Kakve su Julije XXI veka?
Strana 1 od 11 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 256

Tema: Kakve su Julije XXI veka?

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Question Kakve su Julije XXI veka?

Razmišljam o tome koliko je Šekspir potreban u XXI veku. Vizionar koji je pisao o najvećim dilemama u čoveku, o ljubavi, mržnji, prijateljstvu, izdaji, o borbi za istinom. A najčešće o svemu tome zajedno. Koji daje jasnu smernicu svima koji zalutaju. Koji ne prestaje da nam šalje poruku. Tera nas da budemo svesni vremena u kome živimo, da se kritički odnosimo prema njemu, da ne zaboravimo kuda smo pošli i čemu težimo. Podseća nas na mračnu stranu ljudske duše i uči nas da budemo bolji. Čitajući Šekspira ili gledajući njegove komade, mi nepogrešivo dobijamo odgovor na mnoga pitanja koja nas muče. Dobijamo podršku da se borimo za ono za čim najviše žudimo, da ne odustajemo lako. Uz Šekspira ne prestajemo da rastemo, da se menjamo, da bolje razumemo sami sebe. Šekspir nas vodi van naših ograničenih mogućnosti poimanja stvarnosti i pruža nam bogatiji pogled na svet. Šta vi mislite?

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Podrazumevano Re: Kakve su Julije XXI veka?

Gde me nađe?

Iudicio Pylium, genio Socratem, arte Maronem:
    Terra tegit, populus maeret, Olympus habet.
    /Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umetnosti Vergilije:
    Zemlja pokriva, narod tuguje, Olimp ga ima./

Nije džabe Gete pisao u "Vilhelmu Majsteru": "Meni oni (Šekspirovi komadi) izgledaju kao delo nekog nebesnog genija koji je sišao među ljude... Čoveku se čini kao da stoji pred otvorenim strašnim knjigama Sudbine kroz koje vitlaju vihori strašnog života. Svako predosećanje koje sam ikada iskusio u pogledu čovečanstva i njegove sudbine, i koje sam, od detinjstva pa nadalje, gajio u skrivenom kutu svoje duše nalazim ispunjeno i razvijeno u Šekspirovim dramama. Izgleda kao da je on za nas rešio sve probleme, premda čovek ne može reći da se ovde ili onde nalazi stvarna reč - odgonetka."

Šekspir je odavno prevazišao uske granice jezika i prostora, a i one šire - granice vremena. Gde god mi stavili Hamleta - u Mrdušu Donju, ili Holivud - Hamlet ostaje Hamlet. A sve države su ponešto trule, danas, isto kao i u XVII veku.
    Maestro je oslikao univerzalnog čoveka ali ceneći i voleći čak i njegove slabosti i nesavršenosti; čitao je u srcima muškaraca i žena njihova osećanja, skrivene misli... opisao ljudska nadanja, zamke bezazlenosti i one tanane prelaze preko kojih i vrline i poroci skliznu u svoje suprotnosti.
    Koje pitanje morala, filozofije, religije nije rešio?
    Kog ljubavnika nije nadmašio ljubavlju?
    Koja devojka nikada nije bila zaljubljena Julija? ("Idem s tobom, gospodaru moj, i na kraj sveta.")
    Koji muškarac nikada nije bio Otelo, zaslepljen "zelenookim Čudovištem što se smeje žrtvi" ?
    Koji državnik danas nije Makbet? ("Hoće li s tih ruku sprati ovu krv Neptunov sav okean neizmerni"?)

Jer:

"Prostrana svetska pozornica pruža
    Prizora tužnih više nego gluma
    U kojoj mi se pojavljujemo." (Kako vam drago)

Weis, sve se menja ali čovek suštinski ostaje isti.

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Mnogo niskih strasti, mnogo krvi, mnogo sumnjivih likova. Zločinačka ingenioznost i upotreba najsvežijih naučnih otkrića u zapletima. Danas bi Šekspir bio sjajan pisac scenarija za trilere.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio WEISHAUPT Pogledaj poruku
    Razmišljam o tome koliko je Šekspir potreban u XXI veku. Vizionar koji je pisao o najvećim dilemama u čoveku, o ljubavi, mržnji, prijateljstvu, izdaji, o borbi za istinom. A najčešće o svemu tome zajedno. Koji daje jasnu smernicu svima koji zalutaju. Koji ne prestaje da nam šalje poruku. Tera nas da budemo svesni vremena u kome živimo, da se kritički odnosimo prema njemu, da ne zaboravimo kuda smo pošli i čemu težimo. Podseća nas na mračnu stranu ljudske duše i uči nas da budemo bolji. Čitajući Šekspira ili gledajući njegove komade, mi nepogrešivo dobijamo odgovor na mnoga pitanja koja nas muče. Dobijamo podršku da se borimo za ono za čim najviše žudimo, da ne odustajemo lako. Uz Šekspira ne prestajemo da rastemo, da se menjamo, da bolje razumemo sami sebe. Šekspir nas vodi van naših ograničenih mogućnosti poimanja stvarnosti i pruža nam bogatiji pogled na svet. Šta vi mislite?
    naklon weiss ... znao sam da si ti covek od ukusa i da samo volis da se zaebavas. tema je fenomenalna i na pravom mestu. ako skontam nesh pametno napisacu....

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

na koga misliš....ako na aootora....on je genije.....a ..onda je on ovaj..http://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_Marlowe
    a sam šekspir je bio gloomac, konjoošar, lootkar....izrabljivač....mešetar i johanes faktotoom.....koji je droogi po kvalitetu krevet koji je imao testamentom ostavio svojoj sooproozi............teško da je taj išta pisao....a marlou...genije...soovi...

Aktivan član Modruna (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Моја најомиљенија Шекспирова мудрост: "Има много ствари под капом небеском, мој Хорације, о којима твоја учена мудрост и не сања."

Овим се Шекспир обрачунао са свим оним ускоумним "научницима" који не схватају да ће наука колико идуће године да открије бар сто ствари које данас обичним смртницима изгледају "немогуће" и "ненаучно". А тек кроз сто година! Да можемо бар на трен да завиримо у науку за сто година, мало бисмо се шокнули, ми -- "данашњи "мудраци".

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Možda ovo i nije za filozofiju, ali ima nekih indicija da Šekspir nije autor svojih književnih remek-dela. Čvrstih dokaza naravno nema, kao što nema opipljivih dokaza da je Sima Milutinović Sarajlija (Njegošev učitelj) autor "Gorskog vijenca" i "Luče mikrokozme". Naime, koliko se zna Šekspir nije otišao dalje od Stratforda na Avonu, a pisao je kao da je proputovao ceo svet. Ima nekih priča da je autor Šekspirovih dela britanski filozof Frensis Bekon, najblistaviji um toga doba. Zašto bi on svoja dela dao Šekspiru? Ne znam. Šta vi mislite? Ko je gledao film "Ubijanje vrana" shvatiće o čemu govorim.

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Modruna Pogledaj poruku
    Моја најомиљенија Шекспирова мудрост: "Има много ствари под капом небеском, мој Хорације, о којима твоја учена мудрост и не сања."

Овим се Шекспир обрачунао са свим оним ускоумним "научницима" који не схватају да ће наука колико идуће године да открије бар сто ствари које данас обичним смртницима изгледају "немогуће" и "ненаучно". А тек кроз сто година! Да можемо бар на трен да завиримо у науку за сто година, мало бисмо се шокнули, ми -- "данашњи "мудраци".
    Evo, sve razbijam glavu i ne mogu da se setim sto stvari koje su prošle godine izgledale nemoguće, a sada su stvarnost. Zapravo, ne mogu da se setim ni jedne.

Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Не пратиш. Оно "сто" је, наравно, хипербола, али распитај се за недавна открића у вези са Доплеровим ефектом. Додуше, можда нећеш наћи ништа на званичним сајтовима, јер је ствар још увек у фази испитивања па се о томе не прича на сав глас. (Ја пратим алтернативне сајтове, пошто сам рођени алтернативац). Међутим, ако се ова нова теза покаже као тачна (а на ивици је да се покажее) онда ће то, веровао ти или не, ПОТПУНО променити нашу слику свемира. То је само један пример.

Ако знаш немачки ево једног доброг сајта: http://www.efodon.de/html/publik/sy/sy.html

Кажем "доброг" јер иако је "алтернативан" у њему сарађују школовани људи, стручњаци за поједине области, само што на овом сајту говоре оно што на званичним местима не смеју. А ако мислиш да ово "не смеју" не постоји у науци ,,,, онда си стварно веома наиван. Бојим се да људи увек и свуда исти, чак и научници. Ето, пре пар година је један немачки универзитетски професор добио отказ само зато што је имао неке нове идеје о Исламу. Алтернативци су побеснели! У Русији иста прича. (Руси и Немци су најјачи у алтернативној науци.)

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Jes vala, ne pratim pomalo. Za mene je poslednja bomba bila otkriće stem ćelija. Od onda je bila gomila "spektakularnih" otkrića i inovacija. Recimo, "senzacija- rešavanje naftne krize - automobil koji ide na vodu" da bi ispalo kako je reč o upotrebi električne energije kojom se vrši elektroliza vode da bi se dobijeni vodonik upotrebio kao gorivo. Truć.
    U svakom slučaju, postoji ono što se zove spoznajni horizont, pa se naučni napredak može dosta precizno proceniti. Prošla su vremena epohalnih otkrića - dela genijalnih nezavisnih naučnika.
    Inače, ne govorim nemački, ali sam dobar u ruskom.

A što se tiče Šekspira i citiranog mu Hamleta, ima i ono "nema ništa novo pod kapom nebeskom". Recimo, koliko je drugačija civilizacija u odnosu na 1908. godinu? Mislim, koliko je život prosečnog čoveka bio drugačiji u odnosu na današnji model? Ili u odnosu na Šekspirove savremenike?

blogica nije na forumu
    "..ja volim volim da da preteram ne zameri,ja radim radim to iskljucivo iz ljubavi.."
    Obećava blogica (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku
    Gde me nađe?

Iudicio Pylium, genio Socratem, arte Maronem:
    Terra tegit, populus maeret, Olympus habet.
    /Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umetnosti Vergilije:
    Zemlja pokriva, narod tuguje, Olimp ga ima./

Nije džabe Gete pisao u "Vilhelmu Majsteru": "Meni oni (Šekspirovi komadi) izgledaju kao delo nekog nebesnog genija koji je sišao među ljude... Čoveku se čini kao da stoji pred otvorenim strašnim knjigama Sudbine kroz koje vitlaju vihori strašnog života. Svako predosećanje koje sam ikada iskusio u pogledu čovečanstva i njegove sudbine, i koje sam, od detinjstva pa nadalje, gajio u skrivenom kutu svoje duše nalazim ispunjeno i razvijeno u Šekspirovim dramama. Izgleda kao da je on za nas rešio sve probleme, premda čovek ne može reći da se ovde ili onde nalazi stvarna reč - odgonetka."

Šekspir je odavno prevazišao uske granice jezika i prostora, a i one šire - granice vremena. Gde god mi stavili Hamleta - u Mrdušu Donju, ili Holivud - Hamlet ostaje Hamlet. A sve države su ponešto trule, danas, isto kao i u XVII veku.
    Maestro je oslikao univerzalnog čoveka ali ceneći i voleći čak i njegove slabosti i nesavršenosti; čitao je u srcima muškaraca i žena njihova osećanja, skrivene misli... opisao ljudska nadanja, zamke bezazlenosti i one tanane prelaze preko kojih i vrline i poroci skliznu u svoje suprotnosti.
    Koje pitanje morala, filozofije, religije nije rešio?
    Kog ljubavnika nije nadmašio ljubavlju?
    Koja devojka nikada nije bila zaljubljena Julija? ("Idem s tobom, gospodaru moj, i na kraj sveta.")
    Koji muškarac nikada nije bio Otelo, zaslepljen "zelenookim Čudovištem što se smeje žrtvi" ?
    Koji državnik danas nije Makbet? ("Hoće li s tih ruku sprati ovu krv Neptunov sav okean neizmerni"?)

Jer:

"Prostrana svetska pozornica pruža
    Prizora tužnih više nego gluma
    U kojoj mi se pojavljujemo." (Kako vam drago)

Weis, sve se menja ali čovek suštinski ostaje isti.
    koliko ti lupas nije ti dobro...... ahahahahah

Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Citat Original postavio blogica Pogledaj poruku
    koliko ti lupas nije ti dobro...... ahahahahah
    Je l?
    A bi li mogla malo da nas podučiš o Šekspiru?

Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku
    Inače, ne govorim nemački, ali sam dobar u ruskom.
    http://chronologia.org/

http://www.neplaneta.ru/

http://www.newchrono.ru/

Кад прочиташ СВЕ ове и њима сродне књиге, као што сам ја прочитала (а за то ће ти требати бар две године), причаћемо да ли збиља нема ничег новог под капом небеском.

ФОМЕНКО Анатолий Тимофеевич
    1945 года рождения, академик Российской Академии Наук (РАН), действительный член РАЕН (Российской Академии Естественных Наук), действительный член МАН ВШ (Международной Академии Наук Высшей Школы), доктор физико-математических наук, профессор, заведующий кафедрой дифференциальной геометрии и приложений механико-математического факультета Московского государственного университета. Решил известную проблему Плато в теории спектральных минимальных поверхностей, создал теорию тонкой классификации интегрируемых гамильтоновых динамических систем. Лауреат Государственной Премии Российской Федерации 1996 года (в области математики) за цикл работ по теории инвариантов многообразий и гамильтоновых динамических систем. Автор 180 научных работ, 24 монографий и учебников, специалист в области геометрии и топологии, вариационного исчисления, теории минимальных поверхностей, симплектической топологии, гамильтоновой геометрии и механики, компьютерной геометрии.
    Автор нескольких книг по разработке и применению новых эмпирико-статистических методов к анализу исторических летописей, хронологии древности и средневековья.

НОСОВСКИЙ Глеб Владимирович
    1958 года рождения, кандидат физико-математических наук (МГУ, 1988), специалист в области теории вероятностей, математической статистики, теории случайных процессов, теории оптимизации, стохастических дифференциальных уравнений, компьютерного моделирования стохастических процессов. Работал в институте Космических Исследований (Москва), в Московском станко-инструментальном институте, а также в Японии, в рамках научного сотрудничества между МГУ и университетом Айзу в области компьютерной геометрии. В настоящее время работает старшим научным сотрудником на механико-математическом факультете МГУ на кафедре дифференциальной геометрии и приложений, в лаборатории компьютерных методов.

Такође обрати пажњу на тандем Кеслер/Дивиденко. Од свих њих (а један од чланова екипе је и Гари Каспаров) ја највише волим Кеслера. (Доктор геолого-минералогических наук И.В.Давиденко и доктор химических наук
    Я.А.Кеслер)
    Poslednji put ažurirao/la Modruna : 29.07.2008. u 13:44

Elita kojote (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1072

Pošto ju je stalno sumnjičio, zagledao je kad bi se odnekud vratila, sačekivao ispred posla preobučen u prodavca na pumpi s onim groznim umašćenim kačketom, odlučila je da ga prevari. Ne navodim imena, ovo vam pričam samo da bih utešio prevarenog, savremenog Romea. Savremenko suštinski nikad nije odbačen. Iako se Julija mesecima bori u stisku svog veštog ljubavnika, kome je stalo da se pokaže u prozračnoj mreži ljubavi, krila vezanih samo osećanjem takta, ona u stvari čeka prvu priliku da se ispovedi Savremenku.

Ovaj je farbao kosu u crno. Onaj koristi pomade i providni lak za nokte. Za nju, previše spušteno muško dupe, dozlaboga mlitavo. Ne voli životinje, jednom je zvao šintere. Ne voli klasiku. Voli narodnjake. Taj s mladežom stalno je mirisao na zapršku. Jedan seksualni manijak govorio joj je takve gadosti. Jednog prosto nije mogla da odbije, znaš i sam kakvi su muškarci.

Kada je sve to čuo, njen Romeo je krenuo da traži imalin. Kad se namaže po licu ličiće još više na savremenog Romea oličenog u Otelu. Jagova maramica mu ne treba, sakupio je već dovoljno dokaza. A moderna Julija u liku Dezdemone, priča li priča, nastavlja da nabraja sve svoje balkonske likove, nikako da prestane. "Dati ili ne dati prve večeri, pitanje je sad?"

https://www.youtube.com/watch?v=lMZHUEnIuhA
    Ponekad žena oprosti onome ko zloupotrebi priliku, ali nikad ne oprosti onome ko je propustio.

Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

За разлику од твојих "дискутаната" који немају појма о чему говоре (а ствар и јесте шокантна, признајем) ја сам прочитала десетине и десетине књига на руском и немачком. Суштина је у овоме; "Истину можно вычислить".

ноябрь 2007 г.
    В серии "Новая хронология для всех" (издательство АСТ-АСТРЕЛЬ, Москва) вышла книга А.Т.Фоменко "Истину можно вычислить".

Зато сам и ставила оних пар речи горе о ауторима, али има људи који нису завршили ни гимназију али зато воле да презиру докторе наука, професоре универзитета и чланове Академије наука. Ех .... како је лепо (и лако) бити глуп.

Ово је чињеница: Хронологија је по дефиницији МАТЕМАТИЧКА дисциплина (а не историјска) и управо математичари и астрономи морају њоме да се баве. Нико други.

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

:
    Citat Original postavio WEISHAUPT Pogledaj poruku
    Nije nama potreban Šekspir, potreban je Nikola Tesla.

Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Citat Original postavio Walburga Pogledaj poruku
    :

Nije nama potreban Šekspir, potreban je Nikola Tesla.
    Hm... Onda, valjda, može i ovako - nije nam potreban Dostojevski, potreban je Edison?
    A zašto nam nije potreban Šekspir?

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku
    Hm... Onda, valjda, može i ovako - nije nam potreban Dostojevski, potreban je Edison?
    A zašto nam nije potreban Šekspir?
    Šta je Šekspir učinio za našu planetu? Po mom mišljenju njegov način pisanja je na granici patetike, previše dramatičnosti i zapleti su mu nalik na špansku seriju.
    Bilion puta su bolji ruski pisci i naši, Ivo Andrić na primer.

Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Kuku leleeeee....

Moderator LBarbara (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2007.
    Pol
    ženski
    37.205
    Tekstova u blogu
    31
    Reputaciona moć
    4032

I kao sto rece jedna pevaljka-moj omiljeni pisac je Tolstojevski

A sad apropo price...
    Znate li da Shakespeare nije originalni autor price, vec je samo prilagodio radnju koja se u razlicitim interpretacijama javljala jos od antickog doba, sto bi znacilo da covecanstvo vec najmanje nekoliko hiljada godina prepricava pricu o nesrecnoj ljubavi zaljubljenog para...

Secate li se knjige koja pokazuje svu snagu koju osecanja mogu imati,pricam o Goetheovim 'Patnjama mladog Werthera'... to je ona knjiga u kojoj glavni lik na kraju umire izmucen od ljubavi koja nema buducnost. 'Wertherova groznica' terala je mladice tog doba da se oblace kao glavni lik, a nekih dve hiljade njih je pocinilo samoubistvo po uzoru na mladog Werthera.Osecanja koja ne mozemo kontrolisati, velike ljubavi zbog kojih se umire, sve mi se to sad cini pomalo preterano.
    Ako neko malo bolje sagleda listu najlepsih ljubavnih prica, primetice da se nijedna ne zavrsava srecno. Romeo i Julija pocinili su samoubistvo zbog blesave zabune,a pomenuti Werther ko Werther, samo je znao da pise pisma...

Da li lepota ovakvih dela lezi u prikazu ljubavi kao nedostiznog osecanja ili je samo rec o nekakvoj cudnoj slucajnosti?
    Poslednji put ažurirao/la LBarbara : 31.07.2008. u 02:33

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio LBarbara Pogledaj poruku
    I kao sto rece jedna pevaljka-moj omiljeni pisac je Tolstojevski

A sad apropo price...
    Znate li da Shakespeare nije originalni autor price, vec je samo prilagodio radnju koja se u razlicitim interpretacijama javljala jos od antickog doba, sto bi znacilo da covecanstvo vec najmanje nekoliko hiljada godina prepricava pricu o nesrecnoj ljubavi zaljubljenog para...

Secate li se knjige koja pokazuje svu snagu koju osecanja mogu imati,pricam o Goetheovim 'Patnjama mladog Werthera'... to je ona knjiga u kojoj glavni lik na kraju umire izmucen od ljubavi koja nema buducnost. 'Wertherova groznica' terala je mladice tog doba da se oblace kao glavni lik, a nekih dve hiljade njih je pocinilo samoubistvo po uzoru na mladog Werthera.Osecanja koja ne mozemo kontrolisati, velike ljubavi zbog kojih se umire, sve mi se to sad cini pomalo preterano.
    Ako neko malo bolje sagleda listu najlepsih ljubavnih prica, primetice da se nijedna ne zavrsava srecno. Romeo i Julija pocinili su samoubistvo zbog blesave zabune,a pomenuti Werther ko Werther, samo je znao da pise pisma...

Da li lepota ovakvih dela lezi u prikazu ljubavi kao nedostiznog osjecanja ili je samo rec o nekakvoj cudnoj slucajnosti?
    Čitajući tvoj tekst prvo što mi je palo na pamet na tvoje poslednje pitanje je to da je sve relativno. Za nekog je ljubav dostižna, neko je neće nikad upoznati. A čudne slučajnosti... do njih dovode čudne okolnosti.
    Sada kada sam malo više razmislila o Romeu i Juliji shvatila sam da se tu radi o prolaznosti svega, o tome da se najbolje stvari događaju tako brzo da nemaš vremena da udahneš a pre neko što ispustiš vazduh sve je već gotovo.
    Da, mislim da sam pogodila metu.

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Da li lepota ovakvih dela lezi u prikazu ljubavi kao nedostiznog osjecanja ili je samo rec o nekakvoj cudnoj slucajnosti?[/QUOTE]

Lepota dela leži u doživljaju.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

ne al stvarno ovo ne mogu da shvatim:
    na chatu na krstarici, i sad ima jedna zenska kao, i ti kliknes da pricas sa njom, ona odma pocne divno nekako da prica itd... samo MALO NEVEZANO ZA ONO O CEMU TI PRICAS kao da te i ne primjecuje, kad na kraju- ono automat, i uputi te da vidis njene slike na neki sajt. Automat.

E sad se ja pitam, kad bi mogli tako zenske da zeznu, posto one uopste ne prilaze prve tu, pa ono, kliknu na muski automat. Nije mi se desilo ni jednom na chatu da da mi cura nepoznata pridje da pricamo.

Mozda jes 3-4 puta, a to je nista za dugo vremena...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ili sa drugom, nije automat (ili mozda jeste al je slab proccessor) i sad javim se da pricamo, "odlicno" (ja je pitao "kako se osjecas") pa onda pocnem pricu, i sad, ova ne odgovara vec 20 minuta... pola sata... i evo sad upravo mi odgovorila na to sto sam je pitao, posle 30 minuta. BEZ IKAKVOG OPRAVDANJA ZASTO SE ZA TAKO DUGO VREME NIJE JAVILA, i sad valjda (U SVOJOJ LUDOSTI) ocekuje da cu da nastavim pricu sa njom?

Pre zene nisu toliko kasnile, Julija je znala u sekundu da smisli odgovor...

Slične teme

1. Gaj Julije Cezar
    Autor C-E-Z-A-R u forumu Istorija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.06.2006., 11:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •