Omiljena pekara u Kraljevu?

Ana je dobra za đevrek i burek sa pečurkama.
Dada za lisnatu pletenicu i burek sa spanaćem.
Mirage za perece.
Korni za burek sa mesom.
Proleće za kifle.
Listi dodajem Unikus M za potkovice.:mrgreen:
Mali update:
-Dada je trenutno u Ratini preko puta OŠ i zove se valjda Verona.Nikako da svratim iako mi je više puta bila usput.
-Unikus M je zatvoren.Čačanski PONS ima dobre potkovice i lisnate pletenice(barem u Čačku,nisam probao ovde).
-Pekara sa desne strane pre rampe kod bolnice(zaboravio sam kako se zove)ima fenomenalne projarice,u životu nisam probao ukusnije!
-Mladi radnik ima dobar burek sa spanaćem,kao i pitu s mesom koju sam već pominjao.Cvetna pogača im je super,traje 4/5 dana opušteno.:mrgreen:

Ovde mi nedostaje krompiruša iz MAXI-a u BG-u,bio sam jako skeptičan dok je nisam probao...Još mi zapala vruća,direkt iz rerne.z:p
 
Mali update:
-Dada je trenutno u Ratini preko puta OŠ i zove se valjda Verona.Nikako da svratim iako mi je više puta bila usput.
-Unikus M je zatvoren.Čačanski PONS ima dobre potkovice i lisnate pletenice(barem u Čačku,nisam probao ovde).
-Pekara sa desne strane pre rampe kod bolnice(zaboravio sam kako se zove)ima fenomenalne projarice,u životu nisam probao ukusnije!
-Mladi radnik ima dobar burek sa spanaćem,kao i pitu s mesom koju sam već pominjao.Cvetna pogača im je super,traje 4/5 dana opušteno.:mrgreen:





Ovde mi nedostaje krompiruša iz MAXI-a u BG-u,bio sam jako skeptičan dok je nisam probao...Još mi zapala vruća,direkt iz rerne.z:p





"Даче" у задње време има фантастичан бурек са сиром! :zblesav:
 
Hvala, takođe, Lemi.

Ne mogu još uvek da prežalim Mrvicu, Zlatići nas samo bzvz navukoše, da bi na vrat, na nos zatvorili. Oduševljavali su me štapić sa kukuruzom, štapić sa lanom i savijačice sa krompirom i sa višnjama. I boranija klot im je bila fantazija. A cene, za ne poverovati.
 
Otvorio se Pelivan u Karađorđevoj na mestu bivšeg kafića Markoni,pre Ane i odma' do Havane.
Od 19h im je klopa upola cene a imaju i neku akciju valjda,4 bureka + 1l jogurta = 400 kinti.
Nisam još ništa probao,kada budem javljam utiske.
 
Da, videla u prolasku ka Interpak biošopu.

Apsolutno sam fascinirana kuvanim đevrekom iz Dada, ali im je američka pita razočarenje. Detetu se sviđa burek sa šunkom. A imaju i finih kolačića, recimo isti onaj mafin sa makom i čokoladnom glazurom, i po istoj ceni, kao u Mladom radniku.

Kad već pominjem dete, dečije porcije peciva imaju u Fastu, 50-tak-60 dinara za one slane varijante i taman za užinu, a uveče sniženje. I u S je uveče sniženje, a Mini pani su sad uglavnom kiflice.

Mrvica je zatvorena, šteta. Super su im bila i peciva i kuvana jela, boranija (naravno, klot) sa kajzericom i salatom nepunih 200. A tek savijačice sa višnjom, kako mi nedostaju... :(
 
Pons veliki ima kod AM i dalje, to im je dobra lokacija zbog škola u okolini. A kako se sad zove bivši Pelivan u Karađorđevoj? Znam da tu negde u kraju ima i neka Pčelica koja kupuje smrznuta ta peče Pons peciva, ali nisam sigurna gde i nisam bila.
 
Jedno upozorenje ko vodi računa o tome: kupim ne gledajući u prodavnici Mladi radnik lisnatu potkovicu, srećom, kući pročitam deklaraciju (inače bi me snašli dijareja, išialgija i još koješta) kad ono surutka! Neka, hvala, vraćam se na DonDon sa kremom ili jabuka-rolnice.
 

Back
Top