Omiljena pekara u Kraljevu?

Čudi me, Milja obično ima dobra peciva. Ona pekarica u Ribnici, prvo skretanje desno pošto sa mosta skreneš levo, ono prema Bosanskohercegovačkoj je isto njena, burek im je bio dobar dok sam volontirala u veterinarskoj stanici. Ne znam ko mi je rekao da je kod Dančeta (ona u holu hirurškog bloka je isto njegova) dobar burek ali nisam probala, dok sam ja juče oko 15h zapalila sa odeljenja, već sam bila pregladnela. E, da, nisam sigurna jesam li vam rekla da je burek u Mladom radniku za izbegavanje po svaku cenu!
 
Osim međusobno. Recimo, burek iz Mladog radnika nije ni prići bureku iz Ane koji nije ni do kolena Srezovom bureku... (Srezo i gazda Kornija su inače braća.) Burek u Mrvici je dobar, samo im je sir preslan. A buter kifle su ubedljivo najbolje u Idei, one Fidelinkine.
 
Pa oni se i zovu pivski štapići. :lol: Bilo ih je svojevremeno u Fedori, kod Milje i u ostalim prodavnicama u tom kraju. Dobri su osim kad im zapadne i kima, kim apsolutno prezirem, kao i komorač i sve stalo što se stavlja bebama u čajeve protiv grčeva.
 
a gde je taj tvoj komšiluk ?
Ima jedna pekara iza obdaništa u parku kod tenka... nemaju lokal, samo radionica gde se pravi i peče, pakuje i isporučuje prodavcima... Uveče posle 10 imaju vruće kiflice za 3 dinara komad :ok:


Chekaj malo, sad su oterali tenk, pa mi orijentacija nije bash najbolja.
Gde je to tachno? Sad ce deset pa da odem i nakupujem tih kiflica za narednih pet... :confused: minuta :rotf:
 

Back
Top