Zastupanja interesa nacionalne zajednice Crnogoraca u Srbiji.

gradac5

Ističe se
Poruka
2.055
U NIŠU ODRŽANA PRESS KONFERENCIJA CRNOGORSKE PARTIJE
U Nišu je u četvrtak, 24.07. održana press konferencija i promocija Crnogorske Partije i njenih planova za učešće u političkom životu Srbije radi promovisanja i zastupanja interesa nacionalne zajednice Crnogoraca u Srbiji.
Glavna tema press konferencije je početak aktivnog djelovanja Crnogorske partije u Nišavskom i Topličkom okrugu osnivanjem Gradskih i Opštinskih odbora na Jugu Srbije.
Na medijski veoma posjećenoj press konferenciji promovisani su a zatim odgovarali na brojna pitanja: Miloš Paović, potpredsjednik partije koji je koordinator za Jug Srbije i povjerenik za opštinu Aleksinac, Dušica Nikolić povjerenik za grad Niš i Dušan Žugić povjerenik za opštinu Prokuplje.
Pored njih na presu su govorili i portparol Milena Vukotić i predsjednik Crnogorske partije Nenad Stevović koji je izmedju ostalog istakao:
„Po posljednjem popisu od 165 opština u Srbiji Crnogoraca nema samo u jednoj opštini,u Crnoj Travi. Zbog takve disperzije naša nacionalna zajednica je specifičnom položaju u odnosu na druge zajednice koje su uglavnom skoncentrisane na manjem, užem prostoru. I zato nam je važno da se Crnogorci politički organizuju u svakoj opštini u Srbiji gdje za tako nešto postoji mogućnost. I zato se borimo za decentralizaciju u okviru naše zajednice, i zato nam je jednako važan i Crnogorac iz Prokuplja, Kuršumlije, Kosjerića, Niša, sa juga Srbije i sjevera Vojvodine isto kao onaj iz Novog Sada ili iz Beograda.“

A KO ZASTUPA INTERESE NAS KOJI SMO IZ SRBIJE?
POSTOJI LI TAKVA PARTIJA?
 
ne vidim potrebu za tom vrstom partije, crnogorci koji zive u srbiji treba da se asimiluju orgaziciono i drustveno, a da istovremeno zadrze sve crnogorske osobenosti koje smatraju za potrebne. to je narodno, istorijsko i genetsko bogatstvo koje pokusavaju (eu i usa) da nam oduzmu.
taj ko hoce da `brani` drzavljane srbije od srbije malo se zhbo. ili je na delu ruzan scenario.
posto je cg odvojena drzava logicno je da u sledecim decenijama nece biti onolikog priliva ljudi iz cg, kao ni onolikog broja istih na rukovodecim mestima pa i najvisim. ne bih zbog toga bio nestrpljiv i napadao sadasnje drzavljane srbije poreklom iz cg.
svi u cg su nasi kakvi su da su.
 
Slusaj, kada bih ja dosao za predsednika Srbije, ili bilo koji covek iz Srbije poreklom iz nekog qrcevog plemena, nasli bi mu da je poreklom odozdo, i bio bi Crnogorac koji terorise Srbiju :whistling:

po ovome ispadosmo da smo svi mi crnogorci.
pa kad smo svi mi crnogorci, sto mi ne vladamo kod vas nego je obrnuto i sto ne zivimo svi u jednoj drzavi koja bi se zvala....../eto dajte dajte vi predlog/?
ispadosmo mi srbi mohikanci.
260 000 crnogoraca u srbiji po jednom od poslednjih popisa ima, a ne 5000 000 kako bi neki crnogorci hteli da predstave a sve u cilju dalje dominacije.
crna gora je samostalna, a srbija?
 
po ovome ispadosmo da smo svi mi crnogorci.
pa kad smo svi mi crnogorci, sto mi ne vladamo kod vas nego je obrnuto i sto ne zivimo svi u jednoj drzavi koja bi se zvala....../eto dajte dajte vi predlog/?
ispadosmo mi srbi mohikanci.
260 000 crnogoraca u srbiji po jednom od poslednjih popisa ima, a ne 5000 000 kako bi neki crnogorci hteli da predstave a sve u cilju dalje dominacije.
crna gora je samostalna, a srbija?

Je l to Gradac, najchistija reka Srbije iz VA? :)

Pa Srbi su na sve strane, Srbi vladali Crnom Gorom vekovima. Crna Gora se pominje prvi put u XV ili XVI veku, do tada to je bila Zeta/Duklja, teritorija srednjevekovne Srbije. Ne vidim problem, ako je neko drzavljanin Srbije a poreklom odozdo, da izbori poziciju ovde :whistling:

Ti Crnogorci, koji se kobejagi udruzuju, prave magarce od sebe. Isto kad bi se mi Valjevci udruzili, i sabirali se po drugim gradovima gde nas ima, da bi se lakshe dochepali vlasti :whistling:
 
Je l to Gradac, najchistija reka Srbije iz VA? :)

Pa Srbi su na sve strane, Srbi vladali Crnom Gorom vekovima. Crna Gora se pominje prvi put u XV ili XVI veku, do tada to je bila Zeta/Duklja, teritorija srednjevekovne Srbije. Ne vidim problem, ako je neko drzavljanin Srbije a poreklom odozdo, da izbori poziciju ovde :whistling:

Ti Crnogorci, koji se kobejagi udruzuju, prave magarce od sebe. Isto kad bi se mi Valjevci udruzili, i sabirali se po drugim gradovima gde nas ima, da bi se lakshe dochepali vlasti :whistling:
Pa nemoj tako Druze...
Nece biti bas tako. I sam znas da su ljudi iz Crne Gore utemeljili neke gradice pored Valjeva :D
 

Back
Top