Дигитални анђео (жиг звери)

Добар је тај филм. Гледао сам то још раније, и на другим форумима се говори о томе.
Ипак, мислим да се не треба плашити (свакако) јер још не долази то време.
То слуге Нечастивог хоће да нас уплаше...
Тек треба да се обнови Православље у многим земљама и теократски системи владавине, па тек онда долази предантихристовско време. А дотле, има још доста да прође...
 
Добар је тај филм. Гледао сам то још раније, и на другим форумима се говори о томе.
Ипак, мислим да се не треба плашити (свакако) јер још не долази то време.
То слуге Нечастивог хоће да нас уплаше...
Тек треба да се обнови Православље у многим земљама и теократски системи владавине, па тек онда долази предантихристовско време. А дотле, има још доста да прође...

Ако сам добро разумео, прво православље, па теократска држава, па предантихристовско време... :D
Изгледа да сви проблеми почињу са православљем. :hahaha:
 
Тек треба да се обнови Православље у многим земљама и теократски системи владавине, па тек онда долази предантихристовско време. А дотле, има још доста да прође...

Šta to napriča časti ti? Pa hrišćanstvu i ostalim religijama dani su odbrojani. Racinger (Benedikt XVI) je pretposlednji papa. Ima nekih indicija da će Novi svetski poredak biti proglašen između 2017. i 2026. godine. Kakva obnova pravoslavlja, kakvi bakrači?
 
Šta to napriča časti ti? Pa hrišćanstvu i ostalim religijama dani su odbrojani. Racinger (Benedikt XVI) je pretposlednji papa. Ima nekih indicija da će Novi svetski poredak biti proglašen između 2017. i 2026. godine. Kakva obnova pravoslavlja, kakvi bakrači?

Tacno tako, sadasnje zemaljske religije su gej.
Puci ce tikva vrlo brzo i jednom i za svagda ce ljudi nauciti da je jedina prava "vera" nauka i tehnologija i nista drugo.
 
MA FILM JE PUN "SLUCAJNOSTI"....ako trazis djavola djavola i nadjes....nema puno filosofije tu, da su trazili "Bozije znake" takodje bi ih nasli zasigurno..ali trazili su djavola...
ja ne gutam sta mi se servira, krsten sam i nesto me ofaj filmic nije "isprepadao"...da jeste verovatno bih bio sad na nekoj planini i medved bi mi bio komsija....
 
Pa nauka nije obicna tikva, nauka je ono sto spasava civilizaciju od propsati.
Niko do sad nije uspeo da sipa pravoslavlje ili islam u rezervoar, i da vozi, ali je uspeo da sipa nauku.

nezgoda je kad se znanstvene metode (navodno...) upotrijebe u religijske svrhe - dijenetika je odlican primjer...

iskreno, meni je svejedno da li mi nad glavom visi Crkva ili Kompanija...
 
Ја се некако више плашим машина него бога: приметила сам да се бог не меша у наш живот (ваљда га боли уво), а машине се превише често претворе у машине за млевење (људског) меса. (сећате се оне славне сцене из -- Pink Floyd - Another Brick in the Wall)
 
Pa nauka nije obicna tikva, nauka je ono sto spasava civilizaciju od propsati.
Niko do sad nije uspeo da sipa pravoslavlje ili islam u rezervoar, i da vozi, ali je uspeo da sipa nauku.

Da ostavimo film po strani, ne bih da ga komentarišem, ali nekada je "nauka" tvrdila da je zemlja ravna ploča, i da je centar svemira. Dakle, oslanjati se na nauku - da, verovati u sve što naučnici trenutno kažu - ne, služiti se naukom - da, služiti nauci - ne.
I imati u vidu da današnja naučna otkrića nisu dogma, i da koliko sutra, ti isti ili neki novi naučnici mogu tvrditi i dokazati nešto sasvim novo i drugačije od onog u šta sada slepo verujemo (mislim kao ljudska rasa, ne kao pojedinci).
Imati u vidu da su naučnici ljudi kao i svi drugi, podložni svemu što je svojstveno čoveku, pa i greškama i vlastoljublju, kao i dobrim osobinama.
Ako bi verovali naučnicima kao popovima, onda se to sve samo pretvara u novu religiju, čime gubi sva bitna obeležja nauke.
 
Ја се некако више плашим машина него бога: приметила сам да се бог не меша у наш живот (ваљда га боли уво), а машине се превише често претворе у машине за млевење (људског) меса. (сећате се оне славне сцене из -- Pink Floyd - Another Brick in the Wall)

Mašine? Same? Bez ljudskog upliva? Svašta! Ljudi su ti koji upravljaju mašinama, bar za sada. Treba se bojati ljudi koji upravljaju - bilo čime.
 
Da ostavimo film po strani, ne bih da ga komentarišem, ali nekada je "nauka" tvrdila da je zemlja ravna ploča, i da je centar svemira. Dakle, oslanjati se na nauku - da, verovati u sve što naučnici trenutno kažu - ne, služiti se naukom - da, služiti nauci - ne.
I imati u vidu da današnja naučna otkrića nisu dogma, i da koliko sutra, ti isti ili neki novi naučnici mogu tvrditi i dokazati nešto sasvim novo i drugačije od onog u šta sada slepo verujemo (mislim kao ljudska rasa, ne kao pojedinci).
Imati u vidu da su naučnici ljudi kao i svi drugi, podložni svemu što je svojstveno čoveku, pa i greškama i vlastoljublju, kao i dobrim osobinama.
Ako bi verovali naučnicima kao popovima, onda se to sve samo pretvara u novu religiju, čime gubi sva bitna obeležja nauke.

Necemo ostaviti film po strani, samo ćemo izfiltrirati činjenice, polučinjenice, dobre zaključke, loše zaključke, itd...,jer ima svačega

Početak ove teme su loši, nepotrebni i neupotrebljivi komentari. Promašene i nepotrebne diskusije. Baba-Šumom, Deda-Drumom, Vulgarni materijalizam vs. verskog fundamentalizma. Već viđeno i pročitano 100x

Boldirano : Film upravo to pokušava da objasni jednim delom, sledeće mračno doba neće biti zahvaljujući Crkvi, već NSP...
Meni se lično u filmu ne sviđa rešenje i oblik borbe.

Pozdrav svima
i
koliko vas je iskreno pregledalo ovaj film?
 
Necemo ostaviti film po strani, samo ćemo izfiltrirati činjenice, polučinjenice, dobre zaključke, loše zaključke, itd...,jer ima svačega

Početak ove teme su loši, nepotrebni i neupotrebljivi komentari. Promašene i nepotrebne diskusije. Baba-Šumom, Deda-Drumom, Vulgarni materijalizam vs. verskog fundamentalizma. Već viđeno i pročitano 100x

Boldirano : Film upravo to pokušava da objasni jednim delom, sledeće mračno doba neće biti zahvaljujući Crkvi, već NSP...
Meni se lično u filmu ne sviđa rešenje i oblik borbe.

Pozdrav svima
i
koliko vas je iskreno pregledalo ovaj film?

pogledao sam film, svideo mi se, ali preteraše malo :)
 
mistik da li si cuo za onu "BATINOM SE U CRKVU NE TERA" ?
crkva ima odbrambeni mehanizam prtivu svih "necastivih" vidova delovanja...

a koliko ti imas knjiga ili brosura ili knjizica u izdanju SPC ili nekog od Srpskih manastira?

onakva propaganda je malo nastrana za moj ukus...a misljenje SPC potrazi kod svog duhovnika. nadam se da si krsten / a i da imas osim kuma i "duhovnog oca"?
 

Back
Top