Pomoc oko izbora

AleX

Ističe se
Poruka
2.501
Na pocetku sam koristio Kaspersky, ali jednog dana mi se komp slogirao. Majstor je rekao da je to zbog puno virusa. Mislio sam se u sebi kako je to moguce pored Kaspersky-a?
Ah da, u to vreme kad mi se komp pokvario, istekao mi licencni kljuc Kasperskog.
Moja sumnja je da li mozda kaspersky sam oslobadja neke viruse kad mu istekne kljuc?
Da li mozda firma namerno salje viruse?
Da li je neko cuo za nesto slicno?
 
...Moja sumnja je da li mozda kaspersky sam oslobadja neke viruse kad mu istekne kljuc?
Da li mozda firma namerno salje viruse?
Da li je neko cuo za nesto slicno?
Možda je i moguće, kad nema odgovarajući ključ, vrata ostanu otvorena i virusi pohrle napolje!
smiley_emoticons_lachtot.gif
E za ovako nešto stvarno prvi put čujem!
smiley_emoticons_doh.gif


Dva najosnovnija uslova koja treba da budu ispunjena da bi ti jedan AV program radio kako treba su: 1. validan licence key i 2. redovno ažuriranje baze novim definicijama virusa (mada i bez odgovarajućeg licence keya se može ažurirati baza samo treba znati kako!). Koliko vidim tebi je licence key bio istekao, pa prema tome ni program nije mogao da vrši ažuriranje baze! E sad, ako je to malo duže trajalo, moguće je da si u međuvremenu navukao neki/e viruse za koje sam program nije imao odgovarajuće definicije, pa samim tim nije ni mogao adekvatno da odreaguje! Znači, nema nikakve zavere od strane Kasperskog protiv tebe, već jednostavno program nije mogao da pruži svoj maksimum!

A što se tiče samih majstora, nikad ne treba prihvatati zdravo za gotovo sve što ti kažu, jer oni ipak moraju nekako da opravdaju te pare koje ti uzmu!
smiley_emoticons_wink.gif
 

Back
Top