!!!!!!!PDF CONVERTER!!!!!!! Please

  • Začetnik teme NIKOLA#15
  • Datum pokretanja
N

NIKOLA#15

Gost
Molim Vas POMOC!!!

Trenutno radim neke radove u DOC formatu i POTREBNO mi je da ih konvertujem u PDF format. Koristio sam neki Easy pdf converter koji je fajlove ocajno konvertovao. Ali cuo sam za neki ACROBAT DISTILER ali mi je nedostupna verzija koja podrzava novije programe...

Molio bih brze i efikasne odgovore !!!!HVALA!!!!!
 
NIKOLA#15:
Molim Vas POMOC!!!

Trenutno radim neke radove u DOC formatu i POTREBNO mi je da ih konvertujem u PDF format. Koristio sam neki Easy pdf converter koji je fajlove ocajno konvertovao. Ali cuo sam za neki ACROBAT DISTILER ali mi je nedostupna verzija koja podrzava novije programe...

Molio bih brze i efikasne odgovore !!!!HVALA!!!!!
Stvarno su u pravu treba ti ADOBE ACROBAT (obrati paznju nije READER) moze i verzija 4. kao sto ja sada trenutno radim. Program je veliki za slanje mailom (84 MB zapakovan).
 
Anonymous:
Da li to znaci i da cu moci da snimam fajlove u pdf formatu jer mi je potrebno i takve da ih vidim pre stampe :D
Pa zasto bi ti covek pominjao bilo kakav stampac da nema veze sa PDF? Nista ti neces istampati ako instaliras "PDF Printer" tj. neces utrositi, papir, boju, ali ces utrositi mesto na hdd_u.
Ako nisi shvatio... Udjes u bilo koji program (npr. u tvom slucaju Word), kliknes na print, odaberes pdf printer kao stampac, on te pita za ime fajla u koji ces da "stampas" i tu je kraj (svaki dokument iz Worda dobices kao .pdf fajl).

Pozdrav,
Tasa!
 
Tasa!:
Anonymous:
Da li to znaci i da cu moci da snimam fajlove u pdf formatu jer mi je potrebno i takve da ih vidim pre stampe :D
Pa zasto bi ti covek pominjao bilo kakav stampac da nema veze sa PDF? Nista ti neces istampati ako instaliras "PDF Printer" tj. neces utrositi, papir, boju, ali ces utrositi mesto na hdd_u.
Ako nisi shvatio... Udjes u bilo koji program (npr. u tvom slucaju Word), kliknes na print, odaberes pdf printer kao stampac, on te pita za ime fajla u koji ces da "stampas" i tu je kraj (svaki dokument iz Worda dobices kao .pdf fajl).

Pozdrav,
Tasa!
TASO u wordu se napravi ikona na statusnoj liniji "create pdf") i samo na nju kliknes i on sam napravi pdf format koji je 5 puta manji od .doc dokumenta( isto je i u exelu)
 
Veoma moguce uz taj program, ali... Ko ce znati da li je sve to "kompitabilno". Nisam imao iskustvo sa tim programom, ali zasto muciti i hdd sa 84mb.
PDF Printer (mislim da ga mozes naci na krstarici u odeljku softver) zasigurno nije toliko "veliki", a i univerzalan je tj. ne radi samo u Office programima, vec u bilo kom programu (ima i igrica) gde moze da se stampa. E sad... Nebitno je sta ce koristiti.

Pozdrav,
Tasa!
 
Ako ti PDF konvertovanje treba dugorocno i u profesionalnom smislu, najbolje je da se potrudis i nadjes (kupis) Adobe Acrobat 6.0 Professional Edition. Tako mozes ne samo da konvertujes koji hoces format u PDF, nego i da napravis jedan PDF dokument od razlicitih izvora (na pr. DOC, XLS, JPG ... sve uvezano u jedinstven PDF dokument). Idealno na primer za neki katalog ili slicno...
 

Back
Top