Baksis - da ili ne?

Pa postoji neki bonton kada je ostavljanje baksisa u pitanju. Kad su u pitanju kafici 3-10% od ukupnog ceha. 3% je bedno i to govori jedva da sam zadoviljna uslugom, oko 5-7% je neki prosek, 10% znaci ekstra sam zadovoljna. Imajuci u vidu da konobari uglavnom zive od baksisa i prijavljeni su na minimalce, uvek ostavljam baksis (osim ako bas ispadnu idioti iz nekog razloga).
Sto se frizera tice ja mom (tacnije klincima koji rade kod njega) ostavljam verovatno malo veci baksis nego sto su ljudi navikli da ostavljaju frizeru, ali to je zato sto sam skoro uvek (vec nekih 5 godina) prezadovoljna, po 100 din onome ko me farba i ko me sisa...na ukupnu cifru od 1200-1300 din tako da to izadje i malo vise od tih 10%...i nikoga vise ne baksisiram :lol:
 
ostavljam bakšiš. zavisi od cifre potrošenog, ali zaokružim. frizerki dam bar 50 din, a donesem još i sok i čokoladu, jer je dugo znam.
mislim da samo krajnje stipese ne daju bakši.
a tv pretplata - ako mi pretekne - platim. mada nisam za to....plaćanje.
 
Ostavljam bakšiš ... poštaru...i ...frizerki mojoj..njoj najviše...
Međutim za razliku od poštara, ona se izbezobrazila, pa sam joj smanjila ovaj bakšiš...onda je shvatila uozbiljila se i sada je opet sve po starom dobra frizura za mena i dobar bakšiš za nju......
 
Ostavljam bakšiš u kafiću ukoliko su konobari bili ljubazni, što se uglavnom događa u picerijama.
Inače, frizerka mi je kućna prijateljica, tako da nema potrebe za bakšišem, odnesem joj ponekad kafu ili čokoladu
Inače, ja sam uvek za davanje bakšiša
 
Pitanje je jasno: Da li ostavljate baksis?

Ako ostavljate - koliko?

Kome ostavljate? Konobaru? Frizeru? Tijanicu uz TV pretplatu?

Koji kriterijum primenjujete kada odlucujete kome i koliko ostaviti para?

Gde me nadje sa temom..!
UVEK, ali UVEK OSTAVLJAM BAKSIS...
A rekord mi je oko 200din.,
(tri puta vise od racuna...)
ostavljam baksis uglavnom konobaru...
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
(svidja mi se taj konobar...):whistling:
 
E da tacno tako,
i taxistima ostavljam baksis...
Ali manji nego konobarima...
Obicno zaokruzim cenu...
Kao recimo taxi je 122din. ,
dam 150din. i sl. ...
Moja keva nikada ne ostavlja baksis,
a cale ostavlja uglavnom jadan
(nekad se isprsi...),
i secam se da mi je to uvek bilo odvratno,
i bilo mi je neprijatno...
tako da sam sada prilicno darezljiva...
I prema prosjacima...
 

Back
Top