Pomoc oko izbora
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Pomoc oko izbora

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Pomoc oko izbora

Na pocetku sam koristio Kaspersky, ali jednog dana mi se komp slogirao. Majstor je rekao da je to zbog puno virusa. Mislio sam se u sebi kako je to moguce pored Kaspersky-a?
    Ah da, u to vreme kad mi se komp pokvario, istekao mi licencni kljuc Kasperskog.
    Moja sumnja je da li mozda kaspersky sam oslobadja neke viruse kad mu istekne kljuc?
    Da li mozda firma namerno salje viruse?
    Da li je neko cuo za nesto slicno?

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pomoc oko izbora

Citat Original postavio alex0000093 Pogledaj poruku
    ...Moja sumnja je da li mozda kaspersky sam oslobadja neke viruse kad mu istekne kljuc?
    Da li mozda firma namerno salje viruse?
    Da li je neko cuo za nesto slicno?
    Možda je i moguće, kad nema odgovarajući ključ, vrata ostanu otvorena i virusi pohrle napolje! E za ovako nešto stvarno prvi put čujem!

Dva najosnovnija uslova koja treba da budu ispunjena da bi ti jedan AV program radio kako treba su: 1. validan licence key i 2. redovno ažuriranje baze novim definicijama virusa (mada i bez odgovarajućeg licence keya se može ažurirati baza samo treba znati kako!). Koliko vidim tebi je licence key bio istekao, pa prema tome ni program nije mogao da vrši ažuriranje baze! E sad, ako je to malo duže trajalo, moguće je da si u međuvremenu navukao neki/e viruse za koje sam program nije imao odgovarajuće definicije, pa samim tim nije ni mogao adekvatno da odreaguje! Znači, nema nikakve zavere od strane Kasperskog protiv tebe, već jednostavno program nije mogao da pruži svoj maksimum!

A što se tiče samih majstora, nikad ne treba prihvatati zdravo za gotovo sve što ti kažu, jer oni ipak moraju nekako da opravdaju te pare koje ti uzmu!

Slične teme

1. pomoc oko izbora
    Autor cowgirl u forumu Fakulteti
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 02.03.2009., 18:21
  2. Pomoc oko izbora
    Autor the big one u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.11.2005., 21:22
  3. Pomoc oko izbora PDA !! ??
    Autor DULE_VR u forumu Multimedija
    Odgovora: 0