GRB DRZAVNE ZAJEDNICE

  • Začetnik teme XXL SRBIN
  • Datum pokretanja
Pa,za grb Srbije nece biti problema.
A "liberal" ce malo sacekati sa njihovim grbom.Ne zbog Srba toliko,koliko zbog g-dina Dinoshe...
Mozda siptari imaju primedbu i na grb (kao sto imaju na himnu).Jer,oni CG ne "osecaju svojom majkom" :wink:

Meni je i sadasnji grb u redu,mada nisam neki "heraldicar", ali bih zastavu menjao u srpsku trobojku(al'ne lezi vraze,problem - tamno ili svetlo plava boja!).

Moze ?
 
Oko grba Srbije ne bi trebalo da bude rasprava, ali ja ne delim Arhangelov optimizam... Mislim da ce se (kao i po pitanju himne) naci oni koji ce u tradicionalnom srpskom grbu iznaci nesto sto nekoga "anatemise" ili "diskriminise"...
Sto se grba drzavne zajednice tice, mislim da je sadasnje resenje najsrecnija kombinacija tradicionalnih simbola obe drzave clanice. Mozda mu je potrebna jedino nesto drugacija stilizacija...
Mnogo bitnije od simbola SCG medjutim jeste da sama Srbija konacno povrati svoja znamenja.
 
Arhangel iz NS:
Pa,za grb Srbije nece biti problema.
A "liberal" ce malo sacekati sa njihovim grbom.Ne zbog Srba toliko,koliko zbog g-dina Dinoshe...
Mozda siptari imaju primedbu i na grb (kao sto imaju na himnu).Jer,oni CG ne "osecaju svojom majkom" :wink:

Meni je i sadasnji grb u redu,mada nisam neki "heraldicar", ali bih zastavu menjao u srpsku trobojku(al'ne lezi vraze,problem - tamno ili svetlo plava boja!).

Moze ?

Crvena zastava sa bijelim krstashem.
Dvoglavi orao sa lavom u grudima
´´Oj svijetla majska zoro, majko nasa Crna Goro´´
 
Liberal,promasio si temu,trazi se grb SCG a ne CG.

I zasto boldiras "majko" ? Zar ne znas da su Siptari osporili bas to. Oni hoce da bude "kuco" umesto "majko" .

E jesi informisan kao da zivis u Zimbabveu.

Meni sadasnji grb nije los.
 
dr.:
Liberal,promasio si temu,trazi se grb SCG a ne CG.

I zasto boldiras "majko" ? Zar ne znas da su Siptari osporili bas to. Oni hoce da bude "kuco" umesto "majko" .

E jesi informisan kao da zivis u Zimbabveu.

Meni sadasnji grb nije los.

zato sam i potamnio to MAJKO da se zna, kuco nasa ne stima nije lijepo kom ne odgovara ne mora da slusa.
a sto se tice zajednickog grba dobar je ovaj sadasnji nek potraje jos ovo malo sto sad petljat oko toga kad to blage veze.
 
zato sam i potamnio to MAJKO da se zna, kuco nasa ne stima nije lijepo kom ne odgovara ne mora da slusa.
a sto se tice zajednickog grba dobar je ovaj sadasnji nek potraje jos ovo malo sto sad petljat oko toga kad to blage veze.[/quote]


Pa to hoces ti,al nece Dinosha.A sta mislis,ko je jaci politicki:TI ili Dinosha? Aj u neki PIPER da ce biti po Dinoshinom,a?
 
DON:
zato sam i potamnio to MAJKO da se zna, kuco nasa ne stima nije lijepo kom ne odgovara ne mora da slusa.
a sto se tice zajednickog grba dobar je ovaj sadasnji nek potraje jos ovo malo sto sad petljat oko toga kad to blage veze.


Pa to hoces ti,al nece Dinosha.A sta mislis,ko je jaci politicki:TI ili Dinosha? Aj u neki PIPER da ce biti po Dinoshinom,a?[/quote]

Hm, nebi me svega mi zacudilo ako i promijene majku u kucu.
 
Narod koji se poziva na stoletnu tradiciju ne bi trebalo da smislja kakvu novu himnu, bilo da ona pominje majku ili kucu.
Nisam protivnik crnogorske nezavisnosti. Naprotiv. Ali osmisljeno i takticko rasrbljavanje Crne Gore presedan je u istoriji jednog evropskog naroda. To je isto kao kada bi Austrijanci poricali svoje nemacke korene...
 
Prvo ime drzavne zajednice Srbija i Crna Gora bi trebalo promeniti u Srbija tj. u Kraljevina Srbija! Jer ovako to mnogo rogobatno zvuci. A takodje, ja ne vidim neki prikladniji nacin za imenovanje drzave u kojoj se nalaze danasnja Srbija i danasnja Crna Gora i u kojoj vecinski zivi srpski narod!

Zastava bi trebalo da bude srpska trobojka (bez prelivanja "plavetne" boje u plavu), kao narodna. Ista trobojka sa drzavnim grbom bi trebalo da bude drzavna zastava. A Crkvena zastava treba da ostane kakva je i danas, znaci ista trobojka sa zlatnim krstom i ocilima!

Ako bi razum pobedio, grb bi trebalo da bude grb Kraljevine Srbije sa Krunom Nemanjica, plastom, belim dvoglavim orlom i ocilima!

Himna, naravno Boze Pravde!

I malo pojasnjenje: Grb danasnje Crne Gore sa dvoglavim orlom i lavovima nije drzavni, vec porodicni grb dinastije Petrovica!
Barjak krstas, takodje nije drzavna zastava, vec jedna od zastava Srpske Pravoslavne Crkve!
 
aleks1:
Prvo ime drzavne zajednice Srbija i Crna Gora bi trebalo promeniti u Srbija tj. u Kraljevina Srbija! Jer ovako to mnogo rogobatno zvuci. A takodje, ja ne vidim neki prikladniji nacin za imenovanje drzave u kojoj se nalaze danasnja Srbija i danasnja Crna Gora i u kojoj vecinski zivi srpski narod!

Zastava bi trebalo da bude srpska trobojka (bez prelivanja "plavetne" boje u plavu), kao narodna. Ista trobojka sa drzavnim grbom bi trebalo da bude drzavna zastava. A Crkvena zastava treba da ostane kakva je i danas, znaci ista trobojka sa zlatnim krstom i ocilima!

Ako bi razum pobedio, grb bi trebalo da bude grb Kraljevine Srbije sa Krunom Nemanjica, plastom, belim dvoglavim orlom i ocilima!

Himna, naravno Boze Pravde!

I malo pojasnjenje: Grb danasnje Crne Gore sa dvoglavim orlom i lavovima nije drzavni, vec porodicni grb dinastije Petrovica!
Barjak krstas, takodje nije drzavna zastava, vec jedna od zastava Srpske Pravoslavne Crkve!

Ili si mozda htio da kazes Velika Srbija!!!
 
Liberal:
Ili si mozda htio da kazes Velika Srbija!!!

Mislim da je to mislio...:P
ALi ja vec imam grb i ostali me ne zanimaju..,.:P

grb_vojvodine_velika.jpg
 
AxeZ:
Liberal:
Ili si mozda htio da kazes Velika Srbija!!!

Mislim da je to mislio...:P
ALi ja vec imam grb i ostali me ne zanimaju..,.:P

grb_vojvodine_velika.jpg

Ovo nije grb Vojvodine. Posto se razumem u heraldiku mogu o tome da govorim.

To je vestacki spoj tri grba madjarskih zupanija Srema, Banata i Backe.

Vojvodina ima svoju SRPSKU heraldiku jos iz doba Habsburske monarhije, sa nacionalnim simbolima Srba. Ne trebaju Vojvodini simboli madjarske drzave odnosno njenih lokalnih teritorija!

A ti ako si takav manup i imas "svoj grb" zabavi se malo heraldickom prosloscu srpske Vojvodine i ne lupetaj ovde!
 
wade:
Ovo nije grb Vojvodine. Posto se razumem u heraldiku mogu o tome da govorim.

To je vestacki spoj tri grba madjarskih zupanija Srema, Banata i Backe.

Ovo je zvanican grb, donet od zvanicnih organa AP Vojvodine, njene skupstine. A ti mozes da ga duvas.

Vojvodina ima svoju SRPSKU heraldiku jos iz doba Habsburske monarhije, sa nacionalnim simbolima Srba. Ne trebaju Vojvodini simboli madjarske drzave odnosno njenih lokalnih teritorija!

Hehe, eto, opet pocinje baljezganje o srpstvu, srBstvu i ostalim glupostima.
Vojvodina nije srpska, madjarska ili sta ti ja znam cija. Ona pri[pada ljudima koji zive u njoj, gradjanima Vojvodine. A ako vec spominjes habsbursku monarhiju onda ti je poznato da su Srbi u njoj u okviru Vojvodine cinili manje od trecine stanovnistva. Zato idi obrisi nos i mani se preseravanja

A ti ako si takav manup i imas "svoj grb" zabavi se malo heraldickom prosloscu srpske Vojvodine i ne lupetaj ovde!

Samo jedno pitanje...a oklen si ti?
 
Prvo ne prihvatam da neznanje i ignorantnost meni stavlja u usta nesto sto nisam rekao. To imputiranje ti je verovatno ostalo iz komunistickih i slobistickih vremena. Tako sa mnom ne moze da se razgovara.

Ako time odakle sam zelis da me diskvalifikujes, to nece biti tako lako posto, o heraldici znam vise nego ti, baba mi je iz Banata tj. iz Kikinde, odlazio sam cesto u Vojvodinu i to cinim i dalje, narocito zato sto volim ljude i mentalitet.

Postoji grb Vojvodine jos iz doba njenog stvaranja kao autonomne oblasti, priznat i usvojen od strane beckog Dvora. Takodje postoji i stilizovani grb Habsburskog Cara i Kralja, koji se neznatno razlikuje od Grba Knezevine i Kraljevine Srbije (dvoglavi orao sa krunom, stitom i ocilima), koji simbolizuje Habsburskog Cara, kao vladara Srba, koji su po brojnosti cinili treci narod u okviru Carstva.

Od tog grba je nastao Grb Vojvodine, koji jedini moze da nosi taj naziv i koji je vazio do sloma Austrougarske monarhije.

Samo nasli su se komunisti u Vojvodini, koji ne vide dalje od Kumrovca i Jajca, pa tu cinjenicu prenebregavaju. Necu mnogo da govorim i o etimologiji, smislu i nacionalno politickom domasaju pojma Vojvodina, a narocito ne u svetlu privilegija proklamovanih od strane beckog Dvora.

Srpska gradjanska klasa, koja je zivela u Austrougarskoj (Vojvodini) je najzasluznija za moderne vrednosti i stremljenja nase nacije. Oni su bili nosilac evropskih ideja, koje ja i dan danas sledim. To je gradjanska klasa potpuno ravnopravna sa drugim gradjanskim klasama najrazvijenijih evropskih nacionalnih burzoaskih drzava... Ti ljudi su uspeli da se izbore za autonomiju, koju su obelezavali svojim grbom, autonomiju ne od Srba, nego za Srbe! Danas se ona, iako legitimna i pozeljna, izrodila u autonomiju od odnosno protiv Srba, sto je najblaze receno zacudjujuce. Pogledajte uredjene evropske drzave, npr. Spaniju, gde eksperimenti ovakve vrste ne prolaze.

Meni smeta grb Vojvodine koji je usvojen, zato sto je protivprirodan, jer Vojvodina ima svoj grb (sa stitom i ocilima), zato sto predstavlja MADJARSKU heraldiku (iz vremena posle 1867. i podele Carstva na madjarske i austrijske zemlje i priznanja titule madjarskog kralja Habsburgovcima), smeta mi zato sto je lose spojen, zato sto je nametnut, zato sto ga je izabrala skupstina, koja se ne odlikuje demokratskom legitimnoscu, zato sto izaziva gnev radikalnih, isfrustriranih i ekstremnih elemenata, zato sto niko ko ga je donosio nije konsultovao strucnjake iz oblasti heraldike..... ZATO STO NE VALJA I ZATO STO JE RUZAN!

Ovo su samo neke od mana, koje moraju da dovedu do promene grba AP Vojvodine (odnosno pravilnije to je grb Srema, Banata i Backe, spojen na cudan nacin). Ovakav grb madjarskih zupanija nije nikakda bio prepoznat kao grb Vojvodine, za razliku od Grba Vojvodine, koji je promovisan od strane beckog Dvora.

Ne bezite od heraldickog nasledja, narocito ne od nacionalnih, jer ispadate smesni u civilizovanom svetu.

STO JE NACIONALNO, NE MORA DA BUDE NACIONALISTICKO I SOVINISTICKO! Proglasis li me za sovinistu, znacu koliko si smesan. Vec se heraldicka javnost u svetu smeje vasim vratolomijama.

Srbi u Vojvodini nisu cinili trecinu stanovnistva, dugo ponavljana laz, moze da ti zazvuci kao istina. Podaci su potpuno suprotni, Srbi su bili treci narod u Austrougarskom Carstvu, sa velikim privilegijama priznatim od strane niza careva.

Vojvodina je srpska, ksenofobu, zato sto je nastala i zivela kao srpska. O komunizmu ne zelim da pricam, jer je to najretrogradniji period nase proslosti. Naziv Vojvodina, podrazumeva srpskog Vojvodu (iz porodice Brankovic) i podrazumeva privilegije i autonomiju Srba.

Tebi ako se to ne svidja, ti izmisli drugi naziv za Vojvodinu i tada manipulisi. Poceli ste od izmisljenog grba, a trebalo je da vratite stari, zastavu izaberite kakvu zelite (ali u okviru teritorijalne veksilologije drzave u kojoj se Vojvodina nalazi), dok himnu da birate ne mozete. To se u Evropi vec ne radi. Mozda se ugledate na Afriku...

Zar ovolika ksenofobija, srbofobija i mizantropija...
Strasno.

Posto te zanima i oklen sam...vrlo sam blizu, sedamdesetak kilometara od Srpske Atine. Iz srca prestonog grada.

Glupostima se rukovodis decko! To je lose.
 
wade:
Ako time odakle sam zelis da me diskvalifikujes, to nece biti tako lako posto, o heraldici znam vise nego ti, baba mi je iz Banata tj. iz Kikinde, odlazio sam cesto u Vojvodinu i to cinim i dalje, narocito zato sto volim ljude i mentalitet.

Samo ova jedna sitnica. "Dolazis" u Vojvodinu. Znaci palamudis sa strane i odredjujes meni kako cu ja ziveti...itd.
Cela ova predstava o heraldici mi ne vredi ni pisljiva boba jer nemas ama bas nikakvog moralnog prava da diskutujes o Vojvodini jer jednostavno nisi iz Vojvodine. Tvoja baba me ne zanima.
 
AxeZ:
wade:
Ako time odakle sam zelis da me diskvalifikujes, to nece biti tako lako posto, o heraldici znam vise nego ti, baba mi je iz Banata tj. iz Kikinde, odlazio sam cesto u Vojvodinu i to cinim i dalje, narocito zato sto volim ljude i mentalitet.

Samo ova jedna sitnica. "Dolazis" u Vojvodinu. Znaci palamudis sa strane i odredjujes meni kako cu ja ziveti...itd.
Cela ova predstava o heraldici mi ne vredi ni pisljiva boba jer nemas ama bas nikakvog moralnog prava da diskutujes o Vojvodini jer jednostavno nisi iz Vojvodine. Tvoja baba me ne zanima.

Nemoj tako AxeZ znas da su oni vazda u pravu, oni komanduju sa svima nama jer mi ne umjemo da zivimo bez njih smrc smrc :lol: :twisted:
 
Stvarno ne razumem na koji nacin ovde ljudi komuniciraju.
Tema je GRB SCG , a ne "zelje, cestitke i pozdravi".
Axez zakuva stvar (ne znam sta mu to treba ) pa kad dobije kulturan i argumentovan odgovor, umesto na slican nacin, on odgovara u stilu " necu vise da se igram,odo' ja kuci".
Da ne spominjem ono "nisi iz Vojvodine - ne mozes da pricas o njoj". Svasta...Pa, ja nisam sa Kosmeta , znaci ne treba da imam nikakvo misljenje na tu temu ?
A jos kad "liberal" pocne da te brani, znaj da si sigurno na pogresnom putu.

Sadasnji grb SCG ne treba menjati. Ima vremena za to ako se razidjemo.

P.S. Wade, svaka ti cast ali sa ljudima koji ne znaju i koji ne zele da nauce, ne vredi trositi vreme
 
AxeZ:
Samo ova jedna sitnica. "Dolazis" u Vojvodinu. Znaci palamudis sa strane i odredjujes meni kako cu ja ziveti...itd.
Cela ova predstava o heraldici mi ne vredi ni pisljiva boba jer nemas ama bas nikakvog moralnog prava da diskutujes o Vojvodini jer jednostavno nisi iz Vojvodine. Tvoja baba me ne zanima.

E OVAKO GOVORI PRAVI DEMOKRATA IZ SRCA "EVROPSKE REGIJE"!

BARABO JEDNA TAKO SE NE RAZGOVARA SA LJUDIMA KOJI RAZLICITO RAZMISLJAJU!

TI NISI IZ VOJVODINE 100%, JER TAKAV GOVOR NISI TAMO MOGAO DA NAUCIS!
 
Arhangel NS:
Axez zakuva stvar (ne znam sta mu to treba ) pa kad dobije kulturan i argumentovan odgovor, umesto na slican nacin, on odgovara u stilu " necu vise da se igram,odo' ja kuci".


Pazi, pazi....a sta ja to zakuvavam.
Pre svega gde si ti to video kulturan i argumentovan odgovor. ja vidim samo obicne besmislice pune neistina koje serviraju nacionalisti i ostali koji su po zanimanju "srbi".
Meni je jasno da srbijancima nikako ne odgovara bilo kakva inicijativa koja dolazi iz Vojvodine a pogotovo ne nesto kao sto je grb ili zastava jer im se kosa dize na glavi na pomisao da je to pocetak kraja njihove kontrole nad Vojvodinom i njenim resursima. Zastava i grb je ovde najmanje bitna stavka, u principu je i nebitno da li postoji ili ne postoji i jedno i drugo ali je pocetak oznacavanja jednog zaokruzivanja Vojvodine kao jednog subjektiviteta nasuprot nekim teznjama pogotovo u poslednje vreme o potpunom ukidanju Vojvodine koju propagiraju smradikali i dss.

Da ne spominjem ono "nisi iz Vojvodine - ne mozes da pricas o njoj". Svasta...Pa, ja nisam sa Kosmeta , znaci ne treba da imam nikakvo misljenje na tu temu ?

Nikom ja ne branim da ima misljenje o ovome ili onome...ali da meni neko odredjuje kako ce se uredjivati neke stvari u Vojvodini a on sam nije iz Vojvodine je vrhunac podlosti da ne govorim cinizma. Nek on gleda u svoj tanjir.
 

Back
Top