Nedelja Dojenja 2008.

Mzlaki

Početnik
Poruka
17
Tradicionalna manifestacija

dojite.gif


NEDELJA 3. AVGUST
TAŠMAJDANSKI PARK
od 18h do 20h
Drage majke, buduće majke, roditelji i budući roditelji, pozivamo vas da dođete i budete deo jedinstvene manifestacije u našoj zemlji.


Udruženje RODITELJ se već treću godinu za redom priključuje obeležavanju Svetske nedelje dojenja koja se u internacionalnom terminu (1. – 7. avgusta) obeležava u više od 120 zemalja koje na ovaj način pružaju podršku majkama i budućim majkama.
I ove godine pokušaćemo da na jednom mestu okupimo što više majki koje doje i organizujemo najlepši zajednički „ručak” za bebe – majčino mleko!


Manifestacija je ove godine dobila zvaničnu podršku Ministarstva zdravlja.
Promoterka događaja je voditeljka i glumica Jelena Helc.

Generalni sponzor manifestacije je ZLATIBOR VODA.
Pročitajte više o Nedelji dojenja i Udruženju RODITELJ ovde .​
 
Evo ja , evo ja ...ja se sećam i oćem da se svadjam , al nemam sa kim...izveštile se ove dojilje znaju da ovde samo treba postaviti poziv...i onda zbrisati...

Inače ništa se nije promenilo od pre dve godine i dalje mislim da je dojenje na javnom mestu fuj...
 
Evo da doprinesem temi :).
Ja kao neko ko doji podrzavam dojenje na javnom mestu. To mi je prvenstveno hranjenje deteta, i ne vidim u tom cinu nista neprimereno.
Ne mislim da treba to obaviti na nacin da svima to stavis pod nos, jer znam da se hranjenje moze obaviti prilicno diskretno ako odgovarajucom garderobom, ili necim za pokrivanje to omogucis. Ja mislim da se moze i nahraniti svoje dete i uciniti to na nacin koji nije neumesan po okolinu. Razumem i ako je nekim majkama, ili nekome iz okruzenja to neprijatno, ja nisam od tih.
 
al mislim da je glupo ...
mislim shta ... dodje nekoliko stotina majki i pochnu da vade sise i da doje a novinari slikaju i raduju se ...
Bozhe ... pa pre bi podrzhao GAY FEST nego to ....










VO IME OCA , I SINA I OSTALE ROBINE !!!
 
Organizovana zena uvek ima izbora...

da se obuce tako da okolina ne vidi njenu sisu :D

Inace, zena koja doji nema izbora, osim da svoje dete doji na javnom mestu. Ako je dete gladno ili hoce da sisa, moras da mu das... ne mozes se sa njim objasnjavati da treba da saceka da stignete kuci, pogotovo ako je taj momenat daleko...
Meni nije zadovoljstvo da dojim na javnom mestu, ali to je stvar nuzde... ili ces dojiti na javnom mestu ili nigde neces izlaziti.

Ne vidim uopste razlog za svadjanje na ovu temu, ne mogu da zamislim da se ovde neko svadjao zbog toga :)
 
Evo je postavljačica teme, nije zbrisala, nego užurbano radi oko organizacije. :)
Poenta Svetske nedelje dojenja je upravo podrška majkama da doje svoju decu- privatno ili javno, ali da ih DOJE. Po nekim anketama, više od 90% majki u Srbiji koristi veštačko mleko u ishrani svoje dece. Zaista ogroman broj žena (a i muškaraca) ima pogrešne informacije u vezi sa dojenjem, mnogo problema i premalo podrške.
Mi, roditelji, smo organizovali ovu manifestaciju, prikupili stručnjake i pozivamo vas da se pre svega- informišete. Mi vas možemo posavetovati iz svog iskustva, a stručnjaci svojim znanjem.
Ukoliko imate neke nedoumice ili pitanja, javite nam se na info@roditelj.org, pogledajte naš sajt www.roditelj.org ili svratite na Tašmajdan 03. avgusta.
 
ОК, тема је постављена као позив заинтересованима. Имамо остављене линкове где можемо сазнати нешто више, уколико нас интересује.
Оно што морам да подсетим и НАГЛАСИМ: ово није тема ''за или против дојења на јавном месту'', те стога молим учеснике да то имају на уму!!!
 
ОК, тема је постављена као позив заинтересованима. Имамо остављене линкове где можемо сазнати нешто више, уколико нас интересује.
Оно што морам да подсетим и НАГЛАСИМ: ово није тема ''за или против дојења на јавном месту'', те стога молим учеснике да то имају на уму!!!

:klap: :klap: :klap: :klap: :klap: :klap: jos su svezi utisci od pre dve godine?kakva je to bila tema....vrhunska!
 
Po nekim anketama, više od 90% majki u Srbiji koristi veštačko mleko u ishrani svoje dece.
:think:
Niste me razumeli, rekoh koristili adaptirano mleko. Daleko od toga da toliko žena neće da doji. ;)
izvini, ja jos uvek ne razumem.
ili hoces da kazes da uz dojenje dohranjuju bebe adaptiranim mlekom?
malo jasnije to napisi, ovako smo i ja i phenomen shvatile da samo 10% zena doji decu.
e i zanima me kakvi su novi stavovi, do kada je preporucljivo da se beba/dete doji? :)
 
A sta je strasno u tome da se kao dodatak dojenju koristi adaptirano mleko? Dok se ne uspostavi laktacija u meri u kojoj je to potrebno bebi ne kapiram kako moze da bude lose davati joj dohranu na flasicu? Ili u nekim situacijama kada majka nije tu npr. par dana?
 
Kako je dojenje osetljiva tema ...a kako tek organizatori vole da su u pravu...
Evo nactu se seca...

I Helen...cim je stavila opomenu :mrgreen:

Dakle manje više svi se slažemo da je dojenje najbolje za bebu i velika većina nas se trudilo da doji koliko moze a kad ne moze sve smo bez izuzetka uvedile adaptirano melko...Sećam se nekih izjava sa te stare teme i nekih priča da se može i treba dojiti što duže, te da je nedojenje hir majki ... kanda je nasa greška kad ostanemo bez mleka, kad uvedemo formulu, kad se sveta sisa zameni flašicom...

I tad su se javile majke koje iz nekog razloga nisu mogle da doje...čak i one koje nisu htele da doje...
Ja smatram da je to stvar izbora...pa ko voli nek izvoli i nek to radi kako i gde mu volja...

Odo pre nego opet počem da režim !
 
Nemam ništa protiv dojenja na javnom mestu, naravno ne na sred Knez Mihajlove, ali negde na malo izolovanijem mestu zašto da ne. Treba da bude sramota one koji gledaju a ne majke koje doje. Beba je uvek na prvom mestu. I slažem se da treba podržavati dojenje ali nekako to kolektivno dojenje u tašmajdanskom parku mi je malo bezveze.

I šta da rade majke koje protiv svoje volje nemaju dovoljno mleka pa pored dojenja moraju da dohranjuju svoje bebe adaptiranim mlekom?
 
Pozdrav, evo i postavljacice cuvene teme od pre dve godine da se javi :D

Sto se ove ankete tice koju je Mzlaki spomenula to su zvanicni podaci u anketi koju su radili iz SZO pre nekih 5 godina, pa ako su nas lagali i mi lazemo vas... i meni je nekako ta brojka prosto strasno velika, mada prema podacima koje sada imamo preko nekih nasih zdravstvenih institucija koje se ovim bave taj broj se u poslednjih 5 godina prilicno povecao. Sa druge strane mislim da je anketa radjena da se vidi u kojoj meri se prate preporuke SZO za iskljucivo dojenje do 6 meseci...i tu mi je onda taj broj nekako verovatniji posto je realno mali broj mama koje iskljucivo doje do 6 meseci (bez ulazenja u razloge).

Na stranu ona diskusija od pre par godina, kada se i dosta nekih ljudi koji uopste nemaju veze sa ovom pricom ukljucilo u sve to pa je dobilo neki...osudjivacki ton u nekim postovima (i napravilo nam losu reputaciju na Krstarici ;) ), sustina svega je ono sto je Mzlaki vec rekla i sto i jeste stav Udruzenja a to je da svakome ko je zainteresovan da sazna vise, ko zeli a iz nekih razloga ne moze ili nije siguran sta da radi, se ponude odgovarajuce informacije i podrska (a ove godine je upravo i akcenat cele manifestacije na podrsci majkama koje zele da doje na svim stranama od strucne podrske, pomoci i pravovremenih informacija pa do porodice).

A osim toga, sve je osmisljeno (znace neki od vas ako su bili prosle godine) kao pre svega i jedna vesela manifestacija i za stariju decu sa sadrzajima i zabavnog karaktera pored ovog edukativnog. Tako da pored trudnica i mama beba koje su zainteresovane da saznaju nesto vise o dojenju, dobrodosli su i svi oni koji zele da se tom prilikom upoznaju sa radom Udruzenja i nekim ostalim nasim aktivnostima :)
 

Back
Top