Comp#1 - Ruter - Comp#2 hitno help

1122

Početnik
Poruka
6
computer #1 - sbb kablovski inet, integrisana mrezhna

ruter - canyon cn-wf514

computer #2 - nema internet, pci mrezhna (350)

2 utp kabla jedan duzhi, jedan kraci, zhelim da imam internet na ovom comp#2 preko rutera logichno, i sad,

utp iz comp#2 ide u 01 na ruteru a utp iz comp#1 ide u wan otvor na ruteru jel ??

i drugi problem na koji sam odma naishao je da nece da mi instalira drivere za ruter tj nadje ga kao ethernal controller ali ne prepoznaje drivere (zapakovanje) sa cda i u startu mi pravi problem jer dalje nemogu bez toga!

mishljenje?
 
Ovako je najjednostavnije : kablovski net ubodi u port lan3 a kompove u lan1 i lan2 , radiće i tako , samo na kompovima pokreni umrežavanje na net , daš im isti workgroup i posebno imena i "voila" i to je sve , stavlja se automatsko dodeljivanje adresa.
Ruter nema šta da podešavaš izuzev ako se on kači na net sa username i paswordom što u tvome slučaju nije. Njega samo utakni u struju preko ispravljača.
 
Poslednja izmena:
Ovako je najjednostavnije : kablovski net ubodi u port lan3 a kompove u lan1 i lan2 , radiće i tako , samo na kompovima pokreni umrežavanje na net , daš im isti workgroup i posebno imena i "voila" i to je sve , stavlja se automatsko dodeljivanje adresa.
Ruter nema šta da podešavaš izuzev ako se on kači na net sa username i paswordom što u tvome slučaju nije. Njega samo utakni u struju preko ispravljača.
e ovako, sredio sam problem sa ruterom, to je bila ipak mrezhna pa sam trebao da instaliram drajvere za nju, i juche sam imao samo 2utp kabla a danas sam uzeo josh jedan i znachi


comp#1 - utp - ruter lan1
comp#2 - utp - ruter lan2
kablovski modem (ethernet) - ruter (e sad pitanje jer je wireless ruter a meni ne treba wireless ima otvor za wan, jel tu ubacujem utp iz kabl modema ili u lan3 kao shto je snejks rekao gore) :dontunderstand:

hvala unapred :klap:
 
ok stavio sam na sbb conekciji da dozvoli da kompjuteri iz mrezhe dele internet, to nije bilo ranije chekirano, pa sam stalno gubio inet na ovom kompjuteru, e sad chitao sam tekstove i uradio neke stvari koje mislim da ce biti korisne u reshavanju problema

COMPUTER #1 (SERVER)

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : LAN1
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Unknown
IP Routing Enabled. . . . . . . . : Yes
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
DNS Suffix Search List. . . . . . : SBB2

Ethernet adapter SBB:

Connection-specific DNS Suffix . : SBB2
Description . . . . . . . . . . . : Scientific-Atlanta WebSTAR 2000 seri
es Cable Modem
Physical Address. . . . . . . . . : 00-16-92-5A-BA-25
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IP Address. . . . . . . . . . . . : 89.216.159.43
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.254.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 89.216.158.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 89.216.3.66
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
Lease Obtained. . . . . . . . . . : Monday, July 28, 2008 5:06:54 PM
Lease Expires . . . . . . . . . . : Monday, July 28, 2008 8:06:54 PM

Ethernet adapter TAMARA:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : ULi PCI Fast Ethernet Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 00-15-F2-72-77-6A
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
 
Poslednja izmena:

Back
Top