Filozofski - Istorija?

JA STUDIRAM ISTORIJU I UCIM OKO 4 SATA DNEVNO, IMAM VREMENA I DA IZADJEM U GRAD, DA POPIJEM KAFU S PRIJATELJIMA, DA SVRLJAM PO INTERNETU....A PROSEK IMAM IZNAD 8,5 SVE USTVARI ZAVISI OD TOGA KAKO ORGANIZUJES SVOJE VREME. STO SE TICE POSLA NAJCESCE MOZES DA RADIS KAO PROFESOR ISTORIJE, ALI U OVOJ ZEMLJI JE TESKO ZAPOSLITI SE U BILO KOJOJ STRUCI PA I PROFESORSKOJ ZATO AKO STVARNO VOLIS ISTORIJU UPISI JE BEZ OKLEVANJA.....I JOS NESTO AKO UPISUJES ISTORIJU U BG OBAVEZNO BUDI PAZLJIV NA PREDAVANJIMA O STAROM VEKU DA ZNAS STA SE TRAZI OD TEBE JER KNJIGA SADRZI OKO 5 000 STRANA. AKO PAZLJIVO SLUSAS PREDAVANJA ZNACES STA TREBA DA UCIS PA CE ISPIT DA TI SE SVEDE NA SVEGA 500 STRANA. MNOGI SU SE TU ZAJEBALI, SVE POLOZILI ALI STARI VEK NIKAKO PA ODUSTALI. JA SAM REDOVNO ISAO NA SVA PREDAVANJA I POLOZIO GA SA 9 BEZ PROBLEMA..... VOZDRA :lol: :)
 
Cela FILOZOFIJA ne samo Istorije kao drustvene nauke,no FILOZOFIJA ZIVOTA uopste se svodi na dobru organizaciju i smisao da radimo i cinimo ono sto volimo.Kad radis i cinis ono sto volis,onda si ispunjen duhovno,kad si duhovno ispunjen ispunjen si mirom,spokojstvom,kad si time ispunjen,ispunjen si srecom.Srecan je covek koji je ispunjen srecom.Yap,organizacija,to je to..............
 
zoranpetrovic84:
Zar je istorija stvarno takvo ubistvo kao sto pricaju?Jedan lik mi je rekao da bi morao da ucim minimum 8h dnevno...?Nije mi bitno za posao...znaci samo studije kakve su...?
Hvala

...ma nije...
...kao ni ostale grupe sa vrha... :)...
...jeste da ima dosta obavezne literature, nase i strane, al' samo se organizuj, redovno idi na predavanja...iiii...
...zbrisaces je... :)...
...also...
...upisuj... :)

...P.S...pa samo zamisli sta ces sve saznati...
...uzivaj u toj caroliji... :) :
 
ena28:
zoranpetrovic84:
Zar je istorija stvarno takvo ubistvo kao sto pricaju?Jedan lik mi je rekao da bi morao da ucim minimum 8h dnevno...?Nije mi bitno za posao...znaci samo studije kakve su...?
Hvala

...ma nije...
...kao ni ostale grupe sa vrha... :)...
...jeste da ima dosta obavezne literature, nase i strane, al' samo se organizuj, redovno idi na predavanja...iiii...
...zbrisaces je... :)...
...also...
...upisuj... :)

...P.S...pa samo zamisli sta ces sve saznati...
...uzivaj u toj caroliji... :) :


SVE STO ZANIMA ZORANA U VEZI SA STUDIJAMA ISTORIJE MOGU DA MU OBJASNIM. PRVA SAM GODINA I VEC SAM DAO DVA ISPITA JEDAN SA 10 A DRUGI SA 8.

A STO SE TICE TVOJE FILOZOFIJE SHVATAM DA TI NIJE JASNA. U GIMNAZUIJI SMO JE SVI UCILI NAPAMET A NIKO NIJE MOGAO DA SHVATI STA SU TI FILOZOFI BALJEZGALI. SVAKA CAS ONOM KO SHVATI ALI NI NAJBOLJI DJACI U GIMNAZIJI JE NISU SHVATALI. :lol:
 
Nisam ja bas tako reko nit mislio.Filozofijom sam se bavio bas onako.....SVE DOK NISAM OTISO NA TIBET 7 meseci.A onda sam shvati neke stvari.Ustvari,shvatio sam mnogo stvari.Filozofija nema granica,tamo gde prestaje filozofija prestaje i zivot.Covek,onaj na njivi,ratar,zar se i on ne bavi Filozofijom na svoj neki nacin? Zar se kovac u kovacnici ne bavi Filozofijom na svoj nacin? Kad god sam se upustao u neku dublju filozofiju,i dolazio do nekih "zakljucka",VREME me je redovno demantovalo.
Filozofija je zivot,zivot je filozofija.....
 

Back
Top