"KVALITET" I KVALITET PREHRAMBENIH PROIZVODA

mario80

Legenda
Poruka
59.751
Pre neki dan sam u Tempu kupio doticni parizer i kada sam uzeo da ga narezem, odjednom je zamirisala strashna fekalija, kao da sam ***** razmazao. Taj smrdljivi deo je bio iste boje kao parizer (roze) ali je bio nekako redak, gnjecav. Jel moguce da je sve sa onim iznutricama uletelo i nesto fekalija u proizvodnji? Da dodam da je datum trajanja regularan, proizvod neostecen...
nekoliko etiketa raznih je na proizvodu a posto mi nije prvi put da u Tempu naidjem na nesto cemu je istekao rok trajanja i pre nekoliko godina a oni kupe za malu lovu pa naguraju u rafove.
Koja je procedura za ovakve neprijatnosti? Sanitarna inspekcija? Ima li uopste svrhe zaliti se posto je Tempo Miskovićev a samim time i cela Srbija?
Hvala.
 
Ja sam u više navrata čula od radnika koji rade u mesnim industrijama, onako ispod glasa, da oni ne jedu industrijski proizvedene mesne prerađevine, jer znaju kako se prave. Šta dalje i komentarisati?
Nekada su bar veće i poznatije fabrike pazile koliko-toliko na kvalitet, a sada i ako paze, to izvoze.
Kakv kvalitet možemo očekivati kad je prerađevina jeftinija od sirovine (svežeg mesa)?
 
bljak...mogao si i neki lepsi naslov da stavis...
i ja gledam da jedem bar sunku, prsutu, pecenicu, suvi vrat, slaninu...da se vidi sta je...
virsle, parizere, pastete(osim riblje), delikatese (mo's misliti-delikates) vrloooo retko...
jedino sto volim neke vrste kobasica...

osoba pod nikom srecica ti je portparol udruzenja za zastitu potrosaca...na kraju krajeva, zasto mislis da nema smisla zaliti se...tebi to doduse nece doneti nikakvu satisfakciju....
 
Ma jedem i ja prsutu, prasku i suvi vrat ali kad mi dosadi... Pozelim nesto prosto, zidarski dorucak ali mi se ovo sad stvarno zgadilo u zivotu :S
Od onog juhora sam digao ruke kada sam iz kobasica vadio nekakve dzombe, kuke i motike... Kao da su gurali celu kravu sve sa kopitama pa je izvuku u kobaju. Stvarno su trovači i treba ih zapaliti do temelja...
Secam se kao dete, bili su kiosci PKB crvene boje i prodavali su virsle. Milina kako su bile ukusne.... Koje su stvarno bile pileće virsle a ne kao ovo sada sto nema ni miris a ni ukus... A samo izaziva gorušicu posle. A hrana skupa samo tako.
E to nam je privatizacija ;) Ojadio je drzavnu firmu, kupio budzasto pa objavio stečaj... Propadnu sve deonice ljudima... Pa je pripoji nekoj drugoj firmi. Onda posto nema konkurenciju u prodajnom lancu a samim time nema ni uvoza strane prehrane jer kome bi onda prodao ova muda od bivola? Trpa svakakva gomna u preradjevine i to nama servira kao delikates ;) Ima uvoza stranih proizvoda ali onda kosta trostruko... Kako bre nutela na buvljaku kosta tegla ona mislim od 450 grama 160 dinara a u radnji skoro 300?????? Kako bi se ono sr@nje od eurokrema onda prodavalo?
Ovaj smrad karneks delikates kobaje... Kao onaj proliv bre, stipa za oci. Danas sam ga vise puta pomirisao, i dok sam kucao post... Evo ni sad ne mogu da verujem, fekalije... I koje su to kolicine sranj@ da se meni zalomilo u jednom mini " delikates" karneksu :S
Sačuvaj nas bože od ovakvih nemoralnih degenerisanih trgovaca i proizvodjača...
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam u Tempu kupio doticni parizer i kada sam uzeo da ga narezem, odjednom je zamirisala strashna fekalija, kao da sam ***** razmazao. Taj smrdljivi deo je bio iste boje kao parizer (roze) ali je bio nekako redak, gnjecav. Jel moguce da je sve sa onim iznutricama uletelo i nesto fekalija u proizvodnji? Da dodam da je datum trajanja regularan, proizvod neostecen...
nekoliko etiketa raznih je na proizvodu a posto mi nije prvi put da u Tempu naidjem na nesto cemu je istekao rok trajanja i pre nekoliko godina a oni kupe za malu lovu pa naguraju u rafove.
Koja je procedura za ovakve neprijatnosti? Sanitarna inspekcija? Ima li uopste svrhe zaliti se posto je Tempo Miskovićev a samim time i cela Srbija?
Hvala.

jao ljudi treba da doruckujem. FUJ, FUJ, FUJ!!!!!!
 
@Steffica prijadno :)

Danas sam gledao na popustu u Metrou neki mesni narezak Aro... I bacim ja oko na sastav proizvoda. Majko mila, sta su utrpali unutra ali su barem napisali! E aj iznutrice... Al kako govedje glave ubacishe? :D
Stvarno, to treba zabraniti i uvesti rigoroznu kontrolu... Ali posto je sve korumpirano u ovom nasem bednom drustvu...
 
Da li neko ovde stvarno veruje kako je "otkrio Ameriku"?! :???:
Pa sve mesne preradjevine su prepune svega sto ne treba, najmanje u njima ima zdravog mesa! I to nije nikakva novost, niti otkrice!
Jedan tehnolog mesne industrije (koji mlati lepe pare spravljajuci recepture), lepo i rece: "Salama moze da se napravi od svega. Bukvalno od svega! Ne mozes ni da zamislis..."
Ko je gadljiv neka ne jede. Ili neka ne misli od cega je i kako se to pravi.
Za sve vazi da maksimalno izbegavaju "mesne preradjevine"!
 
Ma razumem da plate dobrog tehnologa, da kupe nove masine... Ali ovaj karnex je kriminal :S
Kvarneks :lol:
Ali zato kad odem u Hrvatsku, tamo je gavrilovic... Pa Krash... Ljudi prave kako treba. A virsle pileće sto su dobreeee pa se navadim... I onda dodjem ovde i uvale mi govnjivi karnex. :(
Samo krkaju bolje aditive! ;)
I vecu kolicinu istih!
Kvalitet je vrlo, vrlo slican.
Inace, sta fali Starku, Pioniru ili, recimo SL-u?! :???:
 
Sl je dobar, ostalo je za izbegavanje i povratjanje :lol:
Čokolada puna masnoće... Ma jezivoća. Pa mi uvaljuje onu najlepse zelje... Jedem i mislim se, kakve bre zelje??? Da se otrujem? Dižu mi se desni koliko je gadna. :D
jafa je dobar, prodaje se preko... Ostalo ne vredi qrivi ckura...
 
Poslednja izmena:
Sl je dobar, ostalo je za izbegavanje i povratjanje :lol:
Čokolada puna masnoće... Ma jezivoća. Pa mi uvaljuje onu najlepse zelje... Jedem i mislim se, kakve bre zelje??? Da se otrujem? Dižu mi se desni koliko je gadna. :D
jafa je dobar, prodaje se preko... Ostalo ne vredi qrivi ckura...
Ukus je lican i individualan, tako da u to necu ulaziti.
Pouzdano znam da su bas Starkove cokolade zaista kvalitetnije (po kriterijumu koji sigurno nisam ja odredila!) i cenjenije od Krasovih. Tebi se mogu vise svidjati ove druge, ali ne postoji razlog da nipodastavas i potcenjujes ono sto ne volis. O izrazavanju da ne govorim. I to je upravo ono sto ovde nije dopusteno. Civilizacijske i neke osnovne norme lepog ponasanja (i izrazavanja) vecina nas postuje. Ostali dobijaju opomene!
 
Ma mani te salame,delikatese i slicno...Kupi obicno meso i jedi....Meni jedan rodjak radi u Carnex-u i bolje da ne znas sta mi je sve pricao da stavljaju... Znaci,bolje da ne brojis koliko godisnje pojedes raznih buba,pacova,izmeta i slicno.....da ti se zgadi zivot....


Pa valjda je bolje da ljudi znaju...'ajde pričaj, je l' ima još nešto pored navedenog :hahaha:
 
Koliko sam ja cula u sve te suhomesnate proizvode(salame,sunke pastete...) ide otpadni materijal t.j po principu"da se ne baci". Svi ste vi dobro prosle ja sam u jednoj salami nasla deo koze sa dlakama-katastrofa.Sreca je sto nisam mnogo gadljiva.
Sto se tice slatkisa i grickalica,dobri su ovi nasi proizvodjaci.
 
Poslednja izmena:

Back
Top