regional settings

A

Andreavk

Gost
zasto kad u regional settings izaberem serbian cirilic pa kliknem na sat u donjem desnom uglu gde bi trebalo da mi pokaze dan,mesec...dobijam hijeroglife.To se desava od kad je preinstaliran win98SE i kako to da popravim? Ubacivala sam neke fontove ali opet nista
 
To sam ranije proveravala i bilo je o.k. -sve podrske su bile instalirane.Sada sam ih pojedinacno izbacivala pa ponovo ubacivala...pa sve izbacila i ponovo instalirala...i opet nista...kuke i motike i dalje stoje...
 
Win98 i Win98SE imaju opasan problem sa regional settingsom tastaturama i Yu fontovima, dok sam imao 98 zezao sam se stim problemom stalno, jednostavno posle duzeg zongliranja sa svim tim opcijama stvar odjednom proradi kako ni sam Micro$oft nezna! Zasto ne bi koristila XP? Radi bez greske!
 
Па приликом инсталирања Windows-a изабери као земљу у којој живиш Југославију. Тако ћеш добити пуну подршку за ћирилицу.
 
Ja ti rekoh probaj da se zezas sa kombinovanjem setovanja, mozda ti proradi, al da se nelazemo mnogo najverovanije da nece! Dok sam koristio '98 reinsalirao sam je bar jedno 7-8 puta od toga mi je samo jednom uspelo da to namestim da proradi kako treba i to na onoj prvoj koja se pojavila kod nas!
 
Prilikom instalacije kad te pita za zemlju kazi none ako je moguce.
Kad te pita za tastaturu kazi us.
Jezik engleski.

Pa posle svega kazi u multilanguage support cyrilic i central european.
 
U Windows folderu potraži datoteku WIN.INI,
u sekciji

[FontSubstitutes]

dodaj ove redove (ako ih nema)


System,0=System,238
Fixedsys,0=Fixedsys,238
Small Fonts,0=Small Fonts,238
MS Sans Serif,0=MS Sans Serif,238
MS Shell Dlg,238=MS Sans Serif,238
MS Serif,0=MS Serif,238
Arial CE,0=Arial,238
Courier New CE,0=Courier New,238
Courier,0=Courier New,238
Times New Roman CE,0=Times New Roman,238
Helvetica,238=Arial,238
Helvetica,0=Arial,238
Times,238=Times New Roman,238
Times,0=Times New Roman,238

snimi datoteku i restartuj kompjuter.
 
Andrevk:
Kvazimodo uradila sam sve kako si rekao osim sto sam kopirala u win a ne u win ini posto to nemam i nista. Mora da postoji nacin...

MORA da postoji datoteka win.ini u c:\windows to je sistemska datoteka.

U svakom slučaju ovo bi trebalo da ti reši problem


Ovo je citat sa

http://www.praktikum.co.yu/office/download/index.htm

:
Serbian Patch za Windows 95/98/ME - AŽURIRANO
Windows 95/98/ME nema sasvim rešeno pitanje upotrebe Unicode fontova i tastature po srpskim pismima. Preuzmite datoteku SR9x11.ZIP u kojoj se nalazi Serbian Patch Me autora Bojana Stojanovića, kojom ćete ovaj problem rešiti pre ili posle instalacije Windowsa.
(13.2.2000, 18.11.2000.)

a odavde možeš da preuzmeš datoteku sa alatima i detaljnim uputstvom kako da to središ

http://www.praktikum.co.yu/office/download/SR9x11.ZIP
 

Back
Top