Radikali i Neonacisti
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Radikali i Neonacisti

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Question Radikali i Neonacisti

https://www.youtube.com/watch?v=HWmk2PbG0jo

Moje pitanje je - koja je to očigledna razlika između Radikala i klerofašista, osim u prosečnoj starosti? :???:

A videli smo i da su SRS, Obraz, Nacionalni stroj, itd...sve povezani:

1) Zajedno organizuju proteste

2) Tomislav Nikolić je izjavio da je SRS redovno u kontaktima sa nacionalističkim patriJotskim desničarskim organizacijama

3) Nikolić i Vučić stalno brane neo-naciste u Srbiji

4) jedan forumaš je postavio link ka sajtu prema kome je navodno i Ratko Mladić uhapšen, koji se sa Marsa vidi da je neki konglomerat radikala i neofašista

-----

Moj komentar sa strane je da je i ono poštovanja što sam (možda) imao prema radikalima upravo posle svega ovoga i nestalo sasvim (paranoja da su RTS+B92+PALMA PLUS+ostatak medija sve anti-srpske, anti-Srbi u ušima, anti-Srbi na poljani, anti-srpski hleb koji kupuju za doručak...) i kako se njihovo biračko telo radikalizuje i postaje mrzalačkije i ekstremističkije, tako se i njihov broj smanjuje.

Ističe se Toki-Voki (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Radikali i Neonacisti

Ewo ih radikalski Neonacisti

Iskusan systemofadown (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    У Пријепољу смо прошли цензус резултати нису тачни.
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    Moj komentar sa strane je da je i ono poštovanja što sam (možda) imao prema radikalima upravo posle svega ovoga i nestalo sasvim (paranoja da su RTS+B92+PALMA PLUS+ostatak medija sve anti-srpske, anti-Srbi u ušima, anti-Srbi na poljani, anti-srpski hleb koji kupuju za doručak...) i kako se njihovo biračko telo radikalizuje i postaje mrzalačkije i ekstremističkije, tako se i njihov broj smanjuje.

Zato i navijam da se Seselj sto pre vrati u Srbiju. Sto pre on dodje to ce pre vadikali da prsnu.

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

E sad nemoj zayebavati, postoje ljudi na forumu koji kritikuju sve shto je u vezi sa Srbima, kao i oni koji sve shto je u vezi sa Srbima glorifikuju.
    Na akciju-reakcija, svi su deo jedne priche i "DEMONokrate" i "patriJote".
    SRS ima svoje birachko telo, i izgleda da ce se hapshenjem i izruchenjem Krazica samo dopuniti, jer nacionalizam (zdrav nacionalizam) u narodu postoji, (i shovinizam postoji), no kada bi postojala umerena a ne srpsko-pljuvachka neumerena kritika, stvari bi bile znatno drugachije

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Citat Original postavio vuk_ Pogledaj poruku
    E sad nemoj zayebavati, postoje ljudi na forumu koji kritikuju sve shto je u vezi sa Srbima, kao i oni koji sve shto je u vezi sa Srbima glorifikuju.
    SRS ima svoje birachko telo, i izgleda da ce se hapshenjem i izruchenjem Krazica samo dopuniti, jer nacionalizam (zdrav nacionalizam) u narodu postoji, (i shovinizam postoji), no kada bi postojala umerena a ne srpsko-pljuvachka neumerena kritika, stvari bi bile znatno drugachije
    I jesam li ja jedan od njih?

Koliko god se složio s tobom, SRS (barem danas, ako ne nekada) jednostavno ne spada u "zdrav nacionalizam", već u IDIOtizam.

Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

SRS ima svoje biracko telo, ali se moze reci da se ono sastoji iz dva dela.

Prvi deo su oni koji podrzavaju SRS, program, ideje, Seselja and co. I taj deo je uglavnom stabilan i redovno ce glasati za SRS.

Drugi deo su oni koji to ne podrzavaju, ali glasaju za radikale zbog sopstvenog loseg ekonomskog stanja(viskovi, tranzicija, blablabla) i naivno veruju(ili su verovali) da SRS to moze da popravi. Kako vreme bude prolazilo, taj deo ce se sve vise osipati. Te ljude uglavnom ne zanima velika Srbija, Rusija i sta vec, nego posao. To se videlo u drugom krugu u Vojvodini, u Kragujevcu i okolini itditditd...A najmanje ih zanima neki poludeli Seselj ako se vrati i pocne da preti zapadu i sta vec.

I jos jedna bitna stvar, Seselj ne vodi licno stranku vec 5 godina. Seti se posle izbora onih par Tominih intervjua i njegovog nezadovoljstva Seseljevim odlukama....
    Kad se Seseljuga vrati, bice zanimljivo u otadzbinskoj upravi.

Ah da, sa ovim promenama i priblizavanjem Srbije EU(a tu ce nas ugurati cim pre zbog njihovih interesa) radikalska prica izgleda smesno, izgubljeno u vremenu i prostoru. Verujem da bi toma i Vucic mozda i hteli da malo reformisu SRS i da je ucine prihvatljivijom i za zapad(sto moraju uraditi ako misle da opstanu u narednom preriodu-Ivica je to skapirao, zato je i usao sa DS-om u koaliciju) ali cisto sumnjam da mogu zbog Seselja.

A ovo danas sto rade je samo dokaz da pokusavaju koliko god mogu da ili uspore ili obore vlast, jer znaju da za 4 godine nece imati sta da traze na izborima.

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Nisi jedan od njih

SRS kakav-takav, kupi glasove izbeglica, i nacionalista (i zdravih i nezdravih), iako ih ima na sve strane (sem LDP cenim), mada i ja verujem da ce se sa godinama i ljudi osvestiti, prestati da idu u extremni nacionalima vec u umereni (koji im je obecavao DSS+NS).
    No to je svakom opciono, verujem da svako glasa svoju stranku jer veruje da ce biti bolje celom drushtvu

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

[QUOTE=vuk_;7093127]Nisi jedan od njih

SRS kakav-takav, kupi glasove izbeglica, i nacionalista (i zdravih i nezdravih).../QUOTE]

...ono što zaboravljaš, i fašista, svrhu ove teme...

Imali smo ovde jednu forumašicu, koja je otvoreno propagirala ideje čiste bele rase, pa samim tim i srpske rase, stalno citirala Dimitrija Ljotića i Fridriha Niče-a...ne znam gde li se denula, jednom sam je slučajno pobrkao sa strel-om.

Aktivan član tacy (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Nisi jedan od njih

SRS kakav-takav, kupi glasove izbeglica, i nacionalista (i zdravih i nezdravih), iako ih ima na sve strane (sem LDP cenim), mada i ja verujem da ce se sa godinama i ljudi osvestiti, prestati da idu u extremni nacionalima vec u umereni (koji im je obecavao DSS+NS).
    No to je svakom opciono, verujem da svako glasa svoju stranku jer veruje da ce biti bolje celom drushtvu
    Pa koliko godina je to potrebno da se sa ekstremnog predje u umereno? Krajnje je vreme.

Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

[QUOTE=Slaven777;7093169]
    Nisi jedan od njih

SRS kakav-takav, kupi glasove izbeglica, i nacionalista (i zdravih i nezdravih).../QUOTE]

Imali smo ovde jednu forumašicu, koja je otvoreno propagirala ideje čiste bele rase, pa samim tim i srpske rase, stalno citirala Dimitrija Ljotića i Fridriha Niče-a...ne znam gde li se denula, jednom sam je slučajno pobrkao sa strel-om.
    Zato sto su sve takve organizacije marginalne, imaju od 10 do 100-200 clanova ili pripadnika.
    Jedina politicka partija koja se koliko-toliko uklapa u njihovu pricu je SRS.

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.895
    Reputaciona moć
    826

Slavene,
    sto bas taj nick?

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Glupa tema...izuzetno glupa....

Radikali ne propagiraju nikakve antisemitske, rasističke ili pak šovinističke stavove da bi ih smatrali nacistima..
    Naprotiv veoma su jaki među romskom populacijom....
    To što ih situacija dovodi da budu na istim protestima sa nekim ekstemističkim organizacijama ne znači ništa...

Oni svoje birače skupljaju na socijalnu demagogiju, i uglavnom su to najsiromašniji slojevi društva, koje vlasti eufemistički nazivaju ''gubitnici tranzicije'', kao što i dobro balansiraju između nacionalnih i socijalnih frustracija stanovništva.....

DSS je s druge strane propao na zadnjim izborima jer se skoncetrisao na nacionalnu priču, a zanemario socijalnu....

Ne može se u Srbiji pobediti nekom ekstremnom pričom.....Srbiju većinom naseljavaju mediokriteti, ponudi im neku uravnilovku, neki imaginaran posao u fabrici, jeftiniji hleb, skuplju cenu otkupa žita i većinom će glasati za tebe....
    Poslednji put ažurirao/la Dikan : 25.07.2008. u 01:11

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.895
    Reputaciona moć
    826

Toki otkud ti tu?

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Question Re: Radikali i Neonacisti

Citat Original postavio Waterfall Pogledaj poruku
    Slavene,
    sto bas taj nick?
    A što baš ti Waterfall?

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Question Re: Radikali i Neonacisti

Citat Original postavio Dikan Pogledaj poruku
    Glupa tema...izuzetno glupa....

Radikali ne propagiraju nikakve antisemitske, rasističke ili pak šovinističke stavove da bi ih smatrali nacistima..
    Naprotiv veoma su jaki među romskom populacijom....
    To što ih situacija dovodi da budu na istim protestima sa nekim ekstemističkim organizacijama ne znači ništa...

Oni svoje birače skupljaju na socijalnu demagogiju, i uglavnom su to najsiromašniji slojevi društva, koje vlasti eufemistički nazivaju ''gubitnici tranzicije'', kao što i dobro balansiraju između nacionalnih i socijalnih frustracija stanovništva.....

DSS je s druge strane propao na zadnjim izborima jer se skoncetrisao na nacionalnu priču, a zanemario socijalnu....

Ne može se u Srbiji pobediti nekom ekstremnom pričom.....Srbiju većinom naseljavaju mediokriteti, ponudi im neku uravnilovku, neki imaginaran posao u fabrici, jeftiniji hleb, skuplju cenu otkupa žita i većinom će glasati za tebe....
    Ne zastupaju ni antisemitske ni rasističke, ali itekako zastupaju šovinističke, i u svojoj ideoloziji i u povremenim izjavama.

Nije poenta samo na jednom protestu - već što praktično ispada da parafraziram da su te ekstremističke organizacije SRSovi NVO ogranci.

Uostalom, postavio sam pitanje da se uporedi standardna retorika Obrazovca i radikala...i gde je razlika? :???:

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.895
    Reputaciona moć
    826

A što baš ti Waterfall?
    Zato sto volim vodopade i mislim da simbolizuju neku snagu.

Pitala sam te jer me tvoj nick asocira na ime jedne poznate osobe.

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Radikali ne zastupaju nikakvu kolektivističku ideologiju....Zastupaju klasičan parlamentarni pluralizam i kapitalistički sistem, mada mnogo lažu kad obećavaju da će pohvatati neke krimnalce i da će brzo rešiti socijalne probleme stanovništva....pa liče po tome na najgore levičarske demagoge

S druge strane ''Obraz'' i ''Nacionalni stroj'' su protiv takvog sistema...
    Do skoro ste ih izjednačavali sa DSS-om, a sada ste prešli na radikale.....

I radikali ne propagiraju šovinističke stavove, barem programski.....iako su na samom svom početku imali takve istupe i incidente...ali vremenom su stalno smanjilvali, to je bilo vreme ratne psihoze, naročito je broj svih incidenata drastično opao od kad nije tu Šešelj...

Ne sporim da su im bliski mnogi ekstremni nacionalisti, ali najviše je onih koji furaju priču o ''Velikoj Srbiji'', a mnogo manje onih koji propagiraju klerofašizam ili nacizam....kakve su ove dve organizacije
    Poslednji put ažurirao/la Dikan : 25.07.2008. u 01:26

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Red face Re: Radikali i Neonacisti

Citat Original postavio Waterfall Pogledaj poruku
    Zato sto volim vodopade i mislim da simbolizuju neku snagu.

Pitala sam te jer me tvoj nick asocira na ime jedne poznate osobe.
    A koje to?

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Citat Original postavio Dikan Pogledaj poruku
    Radikali ne zastupaju nikakvu kolektivističku ideologiju....Zastupaju klasičan parlamentarni pluralizam i kapitalistički sistem, mada mnogo lažu kad obećavaju da će pohvatati neke krimnalce i da će brzo rešiti socijalne probleme stanovništva....pa liče po tome na najgore levičarske demagoge

S druge strane ''Obraz'' i ''Nacionalni stroj'' su protiv takvog sistema...
    Do skoro ste ih izjednačavali sa DSS-om, a sada ste prešli na radikale.....

I radikali ne propagiraju šovinističke stavove, barem programski.....iako su na samom svom početku imali takve istupe i incidente...ali vremenom su stalno smanjilvali, to je bilo vreme ratne psihoze, naročito je broj svih incidenata drastično opao od kad nije tu Šešelj...

Ne sporim da su im bliski mnogi ekstremni nacionalisti, ali najviše je onih koji furaju priču o ''Velikoj Srbiji'', a mnogo manje onih koji propagiraju klerofašizam ili nacizam....kakve su ove dve organizacije
    Ali nisi dotakao onu ključnu tačku - poredi običnog Obrazovca (ovog gore sa youtube) i radikala, i to je praktično identično.

Novak Đoković i Ratko Mladić srpski heroji, u srpski Dubrovnik na more, itd...samo malkice ekstremniji vid...

Ističe se blockhead (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

A koje to?
    Pa Slaven Bilic.

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

[QUOTE=Slaven777;7093169]

Pa verovatno ima i takvih, no to su kako reche neko, sitne grupice koji u radikalima vide opciju, bash zato jer ostale partije nedovoljno upotrebljavaju zdrav nacionalizam, ili patriotizam kako god, u svojoj prichi. Kada bi se to promenilo, SRS bi znatno izgubio na birachkom telu.... No to, ovi, kao da nemerno tako rade

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Ali nisi dotakao onu ključnu tačku - poredi običnog Obrazovca (ovog gore sa youtube) i radikala, i to je praktično identično.

Novak Đoković i Ratko Mladić srpski heroji, u srpski Dubrovnik na more, itd...samo malkice ekstremniji vid...
    Dobro, bre ti mene zayebavaš....Ja ti objasnim glavne ideološke razlike između jedne političke stranke u demokratskom društvu i ekstremističkih klerofašističkih i neonacističkih organizacija koje čak i ne žele da učestvuju u parlamentarnom životu.....ti meni pominješ Ratka Mladića i ''srpski Dubrovniku''...Kakve to veze ima...

Da li nekog izjava ''Ratko Mladić je srpski heroj'' čini nacistom ili klerofašistom....Svakako ne ....jer to nije bio ni Ratko Mladić, a kamoli onaj koji je to izjavio....
    Poslednji put ažurirao/la Dikan : 25.07.2008. u 01:39

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Meni se čini da je odnos između radikala i obrazovaca takav da ovi drugi govore i rade ono što prvi misle, ali zato što su ipak zvanična parlamentarna stranka neće javno da kažu. Zato je savezništvo sasvim prirodno.

Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Nacionalni Stroj
    2. Захтевамо уједињење свих српских земаља у јединствену српску националну државу која осигурава постојање и препород српске нације у величини словенског аријевског наслеђа, претежно динарског подрасног типа.

3. Залагаћемо се за решавање питања западних граница Србије и повратак окупираних територија које припадају српском народу. Тамо где то тренутно није могуће предлажемо размену становништва.

4. Борићемо се бескомпромисно да српско Косово и Метохија остану српски по сваку цену.

5. Залагаћемо се за унитарну српску националну државу у којој ће основна начела бити национална слобода, социјална правда и расно биолошка заштита народа.

16. Штампани и електронски медији морају да буду под националном контролом државе. Сви издајнички или страно плаћени медији који раде против наших националних интереса ће бити укинути. Медији треба да информишу чињеницама и да кроз образовање и забаву указују на људске врлине и унапреде народ, а не да га прљавштинама уназађују и дегенеришу.

17. Опште добро нашег народа је испред личног интереса појединца и то ће нам бити водећи принцип у обрачуну са корупцијом и криминалом. Принцип општег добра донеће социјалну правду и сигурност нашем народу.
    Lici li na SRS?

Ističe se Secikesa (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Stvarno genijalno optuziti sekularnu republikansku stranku za klero-fasizam je genijalizam cist!!!

Slične teme

1. Poljski neonacisti: Linčovati UNMIK policiju
    Autor Titus. u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 17.04.2008., 00:32
  2. Neonacisti organizuju marš u NS
    Autor Marin55 u forumu Politika
    Odgovora: 617
    Poslednja poruka: 19.09.2007., 13:42
  3. Radikali nece CEFTU.....Radikali nece nista.....
    Autor IDI_DADA_AMIN u forumu Politika
    Odgovora: 152
    Poslednja poruka: 19.09.2007., 08:46
  4. neonacisti u beogradu nasrcu na strane turiste
    Autor serb_pagan u forumu Politika
    Odgovora: 591
    Poslednja poruka: 15.09.2006., 22:54
  5. Neonacisti divljaju
    Autor mile kuronjic u forumu Politika
    Odgovora: 344
    Poslednja poruka: 12.12.2005., 16:30

Pravila za slanje poruka