Krivična prijava protiv Slavice Đukić Dejanović

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Radikali su juče, na svojoj press konferenciji, objavili da podižu krivičnu prijavu protiv predsednika parlamenta, Slavice Đukić Dejanović, zbog zloupotrebe službenog položaja i kršenja Ustava.

Oni je terete da je učinila krivično delo kada je na svoju ruku, bez konsultacija sa predsednicima poslaničkih grupa, a po nalogu Borisa Tadića, prekinula sednicu skupštine, neprirodnom pauzom od dve sedmice.

Njihovo tumačenje je da je ta pauza data iz razloga da se u prenosima sa skupštinske govornice ne bi čule reakcije opozicije na hapšenje Radovana Karadžića, a ne zbog njene tvrdnje da opozicija vrši opstrukciju rada parlamenta.

Da podsetim, predsednik skupštine je u ponedeljak, posle svega 20 minuta zasedanja dala pauzu od dve sedmice.
To je obrazložila, nadom da će se u tom periodu ohladiti glave opozicionim poslanicima i da će shvatiti da ne treba da stalno koriste reklamiranje povrede poslovnika, sprečavajući tako normalan rad skupštine.

Radikali tvrde da u tih 20 minuta nisu nijednom reklamirali poslovnik.

Moje je mišljenje da, naravno, Slavici neće faliti ni dlaka sa glave, jer mi ni nemamo sudstvo, a kamo li da je nezavisno. Ono što se kod nas zove sudstvo je, u stvari, uvek servis vladajućih struktura.

Ali, ostaće da joj visi nad glavom da je zloupotrebila položaj, kako bi sprečila da se protiv njene i stranaka iz njene koalicije čuje ružna reč.
Prvenstveno, da bi sprečila da njena stranka ne ostane bez glasača, jer je svima jasno da bi radikali iskoristili ovo hapšenja da socijalistima preuzmu sve, i ovako razočarane, birače.
 
A sta su radili 4 dana pre toga?
:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:

Reklamirali povredu bar 1.523.432.445 puta...
I jos posle prekida sednice se hvalili kako idu na odmor, letovanje, kako su naterali vlast da odstupi.....
:rotf::rotf:

Koliko su jadni....

Pa, što nije tada proglasila pauzu?

Ne kažem da ne razumem njenu potrebu da to uradi, ali neka nas ne laže da je to zbog "nedoličnog" ponašanja opozicije.
Ona je zaboravila da ovo više nije vreme njenog Slobe kad je narod glup i naivan gutao svakakve laži.
 
Nije bilo posle 20, nego posle 35 minuta...a povredu poslovnika su reklamirali i smarali ovi iz DSS-a tog dana.
Potezi ochajnika.

E, tih +15 minuta je vadi. Onda se izvinjavam (al' u kyrcu).

Ne misliš li da je možda njen potez potez očajnika? Samo njena stranka je mogla imati štete od nastavka zasedanja na kome bi se pričalo o hapšenju Radovana.

Žuti i njima bliski su po tom pitanju opušteni. Oni su se ionako i ranije zalagali za to i sa takvom politikom dobili podršku koju imaju. Znači, radikali sa pričom o hapšenju njima ne bi mogli naneti, ama baš nikakvu, štetu.
 
Pa, što nije tada proglasila pauzu?

Ne kažem da ne razumem njenu potrebu da to uradi, ali neka nas ne laže da je to zbog "nedoličnog" ponašanja opozicije.
Ona je zaboravila da ovo više nije vreme njenog Slobe kad je narod glup i naivan gutao svakakve laži.
A inace atmosfera u skupstini je bila radna do mojega...

Zvala je sefove poslanickih grupa na dogovor da se prekine opstrukcija nekoliko puta.
Nisu ispostovali, vec su svaki dan najavljivali nove opstrukcije za nastavak zasedanja, i utrkivali se ko ce da bude veci mangup u tome. Te mi cemo da im pokazemo, te mi cemo ovo, te mi cemo ono....
I sad ona kriva za sve, a ovi sto su se majmunisali nisu?
Ajde, ajde...

Ovo su samo potezi ocajnika.
I ovo, i napad na RTS, i najavljeni miting "zbog Karadzica"....:whistling:
 
E, tih +15 minuta je vadi. Onda se izvinjavam (al' u kyrcu).

Ne misliš li da je možda njen potez potez očajnika? Samo njena stranka je mogla imati štete od nastavka zasedanja na kome bi se pričalo o hapšenju Radovana.

Žuti i njima bliski su po tom pitanju opušteni. Oni su se ionako i ranije zalagali za to i sa takvom politikom dobili podršku koju imaju. Znači, radikali sa pričom o hapšenju njima ne bi mogli naneti, ama baš nikakvu, štetu.

A mislis da kradikali i ssovci nece trubeti o tome i kada se nastavi skupstina?:think:

I mislis da samo hapsenje nije SPS-u nanelo stetu? Dacic je na celu MUP-a inace.
 
A mislis da kradikali i ssovci nece trubeti o tome i kada se nastavi skupstina?:think:

I mislis da samo hapsenje nije SPS-u nanelo stetu? Dacic je na celu MUP-a inace.

Pa, i ja tako mislim. Ali, ona se, očigledno, nada da će do nastavka zasedanja da se slegne prašina i da će u međuvremenu smutljivi Ivica da smisli neki trik kojim bi pokazao da oni sa tim hapšenjem nemaju nikakve veze.

Nemoj mi reći da si uverenja da će bilo kolika pauza da utiče na to da opozicija ne nastavi sa reklamiranjem poslovnika.
Ja, baš naprotiv, mislim da će to da nastave da rade još odlučnije.
 
Pa, i ja tako mislim. Ali, ona se, očigledno, nada da će do nastavka zasedanja da se slegne prašina i da će u međuvremenu smutljivi Ivica da smisli neki trik kojim bi pokazao da oni sa tim hapšenjem nemaju nikakve veze.

Nemoj mi reći da si uverenja da će bilo kolika pauza da utiče na to da opozicija ne nastavi sa reklamiranjem poslovnika.
Ja, baš naprotiv, mislim da će to da nastave da rade još odlučnije.

A mislis da ce da ih puste da to rade naredne 4 godine, do sledecih izbora?
Sto su se igrali to im je.
I mislis da ce opet da prekidaju kad dodje do sledeceg hapsenja?
I kako ce onda da se vadi SPS?
Vidis sta kaze Slavica
- I kada smo nedavno na Glavnom odboru odlučivali i koaliciji sa DS imali smo na umu da nas čeka taj teški haški zadatak - nastavlja potpredsednica socijalista. - Vreme će pokazati jesmo li bili u pravu, ali ne mislim da se birači u Srbiji opredeljuju za političke opcije u zavisnosti od njihovog odnosa prema Hagu. Ne birnem za naš rejting, jer će na kraju da prevagnu naši rezultati u vladi.
Nisu toliki mentoli pa da ne znaju sta ih ceka u koaliciji sa DS-om( Hag ).

Pusti te radikalske price za jednokratnu upotrebu.
 
Donosenjem novog poslovnika gde ce se spreciti zloupotreba istog. Nista lakse.

A, da li ti znaš koja je procedura donošenja novog poslovnika?

Već sam, pre koji dan, to objašnjavao Al Bundyju, al' 'ajde...

Treba da se predloži dopuna i izmena dnevnog reda, pa da se o tome raspravlja, pa da se usvoji glasanjem većine poslanika.
Zatim, kada se dođe do te tačke dnevnog reda vodi se rasprava u načelu, pa o pojedinostima, pa se usvaja glasanjem. E, sad, ako se ne varam, za promenu poslovnika je potrebna dvotrećinska većina.

Pa, jel ti misliš da je sve ovo moguće kad po važećem poslovniku poslanici mogu da nastave da reklamiraju poslovnik do besvesti.
Znači, ne bi došlo ni do promene dnevnog reda, a kamo li do glasanja za promenu poslovnika?
A, i kad bi došlo do tog glasanja, pomoću kojih trikova bi crveno-žuti namakli 2/3 poslanika?
 
A, da li ti znaš koja je procedura donošenja novog poslovnika?

Već sam, pre koji dan, to objašnjavao Al Bundyju, al' 'ajde...

Treba da se predloži dopuna i izmena dnevnog reda, pa da se o tome raspravlja, pa da se usvoji glasanjem većine poslanika.
Zatim, kada se dođe do te tačke dnevnog reda vodi se rasprava u načelu, pa o pojedinostima, pa se usvaja glasanjem. E, sad, ako se ne varam, za promenu poslovnika je potrebna dvotrećinska većina.

Pa, jel ti misliš da je sve ovo moguće kad po važećem poslovniku poslanici mogu da nastave da reklamiraju poslovnik do besvesti.
Znači, ne bi došlo ni do promene dnevnog reda, a kamo li do glasanja za promenu poslovnika?
A, i kad bi došlo do tog glasanja, pomoću kojih trikova bi crveno-žuti namakli 2/3 poslanika?

Ti stvarno mislis da si rekao nesto pametno sa ovim?

Pa i najostrascenijim radikalima koji su pali na njihovu socijalnu demagogiju, a ne na pricu o krvi i nozu, je muka od stranackog sitnicaranja ljudima koji su dali svoj glas.

U situaciji da se opstruira rad parlemata, samo zato da bi se sprecilo donesenje zakona koji zaustavlja zloupotrebu skupstine, ti ljudi bi postali podlozni promeni misljenja, jer ko pri cistoj svesti moze da podrzava stranku ciji je jedini cilj na duze vreme da sebi obezbedi komotnu poziciju da sto vise ***** za skupstinskog govornicom.

Opstrukcija i kada postoji, postoji zbog nekog cilja. Opstrukcija radikala i DSS nema nikakav cilj pa je zato cista zloupotreba, koja pre svega steti gradjanima zemlje. Na zadnjim izborima se pokazalo da gradjani kaznjavaju one koji znaju jedino da se bave sitnim politikanstvom. U slucaju da se na duzi rok nastavi sa opstrukcijom, ne sumnjam da bi DSS potonuo duboko ispod cenzusa, a da bi radikali bili svedeni na nivo ispod 20%.
 
Ti stvarno mislis da si rekao nesto pametno sa ovim?

Pa i najostrascenijim radikalima koji su pali na njihovu socijalnu demagogiju, a ne na pricu o krvi i nozu, je muka od stranackog sitnicaranja ljudima koji su dali svoj glas.

U situaciji da se opstruira rad parlemata, samo zato da bi se sprecilo donesenje zakona koji zaustavlja zloupotrebu skupstine, ti ljudi bi postali podlozni promeni misljenja, jer ko pri cistoj svesti moze da podrzava stranku ciji je jedini cilj na duze vreme da sebi obezbedi komotnu poziciju da sto vise ***** za skupstinskog govornicom.

Opstrukcija i kada postoji, postoji zbog nekog cilja. Opstrukcija radikala i DSS nema nikakav cilj pa je zato cista zloupotreba, koja pre svega steti gradjanima zemlje. Na zadnjim izborima se pokazalo da gradjani kaznjavaju one koji znaju jedino da se bave sitnim politikanstvom. U slucaju da se na duzi rok nastavi sa opstrukcijom, ne sumnjam da bi DSS potonuo duboko ispod cenzusa, a da bi radikali bili svedeni na nivo ispod 20%.

A, šta ako radikali svojim biračima kažu da na taj način sprečavaju vlast da proda srpske nacionalne interese? Misliš li da im ovi ne bi poverovali?

Simpatizerima radikala je, u situaciji kada vladaju oni za koje oni smatraju da su izrodi i izdajnici i da neće ništa dobro doneti narodu, uživanje da vide da oni ovima zabijaju klinove pod nokte.
Oni se ionako ne nadaju boljem životu od sadašnje vlasti, pa tako neće ni gledati na poteze radikala kao na kočenje države.

Da bi shvatio percepciju protivnika moraš se poistovetiti sa njim, odnosno pokušati razmišljati njegovom logikom.
 
Treba da se predloži dopuna i izmena dnevnog reda, pa da se o tome raspravlja, pa da se usvoji glasanjem većine poslanika.
Zatim, kada se dođe do te tačke dnevnog reda vodi se rasprava u načelu, pa o pojedinostima, pa se usvaja glasanjem. E, sad, ako se ne varam, za promenu poslovnika je potrebna dvotrećinska većina.
Za sve te izmene postoji vreme koje je predvidjeno u Skupstini.
Ne moze se desiti da se o promeni dnevnog reda raspravlja 10 godina.
Vecina postoji, a tu je i LDP da pripomogne.

I za rasprave postoji odredjeno vreme. A za promenu poslovnika je bila potrebna vecina ali ne 2/3(bar se secam da je tako bilo pre 2 ili 3 godine kad su menjali).

Inace, izmene poslovnika su vec u proceduri.:mrgreen:
 
A, šta ako radikali svojim biračima kažu da na taj način sprečavaju vlast da proda srpske nacionalne interese? Misliš li da im ovi ne bi poverovali?

Simpatizerima radikala je, u situaciji kada vladaju oni za koje oni smatraju da su izrodi i izdajnici i da neće ništa dobro doneti narodu, uživanje da vide da oni ovima zabijaju klinove pod nokte.
Oni se ionako ne nadaju boljem životu od sadašnje vlasti, pa tako neće ni gledati na poteze radikala kao na kočenje države.

Da bi shvatio percepciju protivnika moraš se poistovetiti sa njim, odnosno pokušati razmišljati njegovom logikom.

Biraci radikala su u blagom osipanju(Vojvodina npr).
I sta mislis koliko ce trebati narodu vremena da im se smuce radikali sa takvim ponasanjem?
 
A, šta ako radikali svojim biračima kažu da na taj način sprečavaju vlast da proda srpske nacionalne interese? Misliš li da im ovi ne bi poverovali?

Simpatizerima radikala je, u situaciji kada vladaju oni za koje oni smatraju da su izrodi i izdajnici i da neće ništa dobro doneti narodu, uživanje da vide da oni ovima zabijaju klinove pod nokte.
Oni se ionako ne nadaju boljem životu od sadašnje vlasti, pa tako neće ni gledati na poteze radikala kao na kočenje države.

Da bi shvatio percepciju protivnika moraš se poistovetiti sa njim, odnosno pokušati razmišljati njegovom logikom.

Interesantno je da radikali desavanja u skupstini uopste i ne kvalifikuju kao opstrukciju, pa je zato smesno i pricati o ciljevima opstrukcije. No i pored toga, glasacko telo radikala iako sigurno nije do kraja obrazovana, nije jedna prosta masa koja deluje onako kako im je servirano. Oni su ljudi vise nego svesni da ce se raspravljati i o nacionalnim temama, i da odlaganje normalne skupstinske rasprave vodi i odlaganju takvih tema. Sa druge strane to sto je za vecinu kakva je danas u skupstini glasala vecina naroda, kojima bes prema beskorisnim politickim strankama jaca dok one pokazuju dokle su spremne da idu zarad svoje politike koja nije dobila podrsku.

Vec rekoh da se simpatizeri radikala mogu podeliti na one koji se loze na nacionalisticku i socijalnu pricu. Iz iskustva znam da je mnogo vise ovih drugih. Zadnji izbori su pokazali da su ti drugi podlozniji promeni misljenja i da oni nisu cvrsto glasacko telo. Zato je meni na neki nacin drago kada vidim ovu opstrukciju jer to znaci rasipanje biraca SRS-a, ali najgore je sto drzava nema vremena da se zavitlava sa sitnicarskim zloupotrebama.

I jos jednom da se vratim na zadnje izbore koji su najbolje pokazali kako razmisljaju gradjani Srbije, a to je pre svega prakticno razmisljanje. Ljudi koji se stalno busaju u grudi sa jednom temom su ljudi koji vise ne piju vodu kod gradjanstva. Kada neko sve vreme trubi o Kosovu, pritom druge naziva izdajnicima, narodu postaje sumnjiv i takav zestoko gubi podrsku. Problem kod politickih stranaka je sto se ne uce na svojim greskama, pa radikali i DSS i dalje trube o izdaji, a na racun tog trubenja DS konstantno raste.
 
Za sve te izmene postoji vreme koje je predvidjeno u Skupstini.
Ne moze se desiti da se o promeni dnevnog reda raspravlja 10 godina.
Vecina postoji, a tu je i LDP da pripomogne.

I za rasprave postoji odredjeno vreme. A za promenu poslovnika je bila potrebna vecina ali ne 2/3(bar se secam da je tako bilo pre 2 ili 3 godine kad su menjali).

Inace, izmene poslovnika su vec u proceduri.:mrgreen:

Slažem se da ne može 10 godina, ali 4 još kako može.

Sa LDP-om opet ne postoji 2/3 većina, a i pitanje je koliko je LDP za to da se i njima, kao opoziciji, uskrati ova mogućnost, ako Bota i Ivica krenu nešto da talasaju.

U vreme predviđeno za raspravu ne ulaze replike, reklamiranje poslovnika i pauze. Samo čista rasprava koja se odbija od vremena dodeljenog svakoj poslaničkoj grupi. Znači, samo kada je za govornicom prijavljeni govornik.
 
Slažem se da ne može 10 godina, ali 4 još kako može.

Sa LDP-om opet ne postoji 2/3 većina, a i pitanje je koliko je LDP za to da se i njima, kao opoziciji, uskrati ova mogućnost, ako Bota i Ivica krenu nešto da talasaju.

U vreme predviđeno za raspravu ne ulaze replike, reklamiranje poslovnika i pauze. Samo čista rasprava koja se odbija od vremena dodeljenog svakoj poslaničkoj grupi. Znači, samo kada je za govornicom prijavljeni govornik.
A mislis da ce LDP da podrzava kradikale i ssovce u skupstini?
Naravno da nece.

Rekoh mislim da nije potrebna 2/3 vecina za to. Bar tada nije trebala.

I nece sigurno kradikali tupiti jos 4 godine sa govornice, jos malo pa nestalo.
 

Back
Top