GRAĐANSKI NACIZAM

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Ako bolujete od opstipacije (srpski: zatvor), obavezno ovih dana prebacite na TV B92. Garantujem da će vas „proterati" posle najviše pet minuta gledanja specijalnog programa o hapšenju Radovana Karadžića




Nije smešno, stvar je više nego ozbiljna. Tolika količina mržnje, pristrasnosti i ostrašćenosti odavno nije viđena u srpskim medijima. Televizijski jurišnici Verana Matića već su, mnogo pre Haškog tribunala, osudili Radovana. Oni, vatrenije i tendencioznije od muslimansko-bosanskih i hrvatskih medija, izveštavaju o „nebrojenim srpskim zločinima u BiH", a zločin u Srebrenici, bez ikakve presude, opisuju kao genocid.
Mislim, neću ja ovde da branim Radovana Karadžića. Nisam ja fan njegove ratne politike, ali moram da dignem svoj glas protiv sveopšte mrziteljsko-gebelsističke hajke koja se ovih dana vodi u šifrovanim srpskim medijima. Moram da se usprotivim medijskoj politici koja presuđuje bez presude i koja na oltaru svoje „evropejske ideologije" žrtvuje kolektivnu sudbinu Srba i Srbije.
Ovde je, ljudi moji, na delu čist „građanski nacizam". Ovde se u ime neke imaginarne evropske perspektive prećutkuju ogromne nepravde, ovde se u ime prazne priče o ljudskim pravima pristaje na najstrašnija poniženja. Eto, na primer, naši vajni „građanski nacisti" ne vide ništa čudno u skandaloznoj odluci međunarodne zajednice (čitaj Vašingtona i Brisela) da se porodici Karadžić ne dozvoli da pređe Drinu i vidi Radovana u pritvoru Specijalnog suda (!?!). Naprotiv, šifrovani mediji opravdavaju tu užasavajuću, monstruoznu odluku Miroslava Lajčaka.
Aman, zaman, ljudi moji, pa to ni Hitler i Staljin nisu radili! Pa, i Herman Gering je u zatvoru u Nirnbergu imao pravo da vidi svoju porodicu. Pa, i onaj serijski ubica što je prošlog meseca pogubljen u Teksasu imao je pravo da redovno viđa svoju familiju. Za sve, dakle, može, ali ne i za Radovana Karadžića, ne i za bivšeg predsednika Republike Srpske. Zašto, pobogu? Šta to treba da znači? Šta osim novog poniženja i šta osim još jednog dokaza da su Srbi poslednje parije Novog svetskog poretka, koji su odavno stavljeni izvan zakona?!
Ali, ipak, najstrašnija jeste činjenica da skoro niko od srpskih medija, niko od viđenih intelektualaca još nije podigao svoj glas protiv ove jezive, nezapamćene nepravde. U šta smo se to, ljudi moji, svi zajedno pretvorili? Zar su nas toliko ubili u pojam?!

Dragan J. Vučićević: DOSTA ZLOČINA!
http://www.pressonline.rs/page/column/sr.html?view=story&id=42555&sectionId=57&seriesId=34
 
demokratska dogma je u pitanju
cuvari demokratske vecite vatre ne smeju da dozvole ni najmanju sumnju u uspeh demikratskog preduzeca, cim clanovi pocnu da razmisljaju ode mas u propast (carevo novo odelo).
zato se po oprobanom univerzalnom nacinu komunistickoamerickovelikobratovskom salju putem b92 partijske instrukcije u bazu i narod, da baza i narod dobije uputstvo sta treba da misli.
naravno onima koji nisu zombirani b92 deluje karikaturalno, beznacajno i stetno.

free serbia
 
Vrlo lep i tacan tekst.
Ja bih dodala jos i "gradjanski fasizam"...!
Jer, pored silnih "ljudskih prava", pogotovu od 2000-te, ostade samo mrtvo slovo na papiru.
To samo znaci da drzava nesto "muti" oko Radovana Karadzica, cim ne dozvoljava posetu najblizih.
I tacno, u ime koje i cije Evrope treba da se odricemo najosnovnije ljudske humanosti, zvane "ljudska prava"? Pa zar upravo ta Evropa ne insistira na njima?
I tu opet (i opet) dolazimo do pocetne tacke sustinskih odnosa Evrope prema Srbiji - politike ( i prakse) dvostrukih arsina...
 
nije kasno da se na radovana primeni zakon koji se odnosi na bivse predsednike, pensija, obezbedjenje, kancelarija, predavanja, pocasti....

kako oni njega danas tretiraju kao bivseg predsednika, tako treba i njih sutra kad ne budu na vlasti, reciprocitet kao osnovni princip u politici
 
A sve one godine sto se skrivao, dok su mu milu porodicu ispitivali gde je, to nikom nista. Sad ste digli dreku kako mu se uskracuje vidjenje porodice. Jao samo nam jos i ona treba da kuka i izaziva emocije polupismenih .
 
Kakvom polovinom?
Misliš većinom? :mrgreen:

vecina, nemo da me zasmejavas.
koliko ds ima procenata? i kolko je to glasaca od isaslih a koliko od celog spiska, a koliko od ukupnog broja stanovnika?

nikad i nece imati vise

u busu stoji dizelas na vratima. prilazi neduzni prolaznik i obraca se `izvinite ja bih sisho` odgovara onaj ` pa sishi`!
 

Back
Top