Cvetković: Ratko,predaj se dok još možeš

kontam da ce Ratko pucati sebi u glavu dok ce se magacioner predati posto je on slina i nece imati muda da se rokne

Kako su samo *****li za SPC, za manastire, za Amfilohija koji ga cuva, za brigadu ubica koje su svuda oko njega... kad ono Rasa radi kao nadrilekar u Beogradu.

Koliko li je samo pacijenata primio i gledao se sa njima lice u lice? Ja sam stvarno mislio da je u nekom katunu, medju ovcama, kad ono...

I za to treba muda.
 
Kako su samo *****li za SPC, za manastire, za Amfilohija koji ga cuva, za brigadu ubica koje su svuda oko njega... kad ono Rasa radi kao nadrilekar u Beogradu.

Koliko li je samo pacijenata primio i gledao se sa njima lice u lice? Ja sam stvarno mislio da je u nekom katunu, medju ovcama, kad ono...

I za to treba muda.

I ja sad kontam koji je to chovek..... da zivi normalno, da chak radi, krece se, lechi ljude.... Inteligenciju mu niko ne moze osporiti. No, ocekivao sam da ziv nece otici u Hag, kad ono.... :roll:
 
I ja sad kontam koji je to chovek..... da zivi normalno, da chak radi, krece se, lechi ljude.... Inteligenciju mu niko ne moze osporiti. No, ocekivao sam da ziv nece otici u Hag, kad ono.... :roll:
A čekaj, što se u stvari ne bi kretao slobodno, kad je, s jedne strane, očigledno bio višestruko čuvan, ( i "spolja i "iznutra"), a s druge, ljude uopšte nije tako teško prevariti, uglavnom su po prirodi naivni, nepažljivi...
 
A čekaj, što se u stvari ne bi kretao slobodno, kad je, s jedne strane, očigledno bio višestruko čuvan, ( i "spolja i "iznutra"), a s druge, ljude uopšte nije tako teško prevariti, uglavnom su po prirodi naivni, nepažljivi...

Pa ne znam. Stavljam sebe u njegovu kozu, ja npr ne bih pisao za neki chasopis, izbegavao bih susrete sa nepoznatim ljudima, otishao u neku zabit itd....
A o tome ko ga je chuvao, zashto, uz koje dilove ovo sve prolazi, nadam se da cemo chitati u buducnosti.
 
Pa ne znam. Stavljam sebe u njegovu kozu, ja npr ne bih pisao za neki chasopis, izbegavao bih susrete sa nepoznatim ljudima, otishao u neku zabit itd....
A o tome ko ga je chuvao, zashto, uz koje dilove ovo sve prolazi, nadam se da cemo chitati u buducnosti.

To je sigurno i uradio dok nije pustio bradu i sta vec. Posle toga uz cuvana ledja i fals dokumenta moze da radi sta hoce.
 
Kako su samo *****li za SPC, za manastire, za Amfilohija koji ga cuva, za brigadu ubica koje su svuda oko njega... kad ono Rasa radi kao nadrilekar u Beogradu.

Koliko li je samo pacijenata primio i gledao se sa njima lice u lice? Ja sam stvarno mislio da je u nekom katunu, medju ovcama, kad ono...

I za to treba muda.
pa ja sam sumnjao da se nalazi u katunu medju ovcama ili po pecinama kako se ovde pricalo i guslalo mada mi neki manastir nije izgledao kao nemoguce resenje iako ne kod Amfilohija u eparhiji posto bi to bilo suvise ocigledno.Sa druge strane Milos Vasic je jos pre dosta meseci ,kada je bila ona frka oko Tolimira pisao u Vremenu ili Danasu da je najverovatnije da se Ratko&Rasho nalaze u Beogradu i to bas u novom jer je mnogo lakse sakriti se i utopiti u jednoj takvoj visoko urbanizovanoj sredini gde relativno ili potpuno otudjeno zive stotine hiljada ljudi nego u nekom zabacenom planinsklom selu gde se svi poznaju i gde se svaki dosljak ili promena odmah primeti i nadaleko cuje.Tim pre sto sto ta teritorija RS,CG i dela Srbije gde se sumnjalo da se kriju nije bas toliko nepristupacna i zabacena i slabo ima delova gde ljudska (ili policijska) noga nikad nije krocila ,takodje i relativno je mala naspram recimo avganistanskih planina ili kolumbijskih prasuma, a na kraju krajeva i Eskobara su na kraju nahvatali u gradu a ne u dzungli.
 
Poslednja izmena:
Pokushavam da razumem i jedne i druge extreme na ovom forumu koji su za ove silne komentare zasluzile delimichne dijagnoze.
Jedni kojima su Karadzic i Mladic simboli otpora prema Hagu, pa sad, nema veze shto su optuzeni (verovatno osnovano). Za njih je Hag politichki sud koji nema preterano mnogo veze sa pravdom (shto je i moje lichno mishljenje, a i verujem da ce istorija pokazati isto to). I gledaju te chinjenice svesno srljaju u glorifikaciju pomenutih optuzenika, dizu ih u nebesa itd itd.

Sa druge strane, ovi proevropski, za koje je Hag medjunarodni tribunal (iako i oni znaju da je to politichki sud), shvataju da je to obaveza Srbije, da se ne moze ici mimo sveta i terati inat svima, zbog kojeg cemo kolektivno da nayebemo. I oni svesno srljaju u euforiju i mrznju prema optuzenicima, kao da od toga imaju nevidjenu lichnu korist.

U principu, jedni zu za "Bolje grob nego rob", a drugi za "Bolje pakt nego grob". Samo shto se takmiche ko ce biti neumereniji u tim opredeljenjima, i postaju "sluchajevi" kao na ovih par tema u poslednja 24 h.

Ja lichno nemam stav. Po meni, ni jedan ni drugi nisu trebali zivi otici u Hag. Nije hrishcanski, ali mislim da bi to za ovaj narod bilo najbolje :roll:
 

Back
Top