Muskarci, molim misljenje

MadaMedusa

Početnik
Poruka
5
Iznelal bih nesto sto me muci, pa molim misljenje muskog dela foruma.

Zivim u inostranstvu, dosla sa ovde svojevremeno sa muzem, ali nismo vise zajedno, niti zivimo pod istim krovom, mada smo zbog razloga administrativne prirode, jos zvanicno u braku.

Pre dve godine sam upoznala jednog mladica, odmah smo se dopali jedno drugom, ja to u stvari nisam zelela, ali se desilo, mada sam u startu znala da nemamo buducnost, zato sto sam tri godine starija od njega (on je 29, ja32), zato sto nismo iste vere, i zato sto sam ja jos uvek zvanicno udata. Nije mi on to eksplicitno rekao, ali sam izmedju redova shvatila da su to prepreke i da je to neprihvatljuvo u njegovoj kulturi, iako je on iz visoko-obrazovane i prilicno toleratntne porodice – znam da ovo zvuci malo kontradiktorno ali je tako..:roll:
Poceli smo da se zabavljamo ali je on nakon dva meseca pobegao bez reci. Ubrzo se vratio i rekao mi da je to uradio jer je osecao krivicu zato sto je vodio ljubav sa zenom koju ne moze imati, a on je vaspitavan da ne prihvata avanuture, vec samo vezu koja vodi u brak. Ipak, nastavili smo dalje jer su nas emocje bas drmale. Onda, nakon jedne zurke na kojoj mi se navodno udvarao neki tip u njegovom prisustvu, on ponovo odlazi bez ikakvih objasnjenja. Nismo se vidjali skoro godinu dana, onda se on iznenada ponovo pojavljuje u mom zivotu uz bujicu izvinjenja i molbi da mu oprostim. :worth:Rekao je da sam mu puno nedostajala, ali da je bio ljubomoran a suvise ponosan da to prizna, i da je dodatno naseo na neke glasine o meni, svestan je da je ispao kreten i sl. Nakon toga smo proveli nezaboravnih nedelju dana u obliznjem resortu. I pogadjate – posle toga on po treci put odlazi bez reci, (znam da ovo postaje vec smesno):roll:, ja onda odlucujem da ga konacno izbrisem iz svog zivota. Medjutim on se ponovo javlja i konacno priznaje da su sva ta njegova bezanja rezultat bojazni da se potpuno veze za mene, priznaje da se nakon tog naseg predivnog letovanja ludo zaljubio u mene, zaklinje se u Boga da me istinski voli, moli me da mu oprostim, sto ja naravno cinim. Proveli smo pet meseci zajedno i cinilo se da smo konacno usli u mirnije vode. Ja sam insistirala an tome da mi kaze kada bude osetio momenat da treba da prekine sa mnom, da ne bezi bez reci. Dogovrili smo se da, kada raskinemo, ostanemo prijatelji. Sve vreme mi je govorio da ga boli sto cemo se jednog dana razici, ali tako mora da bude, jer se on mora da se zeni i da zasnuje porodicu. Prihvatila sam to, mada znam da je mozda glupo, ali bilo je jace od mene. :dash:Onda on odlazi u svoju zemlju zbog smrtnog slucaja, vraca se sav depresivan, zove me telefonom i prica kako se konacno probudio i shvatio neke stvari, na moju molbu da mi kaze o cemu se radi, on odgovara da to nema veze sa mnom, da je on jednostavno u minus fazi. Sastajemo se, pokusavamo da vodimo ljubav, ali njemu se ne da, jednostavno je zatajio kao muskarac. Vidim da mu u je krivo i neprijatno, no nema veze, provodimo noc bez seksa, zagrljeni. Sutradan odlazim od njega, dogovaramo se o sledecem susretu…i to je kraj. Nakon toga ja mu saljem sms-ove, on ne odgovara, zovem ga telefonom, on mi spusta slusalicu, moliim ga i preklinjem da mi kaze o cemu se radi, da se ne ljutim ako je odlucio da prekine samo da mi to kaze, ali uzalud, on se ne oglasava. To je bilo pre pola godine, skoro mu je bio rodjendan, cestitala sam mu, on mi je poslao sms sa jednom jedinom recenicom u kojoj hladno i zvanicno, kao da pise poslovno pismo, izrazava zahvalnost.…

To bi bilo to, izvinjavam se sto je post malo duzi. Ne zelim da se vrati posle svega sto je bilo, ali je u vazduhu ostala ta nedorecenost koja me boli.
Kako tumaciti njegovo ponasanje? Zasto je iznenada (i opet) pobegao bez reci a obecao je da ce biti jasan i otvoren, i cemu sva ta grubost i hladnoca? :dontunderstand:

Muskarci, mikrofon je vas, ali please, bez neukusnih komentara....
 
Prvo kad si vec sve rekla reci nam i koje je vere doticni, kao i ti. Covek ocigledno ima ozbiljan problem ako toliko puta bezi i vraca se...

Moj savet ti je da nadjes drugog i zaboravis jer ne mozes vecno biti vezana za njega kad ionako nemate buducnost... Tj ti ces ubrzo ostariti kao i on i onda ce ti mnogo teze biti i da se zaljubis i da nadjes nekoga za kime bi mogla da osnujes porodicu...pozz :bye:
 
Na pocetku bi " Dodjoh, uzeh,odoh, vratih se po jos" a na kraju " Dodjoh, ne mogoh, pobegoh zauvek"
Vera mu malo bitna pa malo nije, vaspitanje malo presudno pa posle nije, godine bitne za brak a za seks nisu, grize savest mesec dva pa prestane,malo te voli pa ode...Nije vredno tvog truda da pises ovoliki post!
 
eo me....brooka da mod da omane... ( : .......ma nije tu sad u omanjivanju....nego on meni delooje kao zaoozet čoek....iako ste vi imali te divne trenootke u resortu....(ša je to.??)....i na droogim mestima...on se vraćo onoj kojoj pripada više nego tebi...rekao bih....i niša...al sad..slabić je ako je tako, a nije ti rekao....misim da vera nema nikakve veze sa tim...nego slabić čoek..
 
" Dodjoh, ne mogoh, pobegoh zauvek"

Ovo je kljucno :lol:




Resort ti je mesto za odmaranje. Dakle ne klasican hotel, vec mesta koja nude i razne druge bogate sadrzaje za turiste. Uglavnom za relaksaciju, rekreaciju i zabavu.
Dakle, sportske aktivnosti, spa centri, teretane, masaze, saloni, barovi-klubovi sa sadrzajem (kabaretskog tipa, recimo. Znaci, osmisljen program), veliki izbor jela i pica.. ma, sta ti dusa pozeli.....
Sve ono sto nema "obican" hotel (nocenje sa doruckom, i te trivijalnosti :lol:).
To su uglavnom luksuzna i skupcena mesta za odmor iz snova. "Za svakoga ponesto, za nekoga sve" ;)
 
Poslednja izmena:
Nije mi on to eksplicitno rekao, ali sam izmedju redova shvatila da su to prepreke i da je to neprihvatljuvo u njegovoj kulturi, iako je on iz visoko-obrazovane i prilicno toleratntne porodice – znam da ovo zvuci malo kontradiktorno ali je tako..:roll:

. Sve vreme mi je govorio da ga boli sto cemo se jednog dana razici, ali tako mora da bude, jer se on mora da se zeni i da zasnuje porodicu. ..

Suštinu problema si rekla, čini mi se, u ove dve rečenice.

@ Maslačak, okrutnost NIKAD ne daje dobre efekte.
 
Izgleda da si se zaljubila u coveka iz sasvim drugacije kulture koji ne moze (ili ne zeli) da napravi ogroman korak koji je potreban da bi iz nje izasao i bio sa tobom. Ja ga ne bih ostro sudila, mozda si i ti bila naivna... a mozda i imas srece sto se covek sklonio - mislim, ako bi trebalo da se oprosti od cele porodice i svog sveta da bi bio sa tobom, ti bi u stvari dobila samo pola coveka... i to neku melanholicnu, nesrecnu polovinu od coveka...
 
Ej Maslačak, vidi je što se šlihta modu :tajna:

Hehehe, provalila sam je samo nemoj da joj kažeš :whistling:

Ne slihtam se modu,. vec je stvar u tome sto je on jednom recenicom dotakao srz problema, (bar tako mislim, mozda i gresim)...a to i jeste razlog sto sam pitanje prvenstveno postavila muskarcima...got it?

Bila sam iskrena, naravno svako ima pravo na svoje misljenje, konacno ovo je forum, ali nisam temu postavila da bi se neko sprdao.... ili sam je postavila na pogresnom mestu?:confused:

U svakom slucaju hvala na dobronamernim odgovorima
 
Suštinu problema si rekla, čini mi se, u ove dve rečenice.

@ Maslačak, okrutnost NIKAD ne daje dobre efekte.

varas se Borka...sve je to stvar...kulture...percepcije...ovo ono... :)

sparta1-1.jpg
 
e...a otkad je to moonja mod...??......a jeste, ono..... taj deo mog posta..je komentar na postovanje moda... koji je rekao...i
kad mi se ne bi digo u takvoj situaciji ni ja ti se nebi vise javio od sramote!
Kratko i direktno!

a nit sam strog......nit omalovažavam nekog......a posebno me briga ša bi nekii mod voleo.....a da taj mod nisam ja....
 

Back
Top