Sluzenje vojnog roka

rhythmking

Zainteresovan član
Poruka
135
Interesuje me zapravo ne sluzenje vojnog roka,koliko mi je poznato obaveza vazi do 35e godine,sta posle,1)ako je osoba bila u inostranstvu(bez dokaza o boravku),2)ako se vise puta oslobadjala vojne obaveze,koje su posledice,olaksice,svaka informacija je dobro dosla,hvala unapred.
 
Aj da ti ja odgovorim posto vidim da ti niko nista ne odg

Kao prvo kod nas moras odsluziti vojsku do 26 godine inace dolaze po tebe

E a ako se desi da si van drzave i ako imas cime to da utvrdis onda te oslobadjaju ali samo pod jednim slucajem da odes naprimer u francusku gde je ukinuta civilna tj neplacena vojska i onda kao gradjanin netrebas odsluzivati vojsku uopste
I tamo kad odes naravno posle tri godine dobijas drzavljanstvo francusko i ti nemoras vise nikad ni da se vratis ovde a kamoli da odsluzis vojsku sto je po meni malo sramotno tj malo vise ali nebitno

Eto nadam se da sam ti na sve potrebno odg
 
Šta je sramota? Što neće da pusti da ga 9 meseci drka neki frustrirani magarac koji nije mogao da se izbori za status u društvu mimo uniforme? A uz to da nosi čojanu partizansku uniformu, smrdljive čizme koje je nosilo njih 500 pre njega i kupa se dvaput nedeljno? Da ne zaboravim još zalivanje drveća po kiši, čišćenje snega krampom, skupljanje lišća u nedogled... Jel zbog toga treba da ga bude sramota?

Smešan si, odrasti.
 
Šta je sramota? Što neće da pusti da ga 9 meseci drka neki frustrirani magarac koji nije mogao da se izbori za status u društvu mimo uniforme? A uz to da nosi čojanu partizansku uniformu, smrdljive čizme koje je nosilo njih 500 pre njega i kupa se dvaput nedeljno? Da ne zaboravim još zalivanje drveća po kiši, čišćenje snega krampom, skupljanje lišća u nedogled... Jel zbog toga treba da ga bude sramota?

Smešan si, odrasti.

Ti si smesan.Po svoj prilici u vojsci nisi ni bio.Imas problem jer u istu moras.Sa tavim stavom bolje da odmah krenes u Padinjak,tamo manje drndaju.I sta proganjas ovaj narod po podforumu sa svojim frustracijama.
 
Šta je sramota? Što neće da pusti da ga 9 meseci drka neki frustrirani magarac koji nije mogao da se izbori za status u društvu mimo uniforme? A uz to da nosi čojanu partizansku uniformu, smrdljive čizme koje je nosilo njih 500 pre njega i kupa se dvaput nedeljno? Da ne zaboravim još zalivanje drveća po kiši, čišćenje snega krampom, skupljanje lišća u nedogled... Jel zbog toga treba da ga bude sramota?

Smešan si, odrasti.

nije devet nego sest meseci, zaboravio si celicnu fiskulturu goli do pojasa, al nije to za pi...ce:thumbdown: bolje je kod mamice:klap:
 
Odslužio sam svoje, heroji. Kad bolje razmislim, u stvari i treba da bude vojske, jer znaš kako kažu - ovce su za šišanje, šišajmo ih. Pa ko hoće da bude heroj (čitaj ovca) neka ga driluju. A ovi drugi što imaju pametnija posla u životu, neka rade šta god žele, to je pošteno.
 
Wasp, "žena" je ovaj tvoj "heroj" koga držiš u profilu - čkapi koja je bila heroj kada su se ubijali ljudi, a sad se sakrio u mišiju rupu. Gde mu je sad zakletva kad treba svoj život da da za otažbinu?
Cico, sad tako laješ a da nije bilo njega sad bi te neki obrezani guzio. Dok je on ratovao ti si bio u mišijoj rupi.
To što neće da se preda onima protiv kojih se borio je normalno. Ni ti im se nebi predao kad bi te jurili :P ... ili bi se možda uvetio za prste na nogama? Izdali su ga oni koje je branio i sad on da ih ispoštuje' Pazi molim te ... A i na kraju krajeva svaki čovek ima želju za slobodom.
 
Kada su ljudi odbijali vojsku tokom devedesetih, razumela sam. Ali danas... Moram priznati da bi me bio blam da služim civilnu vojsku (da sam muškarac). Uostalom, nije mi ni jasna svrha civilne vojske. Onda bolje sasvim ukinuti i formirati profesionalnu. U krajnjoj liniji, svi ćemo znati da se snađemo sa oružjem i vanrednim okolnostima ako dođe do rata. Nauči se brzo, pogotovu kada se mora da bi se preživelo.
 
E ticu treca ti bi izdrzala 7 dana bez kupanja..samo bulaznite tako bzvz..sta kao zena se poradja a muskarac ima tu jedinu muku u zivotu..sve sto ti treba naucis za mesec dana i ostalo je ispiranje mozga i dangubljenje
 
Upravo o tome i pričam. Redovna vojska je izgubila svrhu, jer je sve zastarelo, uključujući i način razmišljanja. A civilna je sprdnja i najveća glupost od svega.
Po meni vojska treba da bude profesionalna, pa ko želi neka je služi i ek dobija pare za to.
 
Uopšte ne poredim naše i vaše muke u životu. To je besmisleno. Uostalom, mene da neko stavi negde bez vode, snašla bih se. Živela sam u vanrednim situacijama, pa znam kako šta treba raditi da ne bi bio prljav. Čoveku svašta deluje nemoguće, kada je kod kuće, ali kada se nađe u divljini mozak radi na drugi način i sve se nauči i pronađe se rešenje. Sve zavisi šta su čoveku prioriteti, pored da sačuva svoj život. Higijena je meni nekako skoro pa opsesija, tako da bih se već snašla. U vosjci bi mi teško palo samo da mi neko žvaće od jutra do mraka, dere se i nešto zavodi red. Slabo trpim "veštačke" autoritete. I smetali bi mi oni koji ne vode računa o svojoj higijeni. Zbog tih stvari bih šizela. A sebe bih sređivala. Bez brige.

Treba da postoji profesionalna vojska. Ne vidim svrhu ovoga. Jedino što razumem da ne možemo da imamo samo profsionalnu, ali valjda će se to promeniti.
 
O tome se i radi sto oni ne podrazumevaju da si u divljini..sve je kao cakum-pakum..ako umires uvece moras sacekati do ujutru kad dolazi lekar..lekova nema..hladna voda kao fora celici se..hrana beda sve isteko rok trajanja..i sve su kasarne i u njima kao i pre 50godina..pa zamisli tu sliku..ja bih licno isao svake godine po jedno 2-3 nedelje u divljinu da povratim kondiciju..a da slusam nekog balavca bas i ne bi po ceo dan kako palamudi
 
Poslednja izmena:
Imaš vodu, hladnu vodu? U čemu je problem? Pa šta ako je hladna? Čoveče, ja mislila ne daju vam ništa sem one za piće. :lol: A od te hrane vas štiti ona vakcina što vam daju na početku. Tako da ne može ništa time da vam se desi. E sad ta socijala je druga prica. Onako tesko za podnosenje, ali nije nemoguće. Dakle, stvarno. Muškarci u vojsci smrde zato što ima je frka da se tuširaju hladnom vodom. :lol: Užas jedan.
 
Kada su ljudi odbijali vojsku tokom devedesetih, razumela sam. Ali danas... Moram priznati da bi me bio blam da služim civilnu vojsku (da sam muškarac). Uostalom, nije mi ni jasna svrha civilne vojske. Onda bolje sasvim ukinuti i formirati profesionalnu. U krajnjoj liniji, svi ćemo znati da se snađemo sa oružjem i vanrednim okolnostima ako dođe do rata. Nauči se brzo, pogotovu kada se mora da bi se preživelo.
Treća ili priRučnik Uradi sam. :lol: Da nijesam čuvao stražu, poželio bih kod tebe da služim džejenej :D

Aj' ti štošta, kao žena (što već jesi) posvršavaj ;)
 
Ta vakcina je tetalpan i služi da ne dobiješ tetanus ako se iskasapiš negde :D
A brom ne stavljaju i nikad nisu stavljali :D Znaš ti bre kolko to košta :D
A ne diže ti se zato što si umoran i okružen muškarcima.

@UltraZvuk: Zaboravio sam da kažem da onaj moj prvi post nije bio namenjen tebi već postavljaču teme, baš se pitam kako si se prepoznap u njemu :lol:
 
wasp, izvini ali narogušio sam se, jer ima gomila ljudi što posmatra stvari crno belo, a znaš i sam da nije baš tako. Realno, meni je JNA bila simbol moći, zaista. I tada je bilo svrhe ići u vojsku, steći nova prijateljstva i iskustva, jer je vojska bila jaka i opremljena za to vreme. A sada su se ljudi izopačili i svi gledaju sebe, tako da od nekog velikog drugarstva do groba nema ništa. Dalje, vojska je postala socijala koja nema leba da jede, opremljenost je na nuli i da treba da ratuje nema sa čim, pa samim tim nema ni svrhe drilovati ljude dalje i uzimati im zalud najbolje delove života da bi se igrali vojske, jer to i tako nije ništa drugo.
Treće, koje je po meni najveći problem je stanje. Realno, ljudi završe školu ili fax i bar polovina još o toku školovanja počne da radi kakav-takav posao da bi skrpila neku kintu. Taman postigne neku poziciju na tom poslu i onda mu se pojavi neki pametnjaković da ga drnda sa vojskom i sruši mu sve što je gradio par godina pre toga, da bi drndao vunu u nekoj zabiti na drugom kraju države 6 meseci. Bez obzira da li je fudbaler, doktor ili informatičar - izbacuješ ga iz životne forme za tih zaludnih 6 meseci koji mu i tako ništa neće značiti u smislu obuke za rat.

A "Treća" - upravo o tome pričam: ovo je 21. vek. Moj ćale je služio vojsku '70, ja 2004. i ništa se između nije promenilo. Ljudi sad imaju drugačije potrebe i navike. Ma ok je ako neki pastir sa planine nosi vunene čarape i pere se jednom mesečno, ali mene zaista ne zanima da udišem isparenja njegovih čizama, kapiraš? Ja imam higijenske navike i prosto me iritira i pomisao da me neko smešta u "ćeliju" sa 20 ljudi od kojih makar 5 zaudaraju jer su moroni sa osnovnom školom.
Ako tebi to nije dovoljno normalan razlog, onda stvarno ne vidim dalje poentu objašnjavanja dalje. Mačo argumente ne prihvatam, jer polovina tih mamlaza koji nešto komanduju u vojsci su u privatnom životu manji od makovog zrna i ne znaju sebi pertle da vežu, osim u vojničkim čizmama.
Poštujem da neko voli to kao poziv i da veruje u to onako kako ja verujem u svoj poziv, ali ja ne teram nikoga da pod prislom učestvuje u mojih idejama, pa je i meni normalno da oni ne teraju nekog trećeg u to. Ko voli, nek izvoli.
 
wasp, izvini ali narogušio sam se, jer ima gomila ljudi što posmatra stvari crno belo, a znaš i sam da nije baš tako. Realno, meni je JNA bila simbol moći, zaista. I tada je bilo svrhe ići u vojsku, steći nova prijateljstva i iskustva, jer je vojska bila jaka i opremljena za to vreme. A sada su se ljudi izopačili i svi gledaju sebe, tako da od nekog velikog drugarstva do groba nema ništa.
Sve je tačno šta si rekao alio ne ide se u vojsku da se družiš. A to što svako gleda svjoe doope, toga imaš i u civilstvu i to ej surova realnost samo što u civilstvu od toga bežiš a u vojsci ne možeš

Dalje, vojska je postala socijala koja nema leba da jede, opremljenost je na nuli i da treba da ratuje nema sa čim, pa samim tim nema ni svrhe drilovati ljude dalje i uzimati im zalud najbolje delove života da bi se igrali vojske, jer to i tako nije ništa drugo.
To te neko slagao. Ja sam se u vojsci ugojio preko 10 kila

Treće, koje je po meni najveći problem je stanje. Realno, ljudi završe školu ili fax i bar polovina još o toku školovanja počne da radi kakav-takav posao da bi skrpila neku kintu. Taman postigne neku poziciju na tom poslu i onda mu se pojavi neki pametnjaković da ga drnda sa vojskom i sruši mu sve što je gradio par godina pre toga, da bi drndao vunu u nekoj zabiti na drugom kraju države 6 meseci. Bez obzira da li je fudbaler, doktor ili informatičar - izbacuješ ga iz životne forme za tih zaludnih 6 meseci koji mu i tako ništa neće značiti u smislu obuke za rat.
E pa nek se bolje organizuju. Šta da ti kažem. Nekada se služilo 3 godine, šta ti ljudi da kažu? Ili oni što su služili god i 8 meseci? Kako meni nije poremetilo planove?
 
Poslednja izmena:
A "Treća" - upravo o tome pričam: ovo je 21. vek. Moj ćale je služio vojsku '70, ja 2004. i ništa se između nije promenilo. Ljudi sad imaju drugačije potrebe i navike. Ma ok je ako neki pastir sa planine nosi vunene čarape i pere se jednom mesečno, ali mene zaista ne zanima da udišem isparenja njegovih čizama, kapiraš? Ja imam higijenske navike i prosto me iritira i pomisao da me neko smešta u "ćeliju" sa 20 ljudi od kojih makar 5 zaudaraju jer su moroni sa osnovnom školom.
Opet te je neko lagao. U prvoj i drugoj jedinici sam imao kupšanje 2x nedeljno što je za zimu i dovoljno a u 'živoj' svaki dan.
Ako tebi to nije dovoljno normalan razlog, onda stvarno ne vidim dalje poentu objašnjavanja dalje. Mačo argumente ne prihvatam, jer polovina tih mamlaza koji nešto komanduju u vojsci su u privatnom životu manji od makovog zrna i ne znaju sebi pertle da vežu, osim u vojničkim čizmama.
Si suguran? :D Evo ovde ne krsti ima baš dosta podoficira, aj izađi im na crtu pa dokaži to
 

Back
Top