Zvuk - najbolji izbor do 100 e

Iwan91

Elita
Poruka
15.249
Ovako imate 100 e, hocete kvalitetan zvuk ( snaga nije toliko bitna ), sta bi ste vi uradili ( predpostavimo da vam je zvucna integrisana i da nije nekog kvaliteta ), kupili neku solidnu zvucnu i neki dobar 2.1 sistem ili zvuccna i neki 5.1 sistem losijeg kvaliteta, ili nesto trece ? i koji sistem i koju karticu biste uzeli ?
 
Logitech X-530.. ili slicno.. X-530 ima odlican zvuk i jaki su u pm!! Moja preporuka!!

Uf, juce sam uzimao zvucnike i odma su mi zapali za oko..pitao sam da cujem kako zvuce i zvuk je stvarno cist i moze dosta da gruva a i lepi su za oko..i da imam 5.1 karticu uzeo bi ih 200 %...ali *** nemam pa sam uzeo 2.1 sistem Altec Lansing Vs2421, ne moze bas mnogo da gruva ali je zvuk kvalitetan, sto je meni bitnije..
e sad na pc berzi nema nkakvih 4.1 sistema..jel ima to uopste da se uzme kod nas ?
 
Poslednja izmena:
Uf, juce sam uzimao zvucnike i odma su mi zapali za oko..pitao sam da cujem kako zvuce i zvuk je stvarno cist i moze dosta da gruva a i lepi su za oko..i da imam 5.1 karticu uzeo bi ih 200 %...ali *** nemam pa sam uzeo 2.1 sistem Altec Lansing Vs2421, ne moze bas mnogo da gruva ali je zvuk kvalitetan, sto je meni bitnije..
e sad na pc berzi nema nkakvih 4.1 sistema..jel ima to uopste da se uzme kod nas ?
Logitech X-530 nisu losi(imam ih 2 para) ali imaju 2 minusa(bar sam samo njih za sada nasao):
1)Fali im Electromagnetic shielding(ovo ne znam kako se na Srpskom kaze:rumenko:)ali ko zna sta je to-znace u cemu je problem
2)Kratki su im kablovi
Ja bi pre uzeo-http://geizhals.at/a220516.html i Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS.
Inace jedni od najboljih Boxova su Teufel-http://www.teufel.de/de/index.cfm?partner_id=go&cpl=867&cpa=5,ali zato kostaju...;)
 
pa nisam za dz stavio do 100e :D ..inace sad kad sam bio u nemackoj bili smo kod lika koji je za box sa 4 zvucinka puko 1400e..ima dva takva i jedna kutija sa woferom...a zvuuk..:D
sto se tice Electromagnetic shielding to je valjda kada zvucnike stavis npr pored ekrana oni ne uticu na ekran..tj njihovo polje se zadrzava u samim zvucnicima...jel sam pogodio? :D
e sad mi nesto nije jasno..npr Logitech Z-5450 Wireles je 5.1 WIRELES sistem..kako to radi..svaki zvucnik ima baterije ili kako?
 
pa nisam za dz stavio do 100e :D ..inace sad kad sam bio u nemackoj bili smo kod lika koji je za box sa 4 zvucinka puko 1400e..ima dva takva i jedna kutija sa woferom...a zvuuk..:D
sto se tice Electromagnetic shielding to je valjda kada zvucnike stavis npr pored ekrana oni ne uticu na ekran..tj njihovo polje se zadrzava u samim zvucnicima...jel sam pogodio? :D
e sad mi nesto nije jasno..npr Logitech Z-5450 Wireles je 5.1 WIRELES sistem..kako to radi..svaki zvucnik ima baterije ili kako?
Tacno!Ja sam taj srecnik da se meni to ne desava,ali ako zivis recimo u "staroj" zgradi i kada neko upali svetlo u hodniku ili ako ti je uticnica iz susedne prostorije povezana sa tom u kojoj su zvucnici ukljuceni dolazi,nezavisno od jacine zvuka,do jakih smetnji...
Sto se tice Logitech Z-5450 5.1 THX Wireless samo dva zadnja zvucnika(Rear-Speaker) su bezicni ali ja bez veze sto su ti potrebne dve uticnice(oba moraju biti ukljuceni u struju)...;)
Inace od Z serije ja bih uzeo-http://geizhals.at/a105286.html:)
 
Ako mene pitate, ja cu vam odgovoriti sto je najbolje ;)

Upravo ovo Bower & Wilkins

http://www.bowers-wilkins.com/display.aspx?infid=2441

bolje od ovoga, bar da ja znam - NE POSTOJI.
To su zvučnici za one koji imaju puno para, a slabo se razumeju u akustiku i fiziku. Rip off... Dati za zvučnike koji su 20% bolji od proseka 20000% više love je znak koncentrovane gluposti. Primer: za cenu skupog para Bower & Wilkins, Focalovih ili sličnih zvučnika možeš da kupiš klaster profesionalnih Klipsch ili Alfa zvučnika sa sve pojačalima, kojim možeš da ozvučiš fudbalski stadion, i razneseš u piljevinu par tih izglancanih i precenjenih sranja....

Kad se pravi žurka, zna se.... zvuk mora biti kvalitetan, ali mora i da gruva, zato 60% THX bioskopa koristi Klipsch a ne B&W...
 
Evo poslednja ponuda za 100evrica..prvi put..:D
sony-floor-standing-speaker-ss-f5000.510887.jpg
 

Back
Top