interesovanja

jelena_1

Obećava
Poruka
69
Osnivam nevladinu organizaciju koja ce se baviti mladima u sirem smislu. Moram vas zamoliti za pomoc, koja ce biti obostrano korisna...

Bilo bi jako znacajno, ako biste naveli svoja interesovanja, sve ono sto vas vuce, a sto ne mozete da dobijete u skoli, na fakultetu ili na bilo kom drugom mestu. O cemu biste zeleli da naucite, cime da se bavite u slobodno vreme, kakva je vasa vizija adekvatnog koriscenja slobodnog vremena koje posedujete...?

Unapred hvala... :super::super::super:
 
Mlade treba prvo vaspitavati, obrazovati i usmeravati pa onda pustiti.

Na zalost, svima je lakse da preskoce boldovani deo.

Ne treba pitati mlade sta zele, nego im treba ponuditi zdrave stvari, a oni ce se vec odluciti.
Ne treba pitati mlade sta zele jer ne mozes iskreno zeleti nesto sto nikada nisi imao.

Ocekuj odgovore tipa: HOCU SAD I HOCU SVE!
Potrebno je vreme da se ostvare zelje, potrebno je vreme da se uziva u ostvarenim zeljama... Vreme je pojam koji mladi ne osecaju. Niko ga ne razume, ali ga 30+ bar oseca.
Srecno sa NVO.
p.s. cim neko pomene NVO, kroz glavu mi prostruje reci "strani projekat" i "hapsenje Srba"...ne znam zasto.
 
Mlade treba prvo vaspitavati, obrazovati i usmeravati pa onda pustiti.

Na zalost, svima je lakse da preskoce boldovani deo.

Ne treba pitati mlade sta zele, nego im treba ponuditi zdrave stvari, a oni ce se vec odluciti.
Ne treba pitati mlade sta zele jer ne mozes iskreno zeleti nesto sto nikada nisi imao.

Ocekuj odgovore tipa: HOCU SAD I HOCU SVE!
Potrebno je vreme da se ostvare zelje, potrebno je vreme da se uziva u ostvarenim zeljama... Vreme je pojam koji mladi ne osecaju. Niko ga ne razume, ali ga 30+ bar oseca.
Srecno sa NVO.
p.s. cim neko pomene NVO, kroz glavu mi prostruje reci "strani projekat" i "hapsenje Srba"...ne znam zasto.

Slazem se, mladima treba ponuditi mogucnosti i pravilno ih usmeriti. Deo Statuta, koji je u izradi, vec nudi neke sadrzaje. No, cilj ove teme je da ispita interesovanja mladih i da se, u skladu sa tim, ponude nove mogucnosti. Cesto mladi imaju sasvim zdrave zelje, a zbog materijalnih ili drugih neprilika nisu u stanju da ih ostvare.

Hvala na zeljama i odgovoru... :super::super::super:

P.S. NVO nazalost asocira na takve teme, ali je uloga svih NVO da urade nesto pozitivno za drustvo i da nesto menjaju. Ovo je prica koja ce mladima pruziti ono sto im treba na nacin koji im je prihvatljiv i kako oni to zele. Radicemo s mladima, jer vrsnjaci vrsnjacima mogu najvise pomoci... Pozz :):):):):)
 
Mislim da ti je ovo odlična zamisao, kada bi je sprovela u delo, bilo bi fenomenalno.
Ja sam član jedne nevladine organizacije koja se bavi mladima, i zasad smo sa njima radili 2-3 projekta, koja su zaista fenomenalno prošla. Ustvari, ja mislim da treba da se prvenstveno urade projekti koji bi edukovali mlade i u sebi sadržale treninge sa psiholozima, kao radionice (mi smo npr. imali edukacije o tome šta je medijacija, kako se vrši istraživanje, o demokratiji etc.) pa tek onda dati deci konkretno da izraze svoje želje, a to bi najbolje bilo u vidu pisanja akcija koje će se ostvarivati u okviru tog projekta.
Nemam sad ništa konkretno na umu, ali ako mi padne na pamet, napisaću ;)
Inače, imaš puno podrške i lepih želja sa moje strane :klap:
 
:roll:
Nekim ljudima ne vredi dokazivati
Moraš da imaš sve konkretno, napismeno i sve dokaze
Moraš za svaku trunčicu koju si uradio da imaš fotografiju da si to uradio da bi dobio pare
Prisustvovala sam i seminarima, i akcijama, i završnim konferencijama
Sve mora da bude dokumentovano
 
:lol:
Jel ti mene zezaš ili šta?
Niko neće da finansira nešto za šta nema prvo detaljno razrađen plan, a kasnije i dokaze da se to stvarno tako odvijalo (fotografije, video zapisi, računi...)
Evropska Komisija inače raspisuje konkurse za takve projekte, i finansira najbolje
 
Mislim da ti je ovo odlična zamisao, kada bi je sprovela u delo, bilo bi fenomenalno.
Ja sam član jedne nevladine organizacije koja se bavi mladima, i zasad smo sa njima radili 2-3 projekta, koja su zaista fenomenalno prošla. Ustvari, ja mislim da treba da se prvenstveno urade projekti koji bi edukovali mlade i u sebi sadržale treninge sa psiholozima, kao radionice (mi smo npr. imali edukacije o tome šta je medijacija, kako se vrši istraživanje, o demokratiji etc.) pa tek onda dati deci konkretno da izraze svoje želje, a to bi najbolje bilo u vidu pisanja akcija koje će se ostvarivati u okviru tog projekta.
Nemam sad ništa konkretno na umu, ali ako mi padne na pamet, napisaću ;)
Inače, imaš puno podrške i lepih želja sa moje strane :klap:

A kako se zove ?
 
Mislim da ti je ovo odlična zamisao, kada bi je sprovela u delo, bilo bi fenomenalno.
Ja sam član jedne nevladine organizacije koja se bavi mladima, i zasad smo sa njima radili 2-3 projekta, koja su zaista fenomenalno prošla. Ustvari, ja mislim da treba da se prvenstveno urade projekti koji bi edukovali mlade i u sebi sadržale treninge sa psiholozima, kao radionice (mi smo npr. imali edukacije o tome šta je medijacija, kako se vrši istraživanje, o demokratiji etc.) pa tek onda dati deci konkretno da izraze svoje želje, a to bi najbolje bilo u vidu pisanja akcija koje će se ostvarivati u okviru tog projekta.
Nemam sad ništa konkretno na umu, ali ako mi padne na pamet, napisaću ;)
Inače, imaš puno podrške i lepih želja sa moje strane :klap:

super, super... hvala do neba!!! pisemo se... pozz :super:
 
:roll:
Nekim ljudima ne vredi dokazivati
Moraš da imaš sve konkretno, napismeno i sve dokaze
Moraš za svaku trunčicu koju si uradio da imaš fotografiju da si to uradio da bi dobio pare
Prisustvovala sam i seminarima, i akcijama, i završnim konferencijama
Sve mora da bude dokumentovano

svakako. i uzasno je tesko napisati projekat. ja imam par svojih, a sad cu konacno imati i organizaciju kroz koju cu da ih proturim. a inace se dosta bavim NVO, clan sam nekoliko... ponekad se ljudi ni ne trude da konkurisu, jer znaju koliko mora da se radi na uspesnosti projekta...
 
plan za shta i shta da se tako odvijalo
ja gledam sad u odnosu na ovaj primer, "za mlade" i nije mi jasno uopshte
glup sam ***

ukratko... NVO za cilj imaju da nacine pozitivne promene u drustvu. one se mogu baviti mnogim temama. ukoliko se radi o organizaciji za mlade, definisu se statutom ciljevi i druge stavke... cilj npr. moze biti usmeriti mlade ka zdravim stilovima zivota ili sl... a onda npr. ministarstvo raspise konkurs za upravo tako neki projekat i ponudi neku svotu. ti se preracunas sta od te love mozes da uradis, napravis plan za sprovodjenje cilja predvidjenog projektom i konkurises... ali, moras da opravdas sve sto je utroseno u toku implementacije projekta... :super:
 

Back
Top