Mi, mali-veliki mudraci
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Mi, mali-veliki mudraci

Domaćin Sokolica_M (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Smile Mi, mali-veliki mudraci

Pošto postoji tema o mislima i citatima velikih pisaca i pesnika, a koje nas emotivno dodiruju i koje smatramo dubokim, univerzalnim i pametnim porukama, mislim da i mi (kao nešto manje poznati i priznati autori , ali bez sumnje kvalitetni ) zaslužujemo jednu temu gde ćemo da pišemo neke svoje izreke...

Meni se desilo - i možda me je to dodatno podstaklo da otvorim ovu temu - da mi je jedna osoba rekla kako većinu mojih poruka (ili neke delove njih) beleži u jednu svesku, pravi nešto poput riznice mudrosti...

A i zaista mi se omakne da koji put kažem nešto pametno, posle kad pročitam i sama se čudim kako sam to baš ja mogla da nažem/napišem...

Odoh da zavirim u neka svoja pisanija da dam neki doprinos ovoj temi... a izvolite i vi...

Domaćin Sokolica_M (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano Re: Mi, mali-veliki mudraci

Dubine su istovremeno i svete i proklete: lepota beskraja i rizik bezdna...

Reči odaju ljude koji ih upotrebljavaju. Slikaju im portret kao nevidljive četkice. Otkrivaju ih kao pomereni oblak što otkriva stidljivu zvezdu.

Čovek se tek na groblju susretne sa prolaznošću i ništavilom. Tišina je ponekad jezivo strašna. Tek poneki lelek i bat koraka, kao podsećanje da postoji i onaj drugi svet, u kom smo mi. Ne znam gde su oni, ali ovamo gde sam ja, fijuče vetar. Lepo je čuti ga. Nosić mi curi. Dan topao, a siv...
    (Moji utisci jednog dana kada sam bila na groblju - sama... inače SMS poslat drugarici... ona je plakala kad je pročitala...)

Zakorači na suvu zemlju, ostaće po njenoj površini nagoveštaji tvog laganog hoda. Proklizi prstom po rubu čaše i ostavićeš otiske - nežne, možda ne i jasno vidljive, ali dokazive, oslobađajuće, optužujuće... Tvoje!
    Danas više vrede zemlja i čaša nego čovek... ljudi... One pamte. Osećaju.

... Ali dobro je, drago mi je da ne zaboravljam, to znači da umem da pamtim.... A pamćenje je kletva i sitničava radost... kao i Život...

Boli me ova tupa ravnodušnost koja je na granici da provrišti.
    (E jeste da nije mudrost, ali sam zadivljena kako sam uspela da nađem pravi opis za moje stanje u nekom periodu...)
    Poslednji put ažurirao/la Sokolica_M : 23.07.2008. u 15:19

Slične teme

1. Mali veliki problemi...
    Autor Mali čičak u forumu Žene
    Odgovora: 168
    Poslednja poruka: 28.04.2015., 23:42
  2. Veliki i mali
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 410
    Poslednja poruka: 23.07.2008., 19:10
  3. Mali (veliki) problem...
    Autor ludak81 u forumu Romantika