Stvarni uzrok krvavog raspada Jugoslavije!

hercika

Početnik
Poruka
2
Ne znam jel bila neka slična tema?Uglavnom svi mi koji smo živjeli u ovom vremenu pamtimo posebno brutalan način razdruživanja bivših sunarodnjaka.Kad sa današnje distance posmatramo sve te događaja,nameće se jedino logično pitanje,jel moglo biti manje brutalno...civilizovano i zašto se uopšte Jugoslavija raspala?
 
Ne znam jel bila neka slična tema?Uglavnom svi mi koji smo živjeli u ovom vremenu pamtimo posebno brutalan način razdruživanja bivših sunarodnjaka.Kad sa današnje distance posmatramo sve te događaja,nameće se jedino logično pitanje,jel moglo biti manje brutalno...civilizovano i zašto se uopšte Jugoslavija raspala?

Nesposobnost(retrogradne ideje) tadasnjeg srpskog tj. srbijanskog vodjstva i jake dezintegracione snage spolja( prvenstveno Nemacka) su glavni faktori.
 
Sa ove vremenske distance čini mi se da su Milošević, Tuđman, Mesić, Izetbegović, Kučan i kompanija radili udruženo kako bi na prostorima tadašnje SFRJ za nečiji račun izazvali sukobe, a za svoje lične račune izvukli što veće koristi.


Mozda je malo nepravedno samo njih optuzivati,iako je evidentno da su pokrenuli sukob.Mene zanima kako je narod koji je relativno mirno zivio pola vijeka,dosta dobro se privredno uzdignuo(prostor bivse Jugoslavije je od obice Austrougarsko,Turske kolonije..postigao da je u jednom momentu imao privredne giganet koji su čak pravili avione..Soko-Mostar...etc)odjednom preokrenuo i poceo da koristi srednjovjekoven metode ubijanja,osvete i tako te indijanske fore?
Mitovi iskopani iz proslosti su dobro odradili posao,neko se postarao da sve najgluplje i najneistinitije mitove objavi narodu i tako ga vrati bar 100 godina nazad.
Ja licno mislim da ovi narodi nikad u istoriji nisu imali tako jaku drzavu,iako mitovi tvred da smo imali neke vece,ali istorijski to su uglavnom bile vazalne drzave Vizantije,Franaka,Madjara i drugih.
 
Mozda je malo nepravedno samo njih optuzivati,iako je evidentno da su pokrenuli sukob.Mene zanima kako je narod koji je relativno mirno zivio pola vijeka,dosta dobro se privredno uzdignuo(prostor bivse Jugoslavije je od obice Austrougarsko,Turske kolonije..postigao da je u jednom momentu imao privredne giganet koji su čak pravili avione..Soko-Mostar...etc)odjednom preokrenuo i poceo da koristi srednjovjekoven metode ubijanja,osvete i tako te indijanske fore?
Mitovi iskopani iz proslosti su dobro odradili posao,neko se postarao da sve najgluplje i najneistinitije mitove objavi narodu i tako ga vrati bar 100 godina nazad.
Ja licno mislim da ovi narodi nikad u istoriji nisu imali tako jaku drzavu,iako mitovi tvred da smo imali neke vece,ali istorijski to su uglavnom bile vazalne drzave Vizantije,Franaka,Madjara i drugih.

Ништа митови из прошлости ту нису криви. Све су то биле последице Другог Светског Рата, Блејбург, Јасеновац, Дража, Тито, Муслимани, Шиптари, Партизани и Четници. Једни су тражили освете а други да остану на власти, и то није могло без употребе силе и крвопролића. Једино Словенци Македонци и донеклен Црногорци нису били оптерћени осветом и зато су боље прошли. Срби, Хрвати, Муслимани и Шиптари још нису поравнали рачуне, као ни четници и партизани, зато може још увек да се негде покрене осветнички рат. Потребно је само да то некој страној сили одговара па да то и подржи.
 
Sa ove vremenske distance čini mi se da su Milošević, Tuđman, Mesić, Izetbegović, Kučan i kompanija radili udruženo kako bi na prostorima tadašnje SFRJ za nečiji račun izazvali sukobe, a za svoje lične račune izvukli što veće koristi.

otprilike

vidlo se da socijalizam ekonomski ne finkcionishe
da je obavezna ekonomska revolucija

a oni reshili da naprave prvobitnu akumulaciju kapitala

e sad, nisu rekli ljudima da nema zato shto socijalizam nije moguc
vec su sve oni drugi bili krivi

i onda krenulo lozenje
pa prisecanje nekih davnih istorijskih pricha

pa forsiranje religije i fanatizma u sve 3 struje...

i onda se jednostavno "desilo"
 
Sa ove vremenske distance čini mi se da su Milošević, Tuđman, Mesić, Izetbegović, Kučan i kompanija radili udruženo kako bi na prostorima tadašnje SFRJ za nečiji račun izazvali sukobe, a za svoje lične račune izvukli što veće koristi.


Hm, ovako... :lol:

YUga je bila na drugom mestu, odmah iza Brazila... na listi svetskih dužnika... dakle, bili smo dužni i tužni... Titove zasluge... krediti, kamate, loša privredna politika, loša poslovna politika... A medjunarodno pravo kaže... kad u jednoj državi izbije gradjanski rat onda se otpisuju svi spoljnji dugovi...

Šta mislite zašto je Milošević insistirao na gradjanskom ratu?

Elem, malo su se zayebali pa se stvari otrgle kontroli...
 
Мислим да је све што се десило закон природе. Грабљивац убија када је плијен слаб и неспособан и кад му се нађе на путу. Ми смо се нашли на путу, а при том смо били и слаби. Резултат је био неминован. Генерално, овај простор је задњих 600 година увијек био под нечијим утицајем. Из тога се може извући закључак да нико од народа бивше СФРЈ није имао снаге да се избори за независну државу, у правом смислу те ријечи. Срби су пар пута смогли снаге, али за кратко. Југославије су биле независне у краћим периодима свог постојања, али, то је изузетак, а не правило. До сљедећег пута ће протећи још доста воде.
 
Jesam mlad,ali sam hvala Bogu obrazovan toliko da mogu da zakljucim neke stvari.Pre rata imamo komunisticku drzavu ,posle rata imamo vazale SAD-a i EU (sl,hrvatska,pa cak i BiH) i nama nametnuse rezim koji im odgovara ali mi kao da se jos uvek nekako koprcamo.SAD je upotrebila svoju decenijama razvijanu doktrinu sukoba niskog inteziteta iliti specijalnog rata na prostoru SFRJ jer joj nije odgovaralo da tako jaka zemlja postoji na Balkanu .Moje misljenje ,sto ne mora da znaci da je ispravno ,ali je logicno.
 
Danas mi već možemo na neki način da vidimo neke predznake iz prošlosti, koji su na neki način uticali na to da dođe uopšte do raspada, kao prvo to je MASPOK 1970 - 1971, zatim tu su nemiri na KiM 1981, 1988, 1989, 1990. Da smo mi tada nastupali kao jedinstvena država, za šta su se većinom zalagali Srbi, mi bi smo se možda razišli kao prijateljske zemlje, međutim, to se nije desilo, sve se u glavnom išlo na izgovor to nije naš problem, već vaš, i naravno na smenu rukovodstva partije. E sad kada je došao rat, i sad većina stanovništva je zbunjena, i normalno oni ne znaju u kojoj državi žive, kada je usledio poziv za JNA, tj. kada su već izbijali oružani sukobi u Hrvatskoj i BiH, Srbi u Hrvatskoj normalno da su se osećali ugroženo, jer oni više nisu narod, već manjina, Srbi u BiH, su u daleko boljem položaju međutim Muslimani ne žele da ostanu samo Sarajevu, Mostaru, Prijedoru, Tuzli i Bihaću, oni naravno žele da se sve tri nacije zadovolje, ali da Muslimani imaju većinu, i naravno Srbi i Hrvati svako od njih vezan za svoju maticu, tj. njihove države, želi da bude deo njih...
 
Smesno-ko je kriw...21.vek je,internet je otworio razne mogucnosti a wi i dalje u mraku

Razgowor Broza i NKVD-ovog agenta

Stevo: - Znači, oni su sada više naklonjeni nama nego Sovjeti?
Broz: - Ivek! To nisam kazao? Ali, na kraju krajeva, bit će nam jednako naklonjeni jer, njihovi interesi su isti: mi državu imamo kao privremenu tvorevinu po principu: pola istoku a pola zapadu? Do Drine zna se, i preko Drine - zna se" O tome ti ne mogu više ništa govoriti? Kada dođe vreme svako će uzet pod svoje! Mi smo tu nemoćni? Zar ne vidiš, da nije bilo američkog zrakoplovstva, "liberatora (leteće tvrđave B-17, B-24) " mi nikada ne bi pomerili Nemce iz gradova? A, Sovjeti su dali svoj udeo u mehanizovanim i oklopnim snagama na istočnim našim granicama jer, Beograd, mi sami nikad ne bi mogli osloboditi? Na kraju, Ivek, četnici su u Srbiji bili vrlo jaki. Njih su nama saveznici isporučili kao na tacni? Kada bi sami ratovali protiv njih, naše snage ne bi nikada osvojile Srbiju! Razumeš li?... Jer su imali jake korene u narodu...

Ko je kriw-widi se///Juga je podeljena odmah,jos u Jalti se znalo ko ce sta da priswoji...Koga zanima nek nadje feljton o owome,zaista mi je otworio oci-a i wama ce!!!
 
Hm, ovako... :lol:

YUga je bila na drugom mestu, odmah iza Brazila... na listi svetskih dužnika... dakle, bili smo dužni i tužni... Titove zasluge... krediti, kamate, loša privredna politika, loša poslovna politika... A medjunarodno pravo kaže... kad u jednoj državi izbije gradjanski rat onda se otpisuju svi spoljnji dugovi...

Šta mislite zašto je Milošević insistirao na gradjanskom ratu?

Elem, malo su se zayebali pa se stvari otrgle kontroli...

Sve je moguće....ništa me ne bi iznenadilo.
 
Hm, ovako... :lol:

YUga je bila na drugom mestu, odmah iza Brazila... na listi svetskih dužnika... dakle, bili smo dužni i tužni... Titove zasluge... krediti, kamate, loša privredna politika, loša poslovna politika... A medjunarodno pravo kaže... kad u jednoj državi izbije gradjanski rat onda se otpisuju svi spoljnji dugovi...

Šta mislite zašto je Milošević insistirao na gradjanskom ratu?

Elem, malo su se zayebali pa se stvari otrgle kontroli...

eee...:lol::lol::lol:
 
Sve je moguće....ništa me ne bi iznenadilo.

Ma samo keš - kolica i ništa više. Kakve američke, nemačke... zavere kakvi bakrači... samo lova... jer kako objasniti sledeće stvari... Malo ratujemo sa Hrvatskom a Zagreb dobija struju iz Obrenovca... svo vreme... dalje, glavnokomandujući HVO-a... se tokom rata šeta po Subotici kao da je u sred Zagreba... Tudjmanova porodica ima četvorosoban stan u centru Beograda... sastanci u Karadjordjevu... pad Knina i Krajine... a o vojničkim odnosno ratnim dilovima i da ne pričam...
Pa bombardovanje 1999.-te... upropasti nas NATO... kao... al' juče... porušili gubitničke fabrike a one koje su poslovale sa profitom nisu ni takli... a sve gubitničke zapošljavale po 500-600 radnika minimum...
U suštini, jeste zavera bila u pitanju... samo je narod pljuvao pogrešne...
 
Ma samo keš - kolica i ništa više. Kakve američke, nemačke... zavere kakvi bakrači... samo lova... jer kako objasniti sledeće stvari... Malo ratujemo sa Hrvatskom a Zagreb dobija struju iz Obrenovca... svo vreme... dalje, glavnokomandujući HVO-a... se tokom rata šeta po Subotici kao da je u sred Zagreba... Tudjmanova porodica ima četvorosoban stan u centru Beograda... sastanci u Karadjordjevu... pad Knina i Krajine... a o vojničkim odnosno ratnim dilovima i da ne pričam...
Pa bombardovanje 1999.-te... upropasti nas NATO... kao... al' juče... porušili gubitničke fabrike a one koje su poslovale sa profitom nisu ni takli... a sve gubitničke zapošljavale po 500-600 radnika minimum...
U suštini, jeste zavera bila u pitanju... samo je narod pljuvao pogrešne...

Pa, kažem ja, sve je moguće....a lova pokreće svet..
 
Smesno-ko je kriw...21.vek je,internet je otworio razne mogucnosti a wi i dalje u mraku

Razgowor Broza i NKVD-ovog agenta

Stevo: - Znači, oni su sada više naklonjeni nama nego Sovjeti?
Broz: - Ivek! To nisam kazao? Ali, na kraju krajeva, bit će nam jednako naklonjeni jer, njihovi interesi su isti: mi državu imamo kao privremenu tvorevinu po principu: pola istoku a pola zapadu? Do Drine zna se, i preko Drine - zna se" O tome ti ne mogu više ništa govoriti? Kada dođe vreme svako će uzet pod svoje! Mi smo tu nemoćni? Zar ne vidiš, da nije bilo američkog zrakoplovstva, "liberatora (leteće tvrđave B-17, B-24) " mi nikada ne bi pomerili Nemce iz gradova? A, Sovjeti su dali svoj udeo u mehanizovanim i oklopnim snagama na istočnim našim granicama jer, Beograd, mi sami nikad ne bi mogli osloboditi? Na kraju, Ivek, četnici su u Srbiji bili vrlo jaki. Njih su nama saveznici isporučili kao na tacni? Kada bi sami ratovali protiv njih, naše snage ne bi nikada osvojile Srbiju! Razumeš li?... Jer su imali jake korene u narodu...

Ko je kriw-widi se///Juga je podeljena odmah,jos u Jalti se znalo ko ce sta da priswoji...Koga zanima nek nadje feljton o owome,zaista mi je otworio oci-a i wama ce!!!

Odlican prilog!:ok:
 
Nesposobnost(retrogradne ideje) tadasnjeg srpskog tj. srbijanskog vodjstva i jake dezintegracione snage spolja( prvenstveno Nemacka) su glavni faktori.

Ma samo keš - kolica i ništa više. Kakve američke, nemačke... zavere kakvi bakrači... samo lova... jer kako objasniti sledeće stvari... Malo ratujemo sa Hrvatskom a Zagreb dobija struju iz Obrenovca... svo vreme... dalje, glavnokomandujući HVO-a... se tokom rata šeta po Subotici kao da je u sred Zagreba... Tudjmanova porodica ima četvorosoban stan u centru Beograda... sastanci u Karadjordjevu... pad Knina i Krajine... a o vojničkim odnosno ratnim dilovima i da ne pričam...
Pa bombardovanje 1999.-te... upropasti nas NATO... kao... al' juče... porušili gubitničke fabrike a one koje su poslovale sa profitom nisu ni takli... a sve gubitničke zapošljavale po 500-600 radnika minimum...
U suštini, jeste zavera bila u pitanju... samo je narod pljuvao pogrešne...

Čakaj, Šakale....
Ima ovde i te kako istine.....Pad Berlinskog zida '89 ( spajanje obe Nemačke, dupliranje stanovništa...) razbijanje SFRJ-a odmah sledeće godine..... Nemci uleću sa investicijama u Hrvatsku........2003.g. uvodjenje evra da bi se sprečio krah nemačke privrede.
 

Back
Top