Stargate

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
112.974
Ako je neko pratio seriju i filmove i moze da mi malo pojasni neke stvari.

Koliko sam shvatio
Prvo je nastao film sa Kurt Raselom.

Posle je krenula serija koja je imala 10 sezona i sad dolazimo do dela koji mi nije jasan.

Primetio sam jos dve stvari.
Da je krenula serija Stargate Atlantis (4 sezone) i nasao sam dva filma
Stargate Ark Of Truth i Starate Continuum

Da li ti filmovi imaju neke veze sa serijama i ako ima sa kojom (SG1 ili Atlantis) i da li mogu da se gledaju nevezano od serija (posto atlantis jos nisam skinuo celu 4. sezonu) a i SG1 nemam jos skinutih svih 10 sezona :) ili je bolje da prvo odgledam serije pa onda filmove.
 
Hronologiju si pogodio... Preporucujem ti da prvo pogledas film sa Kurt Raselom sto si verovatno vec i uradio. Nakon toga mozes po izboru da gledas bilo koju seriju... SGA najvise lici na Star Trek DS9 i mozes da je gledas nezavisno od SG1. To je jedna od mojih omiljenih serija, a vec je pocela i peta sezona 2-3 epizode...

Sto se tice filmova Arku nemoj da gledas pre nego sto odgledas ceo SG1, jer je prakticno u njoj opisan kraj serije. Continuum jos nisam gledao tako da ne znam da li se moze gledati odvojeno od svega.
 
Mozez i Ark of truth i Continuum gledati odvojeno od serije, ali bi ipak bilo bolje da prvo pogledas seriju. Naravno ako si nestpljiv pa nemas vremena mozes ih pogledati jer ti filmovi dodju kao po 2 dobre epizode serije. U svakom slucaju da bi ti bilo jasnije o cemu se to u filmovima radi preporucujem prvo seriju...

Ne znam za Atlantis, nisam nista gledala, ali ako imalo lici na DS9 onda ce mi biti u samom vrhu mojih omiljenih serija...
 
SGA gledaj obavezno. Postavka je slicna kao DS9 - usamljena stanica, deleko od Zemlje, mala ali odabrana jedinica, okruzena neprijateljima - prosto ne moze da omane. A znam i devojke koje su je gledale i kojima se dopala.

Sto se tice Arke mislim da ne bi trebao da je gleda pre SG1, jer mu onda zadnje 2 sezone nece biti zanimljive kad ce vec znati kako se sve zavrsilo.
 
Meni bi svejedno bile zanimljive kako se god okrene ali je stvarno bolje da prvo odgleda SG1 pa tek onda filmove. Mada opet kazem nekoga moze zainteresovati serija kad pogleda film jer su radjeni na istom principu. Meni filmovi dodju kao produzene serije. A Ark of truth je definitivno bolji film, moje misljenje naravno, neizvesniji je od Continuuma, ali mi se oba svidjaju, to je ta prica i ekipa sa nekim izuzecima.

Bojim se da ce proci dosta vremena pre nego sto budem u mogucnosti da pocnem sa SGA...
 
Gledao sam i Continuum. Nije lose, vidi se da je ulozeno dosta novca, mada imam i dosta primedbi - Jack se suvise kratko pojavljuje u filmu, nema onog sto se cekalo kroz ceo film masovne bitke u svemiru sa negativcima i jos jedan nedostatak u odnosu na Arku - nema Morene Baccarin.:lol:
 
SgA s1 je isla paralelno sa SG 1 S7. Znaci najbolje bi bilo odgledati SG 1 do s7 pa onda paralelno kao sto je i emitovano. Naravno moze i bez toga ali je znatno bolje jer ima blagih crossovera.

Filmove gledati nakon SG1 (izuzev onog sa Kurt Raselom).
SG Universe pocinje odvojeno od svega i dodje nesto kao ST Voyager :) Naravno gledati nakon SG1 jer se pojavljuju Dzek,Danijel i neke spravice kojima su baratali u SG1. Nema veze ,za sada , Universe sa Atlantisom.

Atlantis nema film i ne planira se, nazalost, u blizoj buducnosti.
Jason Momoa aka Ronon Dex glumi Konana u novoj verziji koja se upravo snima
Deo ekipe iz SGA je snimio odlican crni humor A Dog's Breakfast (2007)

Senctuary je serija gde gostuje znacajan deo ekipe iz SG1/SGA
Amanda Tapping ima glavnu ulogu + scenaristi su tu. Na jesen ide treca sezona


Pominjana su i dva nastavka filma sa Kurt Raselom, bez veze sa serijama
 
Sad ide i treci spin off Stargate-a i zove se Stargate Universe. Najavljivali su ga kao BUM, nesto sasvim drugacije. Uskoro pocinje druga sezona i jedva cekam :D. Za sad se jos zahuhtava radnja, ali moram da priznam da serija obecava. Jeste drugacija dosta od prethodne dve (SG-1 i SGA) sto se vidi i po glumackoj ekipi.

http://www.imdb.com/title/tt1286039/

p.s sad sam videla da je spomenuta u postu gore :D
 
Ovaj film sa Kurt Raselom sam gledao jos davno davno..

Posto kazete da su SG1 i SGA nepovezane, skidam SGA sezonu 1 :) Toliko sam puta bacao pogled na TV-u kada su prikazivali serije ovog tipa ali nikad nisam seo da otpratim ni jednu celu..ali eto pocecu sada :)
 
Sad ide i treci spin off Stargate-a i zove se Stargate Universe. Najavljivali su ga kao BUM, nesto sasvim drugacije. Uskoro pocinje druga sezona i jedva cekam :D
Krece krajem septembra :) I ja jedva cekam mada iz prve nismo dobili mnogo.
Serija vise podseca na BSGalaktiku nego na ranije SG serijale

Posto kazete da su SG1 i SGA nepovezane, skidam SGA sezonu 1
SG Atlantis je isutreno odeljenje SG skole :) Odgledaj prvih 7 sezona SG1 pa onda gledaj paralelno ili isteraj do kraja SG1. U SGA ima par likova koji su bili epizodni junaci u SG1, a i sam kljuc za SGA je nesto sto pronadju u SG1

Skontao bi ti i bez toga sta i kako u SGA ali je lepse kada znas :)
 
Krece krajem septembra :) I ja jedva cekam mada iz prve nismo dobili mnogo.
Serija vise podseca na BSGalaktiku nego na ranije SG serijale


SG Atlantis je isutreno odeljenje SG skole :) Odgledaj prvih 7 sezona SG1 pa onda gledaj paralelno ili isteraj do kraja SG1. U SGA ima par likova koji su bili epizodni junaci u SG1, a i sam kljuc za SGA je nesto sto pronadju u SG1

Skontao bi ti i bez toga sta i kako u SGA ali je lepse kada znas :)

Battlestar Galactica je moja omiljena :D Kunem se u nju :D
 

Back
Top