Vase misljenje o techno zurkama u Nišu..

Nilaya

Početnik
Poruka
37
Hallo!
Zelela bih da vidim vasa misljenja o techno zurkama u gradu koje se odrzavaju nekoliko puta mesecno,vase misljenje o ljudima koji ih posecuju,jednom recju misljenje o svemu tome.
Ja sam veliki fan techno desavanja,idem na sve zurke i obozavam tu muziku,isla sam i na EXIt i tako to.Znam ste se sve desava tamo,ko ih sve posecuje itd,postale su veoma popularne u poslednje vreme,veoma su dobro posecivane.Medjutim,kruze razne price o njima i o stvarima koje se tamo desavaju.
Ali ja zelim da cujem vase misljenje o tim famoznim techno zurkama bez obzira da li je ono pozitivno ili negativno.Pisite vase stavove,i sta god vam padne na pamet u vezi njih jer bi mi vasa misljenja zaista pomogla u resavanju jednog privatnog problema o kome ne zelim sada da govorim.
Dakle nislije javite se,pisite vasa misljenja ili primedbe.
Unapred thanks!! :D
Inace,vec se zna da se dosta droge koristi na tim desavanjima,i tako jos neke stvari,zato se ne ustrucavajte od pisanja svega sto znate.
Pozdravlja vas vasa Nilaya...party girl! 8)
 
Pa sta da ti kazem,i ja isto tako mislim da su narodnjacke i fenserajske zurke ( kojih ima sve vise)izuzetne bedare i kafici u kojim se skupljaju paljevine kojima se dize na Anu Nikolic i curicama koje ne mogu bez Duck-a ili Djoganija,da su svi iskomplexirani i ne svidjaju mi se ta mesta ali ih ne bi zapalila jer svako ima pravo da ide gde zeli i radi ono sto zeli.Dakle,bez agresivnosti molim!O.k. je sto mislis da su techno desavanja najvece sranje,ali i ja isto tako mislim za onu "drugu" stranu.Sorry
 
MENI LICNO TECHNO VISE NIJE TOLIKO ZANIMLJIV I MISLIM DA SU DOSADNI SA DOVODENJEM JEDNIH ISTH DIS DOKEJA.GODINU DANA UNAZAD PRMIO SAM SE NA DRUM & BASS I IZGUBIO UKUS ZA TECHNO.MISLIM DA JE LJUDIMA POTREBNA PROMENA I STO SE TICE VRSTE MUZIKE I STO SE TICE IZVODACA A TAKODE BI TREBALO CESCE ORGANIZOVATI ZURKE.POSAVETOVAO BIH KLINCE KOJIH IMA SVE VISE I OSTALE DA SE NE RADE.DOBAR JE ASTRAL PO KOM SI TI ... A TAKODE I UNDERGROUND,REGGAE,AMBIENT,CHILL...[/u][/i]
 
Dakle devojchice...ne sumnjam da cenis techno...techno kulturu i sve sto ide uz to...znaci ono gear...drangulije i clubbin wear...ako znas o cemu pricam(nisu droge u pitanju...)...e vidis ja smatram da techno muzika ne moze da se voli...to je nesto sto covek jednostavno prevazidje...jer to nije muzika...umetnost je vrteti ploce...umetnost je raditi na tri gramofona...i razumem dj-eve koji su zaljubljeni u to...to je prosto ljubav prema plocama...ljubav prema technics-u SL-1210(ili nekom alternativnom 'instrumentu')...prema pucketanju...prema beatovima i ambijentima koji se preklapaju i spajaju u jedno...dj kroz mix postaje umetnik...svaki mix je jedinstven...dj sam stvara novu stvar dok mixuje......ali vidis to se ne odnosi na samu techno muziku i manifestacije...vidis...nekada davno...u gradu bejase KINKY...e u KINKY-ju bejahu ljudi koji su bili ok...Spirko je tada najvise vrteo ploce...e KINKY je bio klub koji je jednostavno bio to...vremena su se menjala...KINKY se prebacio u Kolumbar(kod Sinagoge)...e tu je vec bilo memljivo i usrano...ali kako god i to se moglo nazvati klubom...e onda su krenule neke jace manifestacije...usput ja i neki moji ortaci smo organizovali par vecih desavanja...prva techno brucosijada...CITY FORMS(naziv zurke)...koja je prosla skroz ok...dalje VELVET DREAMS(zeleni plakati - deterdzent fora)...itd. vidis ja to nisam radio zato sto volim techno...jer techno nije muzika...to je podloga za drogu...ne kazem da se svi koji to slusaju nesumljivo drogiraju...ali 95% ljudi se drogira...e vidis ja sam te zurke organizovao nebi li pokazao da postoji druga strana price a ne samo Ana Nikolic, Aca Lukas(da ne nabrajam nadalje izlisno je...previse ih je)...i gomila mutanata koja u uskim versace majcama(da ne uvredimo kreatora...majce koje kreteni po ovom gradu idalje nose su replika jedne jedine revije koju je versace izbacio sada vec daleke '94) izvode neki seljacki obred parenja-najnizeg stupnja...i krave koje ih u tome prate...trudeci se da pricaju 'beogradski'...glumeci dame, a ponasajuci se kao drumske *****...vidis...moj ekperiment me je doveo do toga da sada verujem...da ovaj grad...ima tako malo mladih normalnih ljudi...da to nije porazavajuce...to je JEZIVO...jedini izlaz bi bio da se otvori club...bas to-pravi club...znaci jedno 100-150 stalnih ljudi sa propusnicama...i BLINDIRANA VRATA...za svaki slucaj :)...sto se desiti nece...dakle techno nije muzika devojcice...to je beg...zelja da se razlikujes od morona koje sam gore naveo...ja to razumem...techno ce ti omoguciti da se osecas drugacije...ali ti nikada to stvarno nece pruziti...jer je lazan...isto koliko i flesh na ex-u...probaj neku drugu muziku...kreni unazad...vrati se u 20-e, 30-e...istrazuj jazz, blues...ili prosetaj do 60-ih(nista lose tu)...istrazuj prve elektronske zvuke...idi u 70-e,80-e...kopaj po 90-im...ako ti se vec toliko svidja elektronski zvuk...pusti KRAFTERK...poslusaj liriku...ima sta da kaze...istrazuj soul, acid jazz...istopi se uz neki chillout...izgubi se u ambijentalima...ili pusti neki trash i prosto skreni uz zvuk pravog bubnja...ako si bas razlicita...javi se dacu ti neku tibetansku muziku, muziku sufija...alfa i teta talase koji uticu na raspolozenje...muziku indijanaca....to je muzika...techno je podloga za drogu(znam da se ponavljam:)...ono sto ti trazis...i sama to znas...su ok ljudi...ok provod...to neces naci...nesto bolesno se desilo ovom gradu i ovoj drzavi...ne, to se ne moze nazvati tranzicijom...vise nekako degradacija(odgovar kao pojam koji trazim
)...u strasnim razmerama...kako, zasto i zbog cega...mislim da moze da se snimi X-Files na tu temu...serija bi nesumljivo bila najbolesnija...znaci ono dizelasi koji kidnapuju Moldera i vode ga na bubanj da ga muce...Skali koja sedi u poslasticari Kalca i pozira...i "Pusac" koji ipak dobija rak i umire od albanskog Lucky-ja...kako god...da ne nestanem u apstrakciji...bolje lepo skupi ljude do kojih ti je stalo...i organizujte neki party jednom-dvaputa nedeljno...pritom se trudite da upoznate jos nekoga slicnog sebi...pa svaki put povecavajte broj ljudi na party-jima...probajte tako da se izrazite...razmenjujte knjige...ma koliko otrcano da zvuci...delite iskustva...filosofirajte...upoznajte sebe...tu je negde odgovor...budite kreativni...posetite simfonijski(nedavno je bio neki italijan{zaboravih ime}...covek je tako dobro svirao klavir da me je glava zabolela...to je dogadjaj...to je manifestacija vredna posete)...te masovne zurke vas guraju u tor...ako si ovca...nastavi......slazem se da ponekad svakome treba ventil...ali to se ne radi tri puta mesecno...za to se ne zivi mala...nema logike...mislim da i sama znas...samo je porazavajuce isto priznati sebi...jer cemu se onda nadati?!....SVEMU...techno se ne slusa kod kuce...techno je puki ritam...sirova energija...iskoristi je za trcanje...za voznju bicikle...kada pozelis da izbijes nekog pusti Jeff Mills-a...Beltrama...Kanzijanija...Umek-a....Steve Stolla...HardCell(da nabrojim cisto da ne pomislis...da ne znam o cemu pricam...evo bas se sada setih...Laurent Garnier ima dobre stvari...recimo Man With A Red Face...ili Coloured City{mada je ova druga skroz extasy fora...ali je skroz jaka}...to odstupa od konkurencije u kojoj se on nalazi...Sven ume da pusti bas jake reci preko teskih ritmova npr.)...pa ga lepo ubi posle tom energijom...ali to se ne slusa kod kuce - kazem ti...tome se ne treba diviti...to se prevazilazi(ponavljam se:)...idi kupi COLDPLAY - A Rush Of Blood To The Head...preslusaj stvari...budi strpljiva...oslusni muziku...oseti reci...to se moze nazvati muzikom(dao sam to kao primer...jer je to nesto sto vrtim po zvucnicima zadnjih nedelja)...nadam se da si me pokapirala...nisam zeleo da budem negativan....prosto sam bio iskren...nadji sebe negde drugde...a ako stvarno toliko volis techno...kupi gramofone i kreni da vrtis...doci cu da slusam prvu nishliku koja ume da radi na gramofonima...e onda cu te 'mozda' opravdati :)...

Sve u svemu pozdrav...nadam se da nisam previse tupio...

P.S.
By the way bio sam na Exit-u 02...bilo je ok...ali ne divim se tim stvarima...jednostavno...ok zurka(kapiras)...-...ako ti se svidja drum 'n' bass preporucujem Adam F -a i stvar Music In My Mind...mada ces najlepsu muziku naci tamo gde se najmanje nadas......da li si znala da srce ume da svira...kada mu pruzis lepe note :)

IMAGINARUS
 
Hmmmm....Odakle da pocnem....Mozda sam cak i blago zbunjena zbog svega sto si napisao,ali u svakom slucaju prijatno sam iznenadjena.
Pocecu prvo od toga koliko ja volim ili ne volim techno kao «muziku».
Prvo,apsolutno sam svesna da techno i nije muzika,razumem sta si hteo da kazes,i podrzavam sve sto si rekao.Vidis,ja na primer kod kuce nikako ne mogu da slusam techno dok se majem po netu ili dok pijem popodnevnu kafu.A ne!Tada nekako najvise odgovara neki ambijental trance ili melodic trance ako sam fino raspolozena,ili electro ili neke od mojih omiljenih drum n bass stvari,ili neke od mojih omiljenih rock stvari.Pazi kad se topim uz Pearl Jam-Garden (strava stvar)...Slusanje techna kod kuce je jedino u slucajevima kada se ja i moja draga kumica (best friend) odlucimo da malo divljamo,ili npr dok se spremam za izlazak,dok se spremam za neki party...Nikada nisam bila zagrizeni techno manijak ma da iskreno volim da slusam,volim da idem na zurke ( ah te zurke ali posle o njima)...i nesto sam se u poslednje vreme vise okrenula da slusam psy trance,nekako sam pronasla nesto sto mi pokrece mozdane celije u tim blago bolesnim zvucima koji mi odgovaraju..mozda sam konacno skroz poludela..
Drugo,apsolutno shvatam «DJ umetnost» i njihovo stapanje sa zvucima,umetnost vrtenja ploca i neizmernu ljubav prema svemu tome.Postujem mnoge od njih,ali ne bih sada da ih navodim.
Mlada sam,ne bas toliko,ali zivim u takvom svetu gde je neophodno bekstvo da bi moglo da se prezivi.Ovde u ovom gradu vise nema nikog normalnog,a i oni koji su ostali malo normalni zavukli su se negde i ne mogu da ih pronadjem,a i one koje sam znala pobegli su od stvarnosti na mao losiji nacin pa ih nalazim po medicinskim ustanovama i grobljima.Techno i sva ta desavanja su moj nacin bekstva,ili nacin da ispraznim negativnu energiju skakanjem-energiju koju sam prikupila gledajuci kuda ide ovaj svet i slusajuci price ljudi koji su izgubljeni u nekom svom svetu.Svi imaju neke svoje iluzije,imam ih i ja...Znaci,techno zurke mi pomazu da pobegnem na trenutak..po koji X i sve je o.k.I prokleto dobro znam da je sve to iluzija,jedna velika laz za masu-kao skacemo uradjeni i dobro nam je,tada se volimo i grlimo i ceo svet je tako divan,i muzika nas pokrece i tu smo-a gde smo?Hodamo po ziletu a sa obe strane je jedno veliko nista samo zbog jedne velike obmane i zbog sveta u koji smo usli i ne zelimo da izadjemo jer nam daje osecaj moci,prihvacenosti.Gubimo vreme...A ipak tako mnogo volim sve to...I nije mi jasno po nekad sta ja to radim kad mogu svoju energiju da usmerim na druge kvalitetnije stvari.Inace ja pisem poeziju i bavim se crtanjem.
Dalje...sto se tice raznih cobana,po nekad mi samo zbog njih dodje da se odselim na pusto ostrvo i da oporavim mozak.Muka mi je.Vidjam ih svaki dan,razmileli se svuda i smeskaju se onako izvestaceno...i njihove ribe koje imaju drzanje kao da su procitale najvecu biblioteku na svetu,kao da znaju 7 jezika,a progovoris dve recenice sa njima i shvatis da je za njih uspeh ako izgovore prosto-prosirenu recenicu a da ne padnu u nesvest usled velikog napora mozdanih celija.E vidis,smucili su mi se kao sto ti kazes likovi u tesnim Versace majicama i 78kg ulja na kosi,sa dobrim cigarama zbok kojih su morali da opljackaju majku dok je spavala,ili pak oni celavi naduvei stvorovi koji se pojave na zurci i udaraju laktovima sve zivo,ili stoje namrgodjeni po strani u grupicama od 4-5 i izgledaju kao copor majmuna koji nisu ****** 3 god.Likovi za koje je citanje knjiga gubljenje vremena ili sl.
Pazi,ja pokusavam da izvucem sebe iz toga,da zatvorim usi i da ne cujem u svakom drugom kaficu neku otrcanu pink stvar,zelim da postanem slepa da ne vidim uzas od ljudi..i izadjem u grad na pice i poludim od ljudske gluposti,nadjem decka i poludim od pogresne procene,odem na party kao malo da se izduvam i naletim na gomilu majmuncina koji su ili toliko pijani da se ponasaju kao da su na svadbi ili toliko izdrogiranu decu od po 14-15 godina koja izgledaju kao da su dobila epi napad samo u stojecem polozaju.
A ipak odlazim na techno....zazmurim,gutnem boku i pokusam da sanjam otvorenih ociju neko vreme,ne gledam ljude-gledam igru svetlosti ili ruke koje je neko u zanosu podigao i skace....
A onda dodje novi dan,sednem kuci,pustim laganu muziku,gledam kroz prozor i pitam se kuda ide ovaj svet kada niko koga poznajem ne zivi kako treba......Danima vec nisam izasla,spremam ispit,ili crtam,opustam se i lepo mi je,dodje po neko kod mene odem ja kod nekoga ali u grad ne....ne znam zasto,po malo su mis e smucili..mozda je to samo trenutno.Verujem da jeste.
Dalje,nekada kao klinkica sam bila mala metalka.da,da...Onda sam kao nestopocela da rastem pa zavolela Jima Morrisona i njegove stvari,njegovu poeziju,pa sam i dalje kao rasla i slusala finu muziku-sto i danas radim kazem-imala mali milion iskustava sa raznim stvarima-cak i mnogo vise nego mnogi u mojim godinama..i onda upala u elektronski talas,odlepila,nasla sebe kako skacem znojava na sredini kluba i kako mi se cini da je u tom trenutku ceo svet nekako ispred mene.Iluzija...Zurke za to i sluze..
A ko zna sat ce biti tek za 10-20 godina...toalni haos predpostavljam.
Ali ja i dalje volim zurke...ne pitaj zasto....ni sama ne znam..
Sto se tice drustva,ima nas nekoliko,volimo umetnost i prirodu,raspravljamo stalno o nekim vecim temama,izlazimo popodne i smejemo se plitkim umovima,razumemo se na neki cudan nacin...A ja sam inace jedna strasno usamljena osoba,ali ne zelim sada da pricam zasto..
Ako imas vremena i volje da sa mnom razgovaras o bilo cemu,ili pak da mi napises jos nesto,mozda cak i da malo bolje upoznas tu «malu» koja mozda sve vreme lupa gluposti ti se javi.Ko zna...mozda sam bas ja ta od nekoliko normalnih u ovom gradu..Mozda...
A znas ono-neko rece jednom-KADA BI SVI LJUDI GOVORILI SAMO NO STO ZNAJU NA SVETU BI NASTALA NAJVECA TISINA......
Pozdravljam te!
Nilaya_lost little girl
:P
 
Nisu umrli vec su se utopili u masu "pomodara" i "pozera". Culi ljudi da je ta muzika negde aktuelna pa resili da budu "in". I "normalno" svi na drogama. I to je negde "in".
Posle skoro godinu dana pauze resim da odem na zurku - Marko Nastic - decembar 2003. Pogledam oko sebe - 70% ljudi nema pojma zbog cega su tu, svi pogubljeni, delom pijani, delom "naduvani", klimaju glavama cisto da ne izgledaju kao neki inventar.
Nego pobegoh mnogo od teme. Inace, slazem se ostalima da je sve poslo (ili vec otislo) u malo drugacijem smeru, ali bice valjda bolje. Pricao sam sa nekim ljudima koji se bave organizacijom i ona kazu da ce se organizacija poboljsati (cim nasa Vlada promeni zakone). Nada umire poslednja :D.

Mala dopuna za ljubitelje Drum'N'Bass - preporucujem za slusanje DJ Marky-ja (bio na Exitu prosle godine i lik je NEVEROVATAN) kao i ShyFX. Rade malo laganiji D&B - Jungle D&B koji vam moze biti veoma gotivan. Inace u nedelju u Sorabi-ju ima neko D&B desavanje - Drum'N'Bass VS Electro (ili Faithless u BG-u :( )

Sto se tice ovogodisnjeg Exit-a, koliko sam ja cuo za sada dolaze: MASSIVE ATTACK, IGY POP I CYPRESS HILL !!!

Puno pozdrava :D
 
Da...da....neko je ovde skroz u pravu...Pazi sad:Otisla sam na Brendu kao da se provedem,racunam da ce da bude dobro...zezanje i tako dalje..sve sto ide uz to...odem i ZAPREPASTIM SE!Pa ja nikada u zivotu vise kretena nism videla!Stvarno-culi ljudi popularan techno,popularne techno zurke pa se nacickali svi-najvise je bilo luzera tipa-celavi pijani kreteni.Mi koji dolazimo konstatno smo bili u soku!Pa to je katastrofa! :evil: Sta koj djavo traze oni tu!I skroz sam se smorila i otisla ranije kuci.
Nema vise dobrih zurki...
 
Boze mili, cuda velikoga!!! Jel ima jedna osoba koja voli tehno, u bilo kom obliku i varijaciji, a da mu nisu potrebne droge da bi uzivao? Najiskrenije, omatorio sam za takve zurke, ali mi muzika mnogo nedostaje. Pardon, ne muzika, vec noviteti. Sve je nekako isto. Psycho se vise nigde ne cuje, Goa isto tako, Trance otpao skroz... Jedino house opstaje. Zasto? Pitam ja vas, zasto je taj glupi smer ritma i melodija ostao ukorenjen u nasim mozgovima? Beograd, Novi Sad, Subotica, Podgorica, Banja Luka, Kragujevac, svi gradovi otpadaju... Nis, hmm... Sledeca destinacija. Ali naravno, nov sam. Trebaju mi predlozi gde da odem na mnogosuperdobar, ultramegasonican, megagigatera tehno. Gde se deca ne vide i ne razmnozavaju, gde pojam techno niko nece porediti sa metalo-preradjivackim preduzecem koje se bavi izradom house-a.... Da li ima jedno takvo mesto u ovoj prokletoj avliji koju nazivam Srbijom. Nemam vise para da lebdim po stranim zemljama. Hocu malo da vidim i cujem nase izvodjace... POOOOOMOOOOOC!!!! :shock: :shock: :shock:
 
8)
Uzalud trazis bilo kakvo normalno mesto gde ces naci normalne ljude a i da je i muzika ona koja ti odgovara.Zasto to kazem?Zato sto sam uzasnuta desavanjima ovde po gradu a i po celoj Srbiji.deca i seljaci se razmnozili kao nikada pre.Ja sa drustvom odlazim u Press, kao racunamo da cemo tamo dobro da se provedemo, medjutim, tamo je u poslednje vreme sranje nevidjeno.Poceli su da dolaze svakakvi mongoloidni seljaci koji su eto culi od nekoga da “ ima dobre muzike i puno devojaka koje igraju, jos moze i da se drogira, i da se pije do besvesti...” Ma nije nego! I onda se svi oni,maloumni kreteni skupe i izigravaju ko zna sta, a neki koji tamo provode vise vremena od njih i neki koji u taj kafic odlaze mnogo duze ne mogu da se opuste i uzivaju...na zalost.Tako je i sa zurkama, dodju svakakvi i samo kvare celu atmosferu.Ovde u gradu, osim kada ima neka zurka, jedino dobro zezanje bilo je vikendom u Pressu a sada mi se i to smucilo zbog raznoraznih debila koji su poceli da dolaze.
Dalje....Imas sledeci petak zurku..Niska banja..dolazi Ladida.Planira se da izvede set od 23 – 11h kako sa cula.Racunam da ce tamo da bude lepo...naravno, ako deca i mongoli ne pokvare sve.
A sto se tice muzike...trance niko ne zeli da slusa jer “ Zaboga sada je techno in! “ i sad ce svi da ga slusaju bez obzira da li im se svidja ili ne....Ja bi iskreno volela kada bi malo trance oziveo u ovom sugavom i mrtvom gradu.....
Nema veze.......sva je isto...elektronica....prestacu na kraju da posecujem takva mesta... :evil:
 
Nilaya:
8)
Uzalud trazis bilo kakvo normalno mesto gde ces naci normalne ljude a i da je i muzika ona koja ti odgovara.Zasto to kazem?Zato sto sam uzasnuta desavanjima ovde po gradu a i po celoj Srbiji.deca i seljaci se razmnozili kao nikada pre.Ja sa drustvom odlazim u Press, kao racunamo da cemo tamo dobro da se provedemo, medjutim, tamo je u poslednje vreme * nevidjeno.Poceli su da dolaze svakakvi mongoloidni seljaci koji su eto culi od nekoga da “ ima dobre muzike i puno devojaka koje igraju, jos moze i da se drogira, i da se pije do besvesti...” Ma nije nego! I onda se svi oni,maloumni kreteni skupe i izigravaju ko zna sta, a neki koji tamo provode vise vremena od njih i neki koji u taj kafic odlaze mnogo duze ne mogu da se opuste i uzivaju...na zalost.Tako je i sa zurkama, dodju svakakvi i samo kvare celu atmosferu.Ovde u gradu, osim kada ima neka zurka, jedino dobro zezanje bilo je vikendom u Pressu a sada mi se i to smucilo zbog raznoraznih debila koji su poceli da dolaze.
Dalje....Imas sledeci petak zurku..Niska banja..dolazi Ladida.Planira se da izvede set od 23 – 11h kako sa cula.Racunam da ce tamo da bude lepo...naravno, ako deca i mongoli ne pokvare sve.
A sto se tice muzike...trance niko ne zeli da slusa jer “ Zaboga sada je techno in! “ i sad ce svi da ga slusaju bez obzira da li im se svidja ili ne....Ja bi iskreno volela kada bi malo trance oziveo u ovom sugavom i mrtvom gradu.....
Nema veze.......sva je isto...elektronica....prestacu na kraju da posecujem takva mesta... :evil:
Konacno si shvatila poentu...pa dobro, malo ti je trebalo ...a trance mu sada trenutno dodje kao da slusas cecu ,toliko je sve postalo komercijalno(samo ceca i skazy pune stadion).....hehehe.a koliko ja vidim ti se trudis da budes drugacija!epa nema tu niceg undergruond ako na to mislis...samo velike pare za dosadne sate!!!sve lici na experimenalni zahvat a tema je :"uticaj bolesnih muzickih ostvarenja na ljudsku rasu"-e a onda svi nekako mrdaju,pravi zamorci!!!sto se tice bunta ,teznje da se exponiras i zelje da budes originalna sve je to lepo ali ovo stvarno nije nacin(prvo sto nije ni malo zdravo-veruj mi)....originalnost dolazi sama po sebi,cim se trudis da budes -vise nisi!to ti je tako obicno......Za posebnost je dovoljno samo da "budes"(etre,to be),verovala ti ili ne ..nije potrebno nikakvo zvakanje i stiskanje vilice u toku noci da bi se izdvojila od mase.....nego ti za to vreme uzmi i tu toliku energiju utrosi na nesto korisnije!(sport recimo,neki projekat,pomazi deci bez roditelja)videces bi ces zadovoljnija samom sobom i sto je najvaznije neces citavo vreme paniciti zato sto te niko ne razume...nece ti biti bitno ,razume ces samu sebe a to kljuc srece!!!!!

Prijateljski pozdrav od mene
 

Back
Top