Nozevi uopste

ljeshko

Zainteresovan član
Poruka
468
Dakle,ovo je tema za PRAVE Ljubitelje nozarstva,Korisnike lovackih nozeva i nozeva uopste.Postujte slike nozeva i karakteristike,komentarisite kako se koji noz pokazao u praksi,takodje,postujte linkove do nekih sajtova iz tog domena,gdje se mogu da kupe dobri nozevi itd itd.Molim vas da rasprave nevezane za nozeve odrzavate na pp,tako da ovdje ostane samo lijepa stranica za edukaciju i diskusiju O NOZEVIMA...hvala unaprijed
 
Poslednja izmena:
Koliko je meni poznato, kao univerzalni korisnik nozeva jer volim prirodu, uvek mi je vise znacila kombinacija vise nozeva nego jedan univerzalni. Obicno sa sobom nosim Herbertz-ov tanto sa secivom 14 cm i Leatherman Wave multi-tool, mada imam jos nekoliko modela koje koristim u zavisnosti od situacije.
 
U zavisnosti od koje situacija ? Ne ides da koljes nikoga, ako se nalazis na temi o Lovu i Ribolovu, znaci da se misli na nozeve koje koristimo na kampu, planinarenju, izletu i tako .. za kakve to specijalne situacije imas nozeve ?
 
Nitro pusti covjeka,u pravu je.Obicno se nosi jedan noz za grublje poslove-sjecenje drva za vatru npr,i jedan za preciznije poslove npr ciscenje divljaci.Nije prakticno sa nozem sjeciva lupam 15 cm cistiti zeca,zar ne?Naravno,dosta ljudi nosi 1 noz koji koristi za sve.Nadam se da je ovo sad malo jasnije.E,sada,ja sam ljubitelj sjeciva,ali niesam imao mnogo kontakta sa njima,vise sam citao (Kalibar,Metak itd),pa je ova tema i za moju edukaciju
 
I da,jel mi mozes reci nesto o tom Herbertz-u,niesam upoznat sa tom markom,kao i gdje si ga nabavio,i inace gdje kupiti i koji noz?Mozda da postujes neke slike.Unapried hvala
 
herbertza imas u kettnerovom katalogu sa pristupacnim cenama ja imam na preklapanje i njega i schrade za kojeg sam mogao kupiti dva herbetza a kvalitet neznatne razlike koristim ga u lovu za hranu
 
Nitro pusti covjeka,u pravu je.Obicno se nosi jedan noz za grublje poslove-sjecenje drva za vatru npr,i jedan za preciznije poslove npr ciscenje divljaci.Nije prakticno sa nozem sjeciva lupam 15 cm cistiti zeca,zar ne?Naravno,dosta ljudi nosi 1 noz koji koristi za sve.Nadam se da je ovo sad malo jasnije.E,sada,ja sam ljubitelj sjeciva,ali niesam imao mnogo kontakta sa njima,vise sam citao (Kalibar,Metak itd),pa je ova tema i za moju edukaciju

pa ne smeta mi bre sta ti je .. nego sam to hteo da cujem .. kako si ti opisao inace i ja preferiram 2 noza .. jedan za svaki dan i jedan za svecane prilike .. :) ... :hahaha:
 
Evo ja bas ovih dana razmisljam da qpim neki noz,razmisljam se ali ne znam koji da qpim...Ne idem mnogo u lov,tako da bi bio za svakodnevne poslice i EVENTUALNO samoodbranu...predlozi?
 
Ne znam za ostatak, al ja za prirodu koristim isključivo jednodelne noževe( bez preklapanja, skakavaca, leptira i sl...)
Nekako imam više poverenja u ovaj tip.
Koristim onaj matori, debeli ogromni rambo nož za grane i heavy duty poslove i jedan manji za hranu.
 
Pa dobro,obicno se tako koriste.Folderi (preklopni) naravno ne mogu biti cvrsti kao fixni nozevi sa ful-tang sjecivom(ful-tang-sjecivo tj celik ide cijelom duzinom drske).Ali cijenio bih kada bi naveli neke podatke npr dimenzije i tip sjeciva,marq noza,eventualno celik koji je koristen,materijal za korice,naravno ako znate.I sliq,hajde,nemojte da vas mrzi:-)PS I dalje oceqjem savjete...
 
Moji su custom made, i svi su mi trenutno na oštrenju i sređivanju sečiva... Čelik je stainless, svi su full-tang. O ova dva što uvek koristim:
Taj u rambo obliku je sa sečivom od oko 25 cm.Ovaj drugi ima sečivo od 10-13 cm. :D
Veći je nazubljen sa jedne i ravna oštrica sa druge strane. Ima solidan vrh.
Manji je jednostrano oštren. Jako dobar vrh. Oštar, tanak, baš kakav volEm.
Veliki ima drvene drške, a manji od jelenskog roga, jer sam ipak lovac i idem po lovačkim skupovima. ;)
To je moj odg na tvoju poruku gore... :D
 
Eee,pa nemamo svi mogucnosti (citaj kesa)za custom made nozeve...i kolko si pljunuo za njih ako nije tajna?I od cega su pravljeni,cuo sam da se prave od gibnja od voza(vagona),al onda ne bi bili stainless...razmisljam naglas.
..hvala u svakom slucaju na odg
 
Eee,pa nemamo svi mogucnosti (citaj kesa)za custom made nozeve...i kolko si pljunuo za njih ako nije tajna?I od cega su pravljeni,cuo sam da se prave od gibnja od voza(vagona),al onda ne bi bili stainless...razmisljam naglas.
..hvala u svakom slucaju na odg

Kad bih ti rekao da to radi porodični prijatelj i da sam ih platio 10 dinara po komadu, kakvu bi ti facu složio? Ja sam, druže, sve samo ne imućan. I ja bih voleo neki ultra-mega-giga zayeban custom made nož od nekog belosvetskog proizvođača, al se nema para... Neki se prave od gibnjeva, ovi nisu... Ovi su stainless, čovek je nabavio iz... Slagaću te, Nemačke, ako se dobro sećam. Sad mi pravi nekoliko za bacanje od gibnja i rekao je da će se posle toga povući... Krenuo je da rezbari ikone, i neće više da ima posla sa oružjem... Jedino će mi s vremena na vreme oštriti i sređivati oštrice.
 
E pa to je druga stvar,kad imas nekoga ko se bavi time...ej ne mogu da vjerujem,postavio sam u malim oglasima da qpuem noz i nikog nema vec 10 dana...jos sam stavio do 100e
 
E pa to je druga stvar,kad imas nekoga ko se bavi time...ej ne mogu da vjerujem,postavio sam u malim oglasima da qpuem noz i nikog nema vec 10 dana...jos sam stavio do 100e

Video sam... Nažalost, ja ih kupujem, ne prodajem. Još ih više kupujem od kad mi je policija uzela kolekciju... Imao sam preko 50 noževa, i skakavaca i leptira i običnih preklapajućih i full-tang, ma svega. I ode. Sad polako ali sigurno krećem opet. Ovaj put samo imena, jer je tamo bilo dosta replika.
 
Pa kako su saznali ***?Drago mi je sto opet kreces,jeste da ja vise volim da ih koristim nego da stoje...jel imas neke vec?

Kako su saznali... Nemam pojma... Drugov tata pandur, ovaj govorio kako sam im pokazivao noževe... Imam ta dva custom made, imam jedan mirage...Hteo sam sad da krenem malo po NS radnjama da vidim šta tamo ima... Inače, taj mirage sam našao na najlonu, nekorišćen, ciga ga ukrao na sajmu lova i ribolova. :D Platio ga umesto 150€ koliko je bio na sajmu, 50€, jer sam ga ubedio da je to samo verna kopija... :D
pizzda sam, znam. :whistling:
 
Mirage,to kao onaj francuski avion:-)...ma briga te,ionako ga je ukrao...ne znam po NS,ali u BG imas bas dosta dobru ponudu,u Snajperu i Arsenalu posebno.Ej sad si mi dao ideju,da pogledam i ja kod ciga tamo se uvijek nadje ponesto zanimljivo...Ma qpio bih ja u Snajperu Kershaw Trooper mi je zapao za oko ali gledam da izvucem sto vise za sto manje kesha...
 
Moja preporuka, kupujte Muelu. Da ne duzim, imaju kvalitetan 440 celik koji ne rdja, i lako se ostre. Imaju modele za sve i svasta. Cak i imaju dobre mini-sekire, jako kvalitetne iz jednog komada celika sa kvalitetnom oblogama drske.
 

Back
Top