јесте смисао и циљ нашег живота. Бог вас благословио!"

Патријарх Српски Г. Павле
    Čak i kad, kao ateista, isključim Bbilijske citate (Carstvo Nebesko kao cilj i smisao naših života), mislim da u navedenim rečima ima istine.
    Lično, ne volim reč "bezazlenost"; više volim reči poput "nevinost" ili "čistota" /duše.
    Ali...
    Čovek ne treba da pođe od pretpostavke da mu je drugi čovek neprijatelj, tj. vuk. Ovakav tekst je mogao da prođe u vreme progona hrišćana. Ako Biblija zagovara ljubav prema bližnjem, čemu uopšte pomisao da možemo postati "plen" "vukova". Ko je vuk? Čovek čoveku?
    Tvrdim da će i nalošiji čovek izbunariti iz sebe trunku dobrote ukoliko mu pružimo razumevanje i ruku prijateljstva.
    Dakle, mudrost nije u sopstvenom nastojanju da ne postanemo plen, jer takvo polazište nepoverenja u drugo ljudsko biće automatski isključuje dobrotu.

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku
    Čak i kad, kao ateista, isključim Bbilijske citate (Carstvo Nebesko kao cilj i smisao naših života), mislim da u navedenim rečima ima istine.
    Lično, ne volim reč "bezazlenost"; više volim reči poput "nevinost" ili "čistota" /duše.
    Ali...
    Čovek ne treba da pođe od pretpostavke da mu je drugi čovek neprijatelj, tj. vuk. Ovakav tekst je mogao da prođe u vreme progona hrišćana. Ako Biblija zagovara ljubav prema bližnjem, čemu uopšte pomisao da možemo postati "plen" "vukova". Ko je vuk? Čovek čoveku?
    Tvrdim da će i nalošiji čovek izbunariti iz sebe trunku dobrote ukoliko mu pružimo razumevanje i ruku prijateljstva.
    Dakle, mudrost nije u sopstvenom nastojanju da ne postanemo plen, jer takvo polazište nepoverenja u drugo ljudsko biće automatski isključuje dobrotu.
    Ovo je pouka kakav treba biti ( za sva vremena), a kompletan citat sam dala da bih pokazala da su to patrijarhove reči. Sve ostalo sem postavke teme odnosi se isključivo na hrišćane, koji su progonjeni i danas na drugi način ( nisu mačem posečeni i sl.).
    To hrišćani odlično znaju.
    Ali drago mi je da ti se pouka dopada. Na ovoj temi vukovi nisu bitni.

Sem nesporazuma, hvala za predivne reči.

Zainteresovan član pasoje (avatar)
    Učlanjen
    03.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku
    Ali...
    Mudar covek nije slep, on vidi kakvi su ljudi i kakav je svet mada to ne dozivljava tragicno
    gleda na to kao na dete od 5 god. koje psuje, dakle nesto sto uvek moze da se koriguje i popravi, tj. on Vidi vukove ali nema lose predubedjenje o njima.
    Treba imati ljubav prema bliznjemu upravo da ne bi postali plen vukovima,
    jer biti plen ne mora da znaci oprez od prevare, mozda znaci da ako ne posedujemo ljubav, mozemo postati isti kao vukovi, u tom smislu njihov plen.
    Mislim da veliki ljudi uvek pisu univerzalno, a da se borba uvek svodi na sam protiv sebe i svojih mana i slabosti, zato ne mislim da se tu radi o progonu
    hriscana i oprezu, sto bi znacilo hriscani i oni drugi. Ako crkva vidi takvu podelu medju ljudima, bog je sigurno ne vidi.
    Tako da, Ateisti, koliko god vi mislili da ste posebni, cika bog vas jednako voli.
    Poslednji put ažurirao/la pasoje : 31.07.2008. u 15:44 Razlog: ah

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4352

Citat Original postavio pasoje Pogledaj poruku
    Mudar covek nije slep, on vidi kakvi su ljudi i kakav je svet mada to ne dozivljava tragicno
    gleda na to kao na dete od 5 god. koje psuje, dakle nesto sto uvek moze da se koriguje i popravi, tj. on Vidi vukove ali nema lose predubedjenje o njima.
    Treba imati ljubav prema bliznjemu upravo da ne bi postali plen vukovima,
    jer biti plen ne mora da znaci oprez od prevare, mozda znaci da ako ne posedujemo ljubav, mozemo postati isti kao vukovi, u tom smislu njihov plen.
    Mislim da veliki ljudi uvek pisu univerzalno, a da se borba uvek svodi na sam protiv sebe i svojih mana i slabosti, zato ne mislim da se tu radi o progonu
    hriscana i oprezu, sto bi znacilo hriscani i oni drugi. Ako crkva vidi takvu podelu medju ljudima, bog je sigurno ne vidi.
    Tako da, Ateisti, koliko god vi mislili da ste posebni, cika bog vas jednako voli.
    Ja ne znam kako mudar čovek vidi svet. Ali, nisam slepa - vidim ga i ja, ali ponekad to što vidim doživljavam prilično tragično. Nisam kamen. Svet je povremeno/mestimično vrlo loš. I takav je bio, i biće, koliko god se mi ovde gađali lepim (i mudrim) rečima. Lažni optimizam je odlično sredstvo za uljuljkivanje u samoobmanu.
    Podele među ljudima, nažalost, realno, tj. ovozemaljski, postoje: na muškarce i žene, na crne i bele, heteroseksualne i homoseksualne, zdrave i bolesne, bogate i siromašne, vernike i nevernike, leve i desne, južne i severne... pa i na plen i vukove. A predubeđenja koliko god hoćeš, na sve strane; iz predubeđenja nikad ne nastaje mudrost nego zatucanost.

Treba imati ljubav prema bližnjem no ne zbog toga da ne bismo postali plen (oprez sa ljubavlju nema nikakve veze), već je, jednostavno, treba imati... osećati. Kakav je to odnos prema čoveku sadržan u rečima "Мудрост ће нас сачувати да не постанемо плен, да нас вуци не раскину, односно да нас непријатељи не онемогуће?"

Sasvim je jasno da reč "neprijatelji" nije u kontekstu borbe sa samim sobom (svojim manama i slabostima). Reč "neprijatelji" odnosi se na neke druge ljude, različite od nas - neistomišljenike, "vukove".

Ne mislim da sam, kao ateista, "posebna" (čemu taj zeleni, kiselo iskeženi smajli pored srca? Da ne govori možda o... nekim predubeđenjima ?) Takođe, kao ateisti, ne treba mi Božija ljubav, nego ljubav čoveka.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Препоруке за куповину возила
    Autor mvbdb u forumu Automobilizam
    Odgovora: 20436
    Poslednja poruka: 14.03.2015., 04:34
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
  3. Blazeni siromasni duhom...
    Autor hakim bej u forumu Filozofija
    Odgovora: 1