Brasil - Rio de Janeiro - Copacabana

Da bio sam 2 puta, iako zivim u sao paulu... rio je najgori grad u kom sam bio za zivota, a bio sam ih u mnogo... ono sto se videli na serijama, je zapravo i sve sto ima da se vidi.. zamaknes li 4 ulice paralelno sa kopakabanom, reizikujes da ti odskeku ruke i noge.
**** grad. fuj!!
 
Beli0135:
Da bio sam 2 puta, iako zivim u sao paulu... rio je najgori grad u kom sam bio za zivota, a bio sam ih u mnogo... ono sto se videli na serijama, je zapravo i sve sto ima da se vidi.. zamaknes li 4 ulice paralelno sa kopakabanom, reizikujes da ti odskeku ruke i noge.
* grad. fuj!!

ocigledno si bio vrlo kratko, jer rio nije samo kopakabana... Rio je fantastican grad!! 8)
 
Ja bih mozda u rio ako je dobro za zivot¿¿¿ Ja sam mesec dana u dominikani ali mi se ne svidja previse, tj razocarao sam se! Jer je rio siguran, slusam price kako nije ni malo bezbedan kada si beo ali ja nekako ne verujem u to??? Jer moze da se zapocne neki posao, tj jer ima sta da se radi? Naravno ne bih dolazio kao vecina nasih sa 300$ u dzepu. Kako je za sredjivanje papira, tj radne i boravisne dozvole??? Jer ima nekoga ovde ko zivi u brazilu zanima me dosta toga? Pozdrav za sve!
 
Dule,

Vidim da si odustao od Dominikane..........ja bih na tvom mestu ozbiljno razmotrio Chile ili Argentinu. Mislim da smo vec pre pricali o tome ali nije lose da se ponovi. Posto si ti biznismen ove dve varijante mogu biti interesantne za tebe bez obzira sto je Argenita trenutno u ekonomskom kolapsu, ne tako kao pre dve godine, ali se polako oporavljaju i jos uvek nije kasno da se kupe jeftine nekretnine iako cene polako rastu i vracaju se ne nekadasnji nivo. Chile je stabilan vec duze vreme, ekonomija u rastu, mislim da tamo nije lose. Obe zemlje imaju jaku industriju vina, posle francuza najveci izvoznici kvalitetnih vina u svetu, jako cenjeni. Eto jedna ideja. Gledao sam na nakim sajtovima, farme u Argentini sa sve vinogradima su smesno jeftini.

Ovo oko Brazila, nisam bio i tu ce ti ovi ljudi koji tamo zive vise reci, ali mislim da nije tako lako ni turistisku vizu dobiti a jos srediti papire za dalje, ......ne verujem da je bas pametna ideja zeniti se sa nekom brazilkom koju si upravo sreo samo radi papira, to rade i u DR i znas kako se to zavrsava, uvek lose po belce koji se upsute u tu avanturu, ne verujem da je bolji kraj ni u Brazilu. Sa druge strane, mislim da je Brazil jos opasniji od Dominikane sto se tice stope kriminala. Koliko sam ja upucen, a to ce me Beli0135 ispraviti ako gresim , Sao Paulo je grad sa najvecom stopom kriminala u Brazilu a na svetskoj lestvici je takodje veoma visoko. Treba i o tome razmisljati.

Dule, dobro razmisli, a ako te ove varijante za J. Ameiku interesuju, poslacu ti neke sajtove da pogledas. A ne bi bilo lose i da skoknes do tamo i sam se uveris u sve to.
 
Kad pogledas ni grad u kome zivis...nije narocito lep...covek se navikne i postane mu monotono...Bila sam na Tajlandu i sem kao turista iako vise volim egzoticna mesta ne verujem da bi mnogi bili odusevljeni da zive tamo...Mozda na 5 ili 10 godina...Ne vise...
Tako je i sa Brazilom,nisam bila, volela bih da posetim Rio i S.P.(imam prijatelja iz S.P) jer volim toplije krajeve...
 
Ne.. ja smatram da je Brazil najbolja zemlja na planeti. Meni licno, Rio se uopste ne svidja. Video sam ga iz obe perspektive, i ono sto je dobro, jako ga malo ima u odnosu na ono loshe.

Ima toliiiiiko drugih lepih gradova. Rio je samo popularan. Ali kako su krenuli da pljackaju, sakate i ubijaju turiste, to se vec menja, a tek ce da promeni.
"TIMES" je vec uputio upozorenje svojim gradjanima da ne idu u Rio...
Naravno, daleko je od toga kako "Times" pishe, ali se ja tamo uopste ne osecam lepo.
Thanks, but no thanks....
 

Back
Top