Gde lečiti svog ljubimca?

gost 42348

Poznat
Poruka
7.267
Или код кога?

Ово нека буде место где ћемо да делимо мишљења, искуства (како добра тако и лоша) са ветеринарима, амбулантама, .... и уједно препоручимо неког ако је добар.

Мало, помало, неко пита да ли зна неког доброг ветеринара ... или који ради 24 часа ... где може да се уради нека анализа .... и слично. А многи одговори су на разним темама што је проблем за оног коме одговор треба а не може да га нађе.

Ево, ја имам једно питање:

где треба да идем да би куцу вакцинисала кад напуни трећи месец? Да ли то може да уради ветеринар у приватној режији или мора да се иде у државну станицу? Ако ради приватник, да ли добијам потврду да је куца ревакцинисана (мислим на оне налепнице које се стављају у књижицу)?
 
где треба да идем да би куцу вакцинисала кад напуни трећи месец? Да ли то може да уради ветеринар у приватној режији или мора да се иде у државну станицу? Ако ради приватник, да ли добијам потврду да је куца ревакцинисана (мислим на оне налепнице које се стављају у књижицу)?

Moj vet dolazi kod vas kuci,inace ima privatnu vet stanicu u Barajevu. Ja ga cimam u bilo koje doba dana ili noci ako mi nesto treba. Super radi svoj posao i zaista voli zivotinje.

Ako treba kontakt tu sam.
 
Uh...
Uz dužno poštovanje njihovog školovanja i znanja, moram priznati da su mi iskustva "šarolika".
Inače, ne volim da menjam ni lekare, ni zubare, ni mehaničare, ni majstore... pa ni veterinare!
Na žalost, i na to smo prinuđeni.
Moj prvi pas je bio bolestan (mislim na ozbiljne bolesti) otprilike svakih 6 meseci. Lečen je u "državnoj" ambulanti (privatnih tad nije ni bilo) i tamo sam upoznala veterinara kakvog samo poželeti možete: predan, pun znanja, volje, strpljenja, ljubavi...
Isti taj je otvorio privatnu praksu kada sam imala drugog psa (koji uopšte nije bolovao!) i sa neograničenim poverenjem sam ga odvela kod njega (iako ga je pratio glas da je papreno skup). Lečenje me je koštalo bar duplo više nego u nekoj drugoj ambulanti, a moje neograničeno poverenje u veterinara je mog psa koštalo života! Definitivno više ne ulazim tamo od kada mi je eutanaziju za malog lutalicu koji je neka 24 sata bio kod mene (i napao ga komšijski pas tako da mu nije bilo pomoći) naplatio 1000din!
Sad za vakcinaciju Donu vodim kod starijeg, ozbiljnog veterinara koji se baš i ne bavi mnogo praksom, ali to što radi radi odgovorno i sa puno ljubavi. I ne libi se da me pošalje kod drugog veterinara kada smatra da to više nije u njegovom domenu.
Vakcinaciju protiv besnila i čipovanje smo uradili u privatnoj ordinaciji, a na istom mestu smo i lečili Donu kada je "zakačila" zaraženog krpelja.
Sve u svemu, više ni u koga nemam neograničeno poverenje, sve proveravam na više mesta (kod poznanika i prijatelja koji se time bave u drugim mestima), a u slučaju, ne daj Bože, neke ozbilnije bolesti, najpre bih je odvezla do Veterinarskog fakulteta.
 
Добила сам на ПП контакт телефон ветеринара који је вакцинисао Ели пре него удомљења, тако да ћу отићи код њега. Пренећу вам утиске, мада мислим да нема потребе пошто за њега имају само речи хвале. Значи, ако неком треба ....
 
Meni treba vet koji je pouzdan i koji dolazi na kucnu adresu u svako doba dana i noci, ali zaista u svako doba, jer sam puno puta imala slucaj da pise da dolaze ali u stvari ili se ne javljaju na mob ili ih mrzi da dodju./ To mi treba za lutalice kojima obicno nocu nesto fali:-) I naravno da cifra za dolazak nije vrtoglava.
 
Odlicna tema, ali odgovor bas i nije jednostavan.

Tesko se odlucujem na promene odredjenih strucnjaka i uvek imam jos doza tolerancije kada naprave sta naprave, ali sad vec dolazim u fazu vrlo ozbiljnog razmisljanja po tom pitanju. Cini mi se da su ipak u pravu oni koji me savetuju, nakon ispricanih iskustava (a ima ih raznih), da i veterinara ima ovakvih i onakvih, pa kao sto lekare, zubare, majstore... menjamo kad nismo zadovoljni, zasto bi u drugim slucajevima bilo drugacije ?

Ono sto mi se cini strasno u situacijama pogresnog izbora veterinara, jeste da zbog jedne greske moze da ode zivot najmanje jedne zivotinje, a desava se da zbog greske veta problem poprimi jos sire razmere.

Mislim da je kredibilitet svakog ko se bavi zivotinjama (posto ovde o njima pricamo) i te kako vazan. Ako negde pogresimo, a tu gresku ne ispravimo na pravi nacin - ostaje mrlja koju posle ni Sava ni Dunav ne mogu oprati, bez obzira na sve druge uspesne poduhvate.

Povererenje je neophodno i vazno, skoro kao i strucnost. Osteceni ne zaboravljaju niti treba da zaborave neciju neozbiljnost, nestrucnost, sujetu zbog koje se ne vidi dalje od nosa (ako je veci nos onda je i vidik malo siri da ne kazem duzi :D) i sl. Oprostiti je neophodno zbog sebe samog jer ne treba ziveti sa teretom koji je nastao tudjom greskom, ali korektnost u radu, bilo koja struka da je u pitanju, treba da bude na prvom mestu. Poverenje se tesko stice, gubi mnogo lakse, a kad se jednom izgubi - pitanje je da li se moze povratiti...
 
Poslednja izmena:
moju minu leci milan iz ordinacije pluton vec skoro 7 godna. znaci ceo njen zivot. on ju je operisao, i sve njene bolesti izlecio, vadio krva, analize, ma sve. nikada se nije desilo da joj da pogresnu dijagnozu. dolazi i u gluvo doba noci ako treba.
ima jednu manu, uvek kasni sto znaci da moras da mu postavljas gomilu pitanja da ti objasni sta je sa psom ako nije nista ozbiljno jer uvek zuri, a ako jeste ozbiljno sam prica sve. a razlog njegovog kasnjenja je to sto ga uvek zove neko za nesto hitno, i naravno da onda kasni ceo dan!! ja sam ga tako zvala kada je minu udario auto, i kada je krvarila (gnojna upla materice) i oba puta je dosao za 15 minuta. sto znaci da je nekome posle nas kasnio. i kad je imala epi napad zvala sam ga u 3 ujutru. i kad smo nasli udareno stene na ulici zvala sam ga u 2 uoci novogodisnje noci. to vece nije mogao da mi izadje u susret jer je privatno bio sprecen, ali to je bio jedini put za 7 godina. i nije mu jedini cilj da uzima pare, ako moze objasnimo se telefonom. mislim da ne voli da odlazi bilo gde u pola noci ako nije njegov pacijent, ili ako nije po preporuci, jer su x puta ljudi prakticno zajebavali. mojoj drugarici je otisao u 2 nocu bez prblema jer je rekla da je moja. stvarno je super decko. ako nekom treba broj poslacu na pp.
za cene drugih veterinara ne znam, ali znam da su njegove mozda medju jacima. dosao bi i za lutalice ako vas poznaje predpostavljam. ali je skup.

a ako nekome treba jeftino lecenje postoji veterinar mica na bezaniji, koji ima i pansion, i koji za jako male pare leci lutalice. mi smo kod njega drzali to stene sto smo nasli. jako fin decko, malo moras da ga cimas da bi odradio neke stvari (verujem i da je i on u guzvi da se prema svojim pacijentima mozda ne ponasa tako), i higijena nije najbolja, ali jako voli zivotinje!! isto radi non-stop i dolazi na gajbu. nasem stenetu je za 3000 odradio operaciju dijafragme, i sve lekove koji idu uz to pre i posle.
 
a sto se poverenja tice, tacno da se lako gubi. ali i vetrinari i doktori grese. znam za jednog dobrog veterinara koji je greskom ubio psa, dao mu je pogresnu injekciju. mozda su to tracevi, ne znam, pa ne bih da pisem ko je u pitanju.

ii rekli su mi da vet koji se nalazi u zemunu u save kovacevica, i koji radi non-stop samo hoce da uzme pare. to mi je rekao prijatelj koji tamo leci psa, ali kaze da dobro rade, ali idu naokolo da uzmu sto vise para.
 
Sandra J., hvala na korisnim inf. :heart:.
Kad stignes posalji mi na pp br. tel. i adrese veterinara sa kojima saradjujes i za svakog mi izdvoji zbog cega je ok, da znam kada da im se obracam.

Nisam za osudjivanje na osnovu jedne greske. Spadam u krajnost koja tolerise mnogo. Problem je kada greske pocinju da se nizu i naprave takve probleme, da onda iz sopstvenih sredstava namirujem i zivotinje koje sam udomila i ljude kojima sam ih udomila. Onda od mog ponasanja i reakcije na takve stvari prema udomiteljima zavisi da li ce mi verovati naredni put.

Ako veta nije briga i radi po sistemu - doci ce nova zrtva koju cu da "oderem" - njegov problem, ali ako taj problem prebaci na mene, a ja, ne znajuci, na sledeceg - onda tu nesto korenito mora da se menja :thumbdown:.

Greske nisu nenormalne ili nemoguce. Desavaju se svima nama.

Tesko je prihvatiti one koji vole zivotinje, brinu o njima, a pri tom ti naprave gomilu problema bez ijednog izvini, daj da popravimo gresku i sl. To onda mnogo govori o istima, a od nas pravi budale, nekorektno, bezobrazno i neopravdano.

Takvu osobu je tesko sledeci put gledati ocima punim poverenja, jer od toga zavise one male okice koje gledaju u nas i oci onih ciju zivotinju udomljavamo odn. potencijalni udomitelji.

A uvek sam za pruzanje druge, trece sanse..., ali mora da se zna neki red u odnosima... :)
 
ii rekli su mi da vet koji se nalazi u zemunu u save kovacevica, i koji radi non-stop samo hoce da uzme pare. to mi je rekao prijatelj koji tamo leci psa, ali kaze da dobro rade, ali idu naokolo da uzmu sto vise para.

Знам за тог вета, ја сам из Земуна. Нећу да га именујем, немам право, али сам чула да воли да дрпа паре. Пас, кога је лечио наводно од тровања узео им је неке силне паре за питај бога оца лекове за које проверено знам да не требају у овом случају. Све неке инекције са продуженим дејством, од тога једна кошта, слагаћу, око 2.000 дин. Па ви видите.

Ови остали (пошто сам била у тим водама) су мање-више ок, али и даље не желим да идем код њих јер су прескупи. Има један из Прогара, јако је добар, али куд ћу ја у Прогар? Онда, имам тог пријатеља више од 10 година, екстра је добар ветеринар, непогрешив у дијагнозама, али .... чувено али .... не могу да га наватам. Ето, звала сам га кад сам усвојила Ели, да је погледа овако и да ми да нешто за буве, а он се ни дан-данас није појавио. До њега је јако тешко доћи, не што је немаран и што не жели, него не стиже. Увек има неке приоритетније случајеве, а кад неки хитан случај улети све се поремети. Типа, керуша се коти али има проблематичан окот па док он то испрати ... оде воз. То ми се не свиђа, не могу да се ослоним на таквог, поред свег поштовања које осећам према њему. Иначе, има душу, добар је човек и увек повољан, иде по терену, ....
 
moram da kazem,vec par dana izbegavam da komentarisem na ovoj temi ali moram :dash:
Ovako iz licnog iskustva su sve price,nije rekla kazala nego se meni licno desilo a vi prosudite...

Vlada rot-nekad extra vet sada malo se pogubio u vremenu i prostoru...krka svima depo i ne moze da se koncentrise na jednu zivotinju ni 5 minuta.Nije los ali mu definitivno treba jedan duzi odmor i reorganizacija.

Mica :thumbdown: moje iskustvo-uzeli smo stene od njega da mu ga udomimo,bilo kod njega mesec i po dana i kao sve ok primio sve vakcine,kod njega stigao tako sto su ga udarila kola ali je on sve sanirao i pas je spreman za udomljavanje.Mi ga uzeli pred sam stand i odneli,sreca nije se udomio,i meni bi nesto sumnjivo sa njim,reko ajde ja da ga odvedem kod svog veta da vidim sta je...kad ono pukla dijafragma,creva mu u plucima?!?! ja u soku,"ali pas je bio kod veterinara mesec i po dana!!!" operisan je kod milana iz spine i udomljen u Austriji sreckovic mali...

ovim dolazim do Milana spina sjajan sjajan hirurg :) sta kod njega dodje pod noz izlazi u sjajnoj formi,ALI cene...mnogo je skup...ali kad je hitno i zelis dobro odradjen posao on je pravi za to.

Rista i Magas...odlicni za sterilizacije ali dijagnostika :think: i dont think so....

kao sto rekoh vec jednom negde :roll: ja se drzim svog veta koji je neprikosnoven,ali sam zbog ovog cime se bavim bila u kontaktu,i jos sam sa svima ovim ostalima i ni jedan mi nije kompletno dobar za sve...
eto moja iskustva ako nekom mogu da pomognu ...
 
Сва ваша искуства помажу ... не треба избегавати и рећи истину или оно што сте доживели па макар било непријатно ... не гледамо то као антирекламу, него све радимо у циљу да наш љубимац добије праву негу од стране ветеринара.
 
moram da kazem,vec par dana izbegavam da komentarisem na ovoj temi ali moram :dash:
Ovako iz licnog iskustva su sve price,nije rekla kazala nego se meni licno desilo a vi prosudite...

Vlada rot-nekad extra vet sada malo se pogubio u vremenu i prostoru...krka svima depo i ne moze da se koncentrise na jednu zivotinju ni 5 minuta.Nije los ali mu definitivno treba jedan duzi odmor i reorganizacija.

Mica :thumbdown: moje iskustvo-uzeli smo stene od njega da mu ga udomimo,bilo kod njega mesec i po dana i kao sve ok primio sve vakcine,kod njega stigao tako sto su ga udarila kola ali je on sve sanirao i pas je spreman za udomljavanje.Mi ga uzeli pred sam stand i odneli,sreca nije se udomio,i meni bi nesto sumnjivo sa njim,reko ajde ja da ga odvedem kod svog veta da vidim sta je...kad ono pukla dijafragma,creva mu u plucima?!?! ja u soku,"ali pas je bio kod veterinara mesec i po dana!!!" operisan je kod milana iz spine i udomljen u Austriji sreckovic mali...

ovim dolazim do Milana spina sjajan sjajan hirurg :) sta kod njega dodje pod noz izlazi u sjajnoj formi,ALI cene...mnogo je skup...ali kad je hitno i zelis dobro odradjen posao on je pravi za to.

Rista i Magas...odlicni za sterilizacije ali dijagnostika :think: i dont think so....

kao sto rekoh vec jednom negde :roll: ja se drzim svog veta koji je neprikosnoven,ali sam zbog ovog cime se bavim bila u kontaktu,i jos sam sa svima ovim ostalima i ni jedan mi nije kompletno dobar za sve...
eto moja iskustva ako nekom mogu da pomognu ...

E, Spina... nekoliko veterinara se bavilo ''našim'' mačkom, operacija šape (ugrađivanje šipke) je bila preskupa ali je mačak za mesec dana normalno hodao... pošto je mačak bio lutalica i oni su to znali uvek su nam izlazili u susret pa naplaćivali tipa samo materijal... Stvarno sve pohvale!
 
Veterinari ponekad i znaju da izadju u susret, da izleče životinjicu maltene i besplatno. Mene je veterinar koji najčešće leči mace o kojima ja brinem, oduševio za sva vremena jednom prilikom, u stvari u više navrata i zato ga ja zovem najvet:).
Macina nogica je bila u gadnom stanju, on nas je primio u svoju kuću u nedelju oko ponoći, narednih par dana je davao antibiotike nijedan mi nije naplatio, a ja sam samo čuvala macu lutalicu i kupila joj sprej koji joj je spasio, ako ne i kompletno izlečio čudo na nozi.
Nakon godinu dana i dalje pita kako je maca sa nogicom, a ja je povremeno fotografišem pa mu pošaljem na email da vidi zajedničku zaslugu. Nije mala stvar.
Taj isti najvet je usvojio jednu kucu kojoj je zaista trebala pomoć i intezivna nega.

Sigurna sam da se dobronamerni, profesionalni veterinari mogu prepoznati prvim utiskom.

Imam i na drugoj strani ambulantu u kraju gde živim, koju bih od srca uvek preporučila. Imaju svoje cene i ogradjuju se od besplatnog lečenja lutalica, ali su zato na jednom profesionalnom i ljubaznom nivou,,, i nikada nije gužva, i ne žure, i imaju volju da objasne sve.

Veterinar koji uvek žuri i ne deluje zainteresovano i skoncentrisano za mog bolesnog ljubimca je za mene bivši.

Bitno je da se novopečeni vlasnici(ružan izraz) kućnih ljubimaca interesuju i raspitaju što više o načinu negovanja i ishrane svog ljubimca. Samim tim će doći i obezbediti preporučenog veterinara svom mezimčetu.:super:

Evo i link sa adresama mnogih veterinarskih ambulanti po Srbiji: http://www.well.org.yu/privet.html
 
Imam dosta iskustva sa veterinarima jer mi je pas bio bolešljiv. Što se tiče Beograda sve pohvale za Dr. Peđu sa veterinarskog fakulteta. Pas je bio srčani bolesnik i sva sreća što sam ga odvela kod Peđe, spasio ga je i sa terapijom koju mu je prepisao je živeo pune 3 godine. Uginuo je sa 14 i po godina.Takođe sve pohvale za Nenada Andrića, isto na veterinarskom fakultetu. Moja prijateljica je isključivo vodila svog psa kod Klare u Zemunu i bila je prezadovoljna.
Iz Spine moram da kažem za Slobodana da je veoma stručan, strpljiv i da mi je mnogo pomogao za hrčkicu.
 
Nisam zadovoljna sa Zoranom iz Niša, zatim sa Vladom koji ima ordinaciju na pijaci u Leskovcu i sa još mnogima koji su nedostupni kad ih zovemo jer su potrebni našim ljubimcima. Smatram da veterinar uvek i bez izuzetka mora da bude dostupan i spreman da pomogne i spasi život.
 

Back
Top