FORENZIKA

US MARSHAL

Zainteresovan član
Poruka
319
Zanima me na kom fakultetu se studira forenzika i da li ima perspektivu kod nas. Ja tek sledece godine upisujem fax pa da znam a drugi razlog je taj sto me hemija jako zanima i siguran sam da cu studirati nesto u vezi toga. Pozz za sve!!!!!!!!!
 
Kod nas fakultet za forenzicare ne postoji.Jedino,sto ti je bar malo slicno tome je da postanes patolog,ili specijalista sudske medicine,tj da zavrsis medicinu,pa specijalizaciju iz neke oblasti(6 god studije+4 god specijalizacija),koju ces tesko dobiti,osim ako se za 7,8 god nesto ne promeni.A,ja mislim da kod nas forenzicari uopste i ne postoje.
 
Poslednja izmena:
ZAr ne postoji tako nesto na fakultetu za fizicku hemiju?
Koliko ima ljudi iz Srbije da je studiralo u USA forenziku i sad rade ovde kao forenzicari?

Na FFH postoji samo u okviru nekog smera predmet hemijska istrazivanja u forenzici,ili tako neki naziv,ali ne postoji taj smer.Ja nisam cuo ni za koga da je studirao forenziku u SAD,pa da je dosao kod nas.Ako vec zavrsis tamo,onda tamo ostanes i da radis:rtfm::???::???:.
 
Ja sad bas gledam neki prospekt FFH i pise da ima forenzicka fizicka hemija... Ja bih volela da to upisem a sad krecem u IV razred pa me zanima zna li neko sta se polaze za prijemni?
 
Ne, to nisu studije forenzike :dash: (bacila sam pogled na prospekt) vec sarena laza za uzimanje parica deci koja su suvise vremena u svom zivotu provela gledajuci CSI i slicne serije. Ne postoji fakultet na kome mozes studirati forenziku, bas zato jer je rec o multidisciplinarnom pristupu problemu resavanja zlocina, ali na vecini prirodnih fakulteta postoji kurs kako da to sto ucis primenis u forenzici (forenzicka genetika, forenzicka hemija, forenzicka lingvistika....).
 
u stvari ima jedan mnogo lep clanak koji je objavio jedan nash strucnjak iz hemije o forenzici, i shvatice te da je sve to znanje iz foreznike toliko malo, da se prakticno svodi:ko je kome amma, ko je kome baba, tata, gde sta i koliko ima cega, iz cega je pucano itd. i kada se svede an sve to je analiticka hemija koja se radi na fakultetu. Zato ako nekog zanima bash toliko neka zavrshi medicinu, i neka specijalizira sudsku medicinu, jer kod nas, nema ono ti si Horasio, malo trcish, malo istrazujesh i na kraju ti save the earth.
 
u stvari ima jedan mnogo lep clanak koji je objavio jedan nash strucnjak iz hemije o forenzici, i shvatice te da je sve to znanje iz foreznike toliko malo, da se prakticno svodi:ko je kome amma, ko je kome baba, tata, gde sta i koliko ima cega, iz cega je pucano itd. i kada se svede an sve to je analiticka hemija koja se radi na fakultetu. Zato ako nekog zanima bash toliko neka zavrshi medicinu, i neka specijalizira sudsku medicinu, jer kod nas, nema ono ti si Horasio, malo trcish, malo istrazujesh i na kraju ti save the earth.

Eeee, al Horejshio ima cool cvidze! :cool:
 
E ćao :)
Ja dolazim iz Tuzle i ove godine sam upisala Farmaceutski fakultet ovdje kod nas sa velikom željom kad steknem ovdje uslov da se prebacim u N.S jer mi se taj grad sviđa.
Prije F.F sam imala želju upisati Forenziku ali nisam znala gdje i kako,ali sam čula da se tek sad od sljedeće godine uvodi taj fakultet u Sarajevu.
Sad sam odlučila da neću napuštati Farmaciju jer joj je Forenzika najviše slična i nakon što završim svoj fakultet ja mogu da doktoriram na Forenzici (ne znam kako se zove doktorat nekog ko bi htio da radi na određivanju očinstva na osnovu krvnih grupa itd) :)
 
E ćao :)
(ne znam kako se zove doktorat nekog ko bi htio da radi na određivanju očinstva na osnovu krvnih grupa itd) :)

Hmmmm... tehnicar?
Koji crni doktorat da bi radila uvrdjivanje ocinstva, pa to je rutinska analiza! To bi bilo kao da ti treba doktorat da bi radila krvnu sliku! Forenzika ne postoji kao takva, ni kao fakultet ni kao postdiplomske upravo jer je toliko multidisciplinirna. Na postiplomskim na molekularnoj biologiji postoji jedan jedini predmet na tu temu i to je forenzička genetika. Isto tako može biti forenzička botanika. Poenta je samo da primenis znanje iz neke oblasti u rešavanju krivč;nog dela. Nema tu nikakve posebne mudrosti niti obuke, osim za policajce.
Previse gledate serije, deco draga, a svi biste popadali u nesvest da vidite leš! z:dm3:
 
forenzicari su specijalisti sudske medeicineTako da studiras medicinu pa onda specijaliziras sudsku.Ovo je sto posto tako.Na medicinskom fakultetu postoji institut za sudsku medicinu i predmet na sestoj godini.Forenzicari i patolozi su dve odvojene specijalizacije!!!!!!!!!!
 
mislim da nije potrebno da budete sa medicinskog ili fakulteta bezbednosti da biste upisali master na fakultetu bezbednosti
link ka informatoru
ovde pise da PREDNOST IMAJU STUDENTI sa fakulteta bezbednosti, tj. fizicke hemije i ne pise da bas morate biti direktno u vezi sa medicinom. :)
 
ZAr ne postoji tako nesto na fakultetu za fizicku hemiju?
Koliko ima ljudi iz Srbije da je studiralo u USA forenziku i sad rade ovde kao forenzicari?
Niko od nasih forenzicara nije skolovan u USA.U institutu za bezbednost je forenzička laboratorija pri BIA-ji.Kao forenzičari rade veoma uspešno ljudi različitih struka od kojih su najzastupljeniji hemičari,biolozi,toksikolozi.Svako radi svoj posao i odlično funkcionišu.Pozdrav
 
forenzicari su specijalisti sudske medeicineTako da studiras medicinu pa onda specijaliziras sudsku.Ovo je sto posto tako.Na medicinskom fakultetu postoji institut za sudsku medicinu i predmet na sestoj godini.Forenzicari i patolozi su dve odvojene specijalizacije!!!!!!!!!!
Netačno.Pogledaj gornji post.To je proverena informacija.Poznajem nekoliko hemičara-forenzičara.
 

Back
Top